نمایشگاه ها

مبل کلاسیک

راهنمای خرید مبلمان منزل

چکیده :در این راهنما ابتدا به صورت کلی مواد مصرفی در مبل را مورد بررسی قرار میدهیم و سپس انواع مبل منزل(مبل کلاسیک ، مبل سلطنتی ، مبل استیل ،مبل راحتی) را تعریف می کنیم. بورس کالا و قیمتهای آنها را عنوان کرده و راهنمایی کلی برای خرید مبلمان منزل ارائه می دهیم.

تقریبا از قرن 15 میلادی مبلمان کم کم شروع به گسترش کرد در قرن ۱۸ میلادی مبلمان حجیم و پر زینت، انعکاسی از معماری و اماکن مذهبی آن دوران بودقطعات قطور و خشک و خشن به مدد کنده کاری های حجیم همراه با نصب قطعات فلزی گران قیمت و سنگ ها و چوب های کمیاب تزیین می شدند و این مخصوص دورانی است که هنوز مهارت های فنی و تکنولوژی ماشینی نتوانسته بود توان سازندگان را افزایش دهد.

خرید مبل

مبل یا مبلمان با ترکیب قطعات از پیش ساخته شده از جنس چوب به یکدیگر متصل می شوند. مبلمان از تغییر شکل و تحول چهار پایه ها و میز ها تشکیل گردیده است و همانطور که گفته شد دارای تغییرات زیادی در طول تاریخ مبل شاهد بوده ایم. مبلمان دارای انواع مختلفی می باشند که مهمترین آنها مبلمان منزل و مبلمان اداری  هستند.

مبلمان منزل و مبلمان اداری نیز با توجه به سلیقه و رنگ ها دارای تنوع مختلفی هستند که مختصر درباره انواع مبلمان منزل که هدف اصلی راهنما است توضیح خواهیم داد.

دسته بندی مبلمان منزل 

حتما همه ما تقریبا با انواع مبلمان منزل آشنایی داریم که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد

مبلمان کلاسیک

این مبلمان مناسب سلیقه افرادی است که از طرفداران سبک کلاسیک هستند. زیرا دارای نقش و نگار های خاصی هستند که با دست طراحی شده است.

مبلمان استیل

مبل استیل دارای منبت کاری  بیشتری نسبت به مبل کلاسیک می باشد . این نوع مبل مناسب خانه های بزرگ و پر زرق و برق است.

مبلمان راحتی

این نوع مبلمان برای رفع خستگی روزانه مناسب می باشند. مبلمان راحتی از آن دسته از مبلمان است که با نشستن و تکیه دادن به آن می توانید حسی سرشار از راحتی پیدا کنید.

اجزا تشکیل دهنده مبل

ابتدا نگاه کلی به موارد مصرفی در مبل میپردازیم و با جنس های خوب انها آشنا میشویم و سپس بخ بررسی انواع مبل میپردازیم.

جنس چوب

عمده محصولات مبله از چوب سخت (چوب جنگلی) یا چوب نرم ساخته می‌شوند .

چوب سخت به چوب درختانی نظیر: ماهون (ماهاگونی)، گردو، افرا، بلوط، گیلاس، غان (توس)، ساج، و پی کان و چوب نرم هم به چوب درختانی نظیر: کاج و صنوبر، ماموت (چوب سرخ)، و سدر اطلاق می‌شود. مبلمانی که از چوب‌های نرم ساخته شده باشد به مراتب از چوب‌های سخت ارزانتر است. یکی از موارد مهم که در خرید مبلمان باید به آن اهمیت داد همین مورد است.

جنس بالشتک‌ها و پارچه

جنس پارچه‌های رو مبلی، نوارهای دور دوزی، پد‌های نشیمن، و فنرهای بکار رفته در مبلمان متفاوت است و در عین حال تعیین کننده میزان راحتی و سفتی مبل است. به این منظور از فنرهای ساده کویل، فنرهای دو سر مخروطی کویل، فنرهای زیگ زاگ، و مارپیچی که به وسیله یک نخ یا مفتول سیمی یا گیره بهم متصل شده اند استفاده می‌شود.

داخل آن هم با پارچه، پلی استر، و پلی اورتان پر می‌شود. معمولاً رنج استفاده از اورتان به دلیل دوام و مقاوت بالا، وزن کم، و برخورداری از خاصیت ضد بیدی بیش از سایر موارد مشابه است. هر چند کیفیت فوم‌های به کار گرفته شده با یکدیگر تفاوت‌های بسیار زیادی دارد، بهترین آنها فوم‌های متراکم‌تر هستند که میزان اورتان موجود در آنها بالاست.

برای روکش نیز از پارچه‌های مختلف طبیعی و مصنوعی استفاده می‌شود. در حین خرید مبلمان باید دقت کنید که جنس پارچه چیست و طرز نگهداری آن چگونه است. جنس پارچه در ارتباط مستقیم با قیمت مبلمان است و هر چه مرغوب‌تر باشد بالطبع قیمت مبلمان هم افزایش پیدا می‌کند. این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که کارخانه‌های تولید پارچه هیچ گاه پارچه‌های به کار رفته در مبلمان را جزء گارانتی خود به حساب نمی‌آورند.

اگر خواسته باشیم لیست تولید کنندگان پارچه مبلی را در این جا ذکر کنیم، باید فهرستی بلند و بالا را بنویسیم. اما در ایران تولید کنندگان زیادی وجود دارند که در کنار پارچه های دیگر، پارچه مبلی را نیز تولید و به بازار عرضه می کنند. این تولید کنندگان سعی می کنند تا با طرح ها مختلف و رنگ های شاد، متنوع ترین محصولات را در دسترس خریداران قرار دهند. در این جا به چند نام آشنا در زمینه صنعت نساجی که در کار تولید انواع پارچه مبلی هستند اشاره می گردد:

تولیدی پارچه مبلی یزد 

پارچه مبلی یزد بافت

کارخانه تولید پارچه مبلی مشهد 

به بافت اصفهان

نساجی مازندران 

قاب اصلی نشیمن

این بخش یکی از اصلی‌ترین بخش‌های مبلمان است و در تعیین قیمت هنگام خرید مبلمان نقش اساسی دارد. قاب‌ها را اصولاً از جنس چوب‌های سخت، و گاهی استیل و تخته‌های لمینت یا پلاستیک فشرده می‌سازند. البته شما قادر به رویت این بخش نیستید، به همین دلیل برای تست کردن به پد مبل فشار وارد کنید و ببینید که آیا قاب قابل حس کردن است یا خیر. اگر بتوانید قاب را حس کنید به این معناست که پس از مدت زمان کوتاهی باید آنرا دور بیندازید. همچنین یکبار روی آن بنشنید تا مطمئن شوید که پد بالشتک در همه جا یکسان است و پستی و بلندی ندارد.

کوسن

به کوسن های مبلی که انتخاب می کنید دقت کنید، معمولا برای پشتی های مبل ها به سه حالت و آرایش مختلف کوسن ها را قرار می دهند

: fixed-back یا به صورت تثبیت شده در پشت (مدلی محبوب به هنگام ساخت مبلمان به شکل اواسط قرن بیستم) ،

cushion-back (متداول ترین مدلی که به کار برده می شود و در مبلمان ال شکل دیده می شود و کوسن های پشتی طوری انحنا دارند که در اطراف دسته های مبل جا گیرند)

scatter-back  آرایش آزادی از کوسن ها که اسکلت بخش پشتی مبل که لایه گذاری شده است را مخفی می کند.

در هنگام خرید مبلمان به موادی که با آن پر می شود دقت کنید. گران قیمت ترین چیزهایی که برای پر کردن تشک هایی که روی آن ها در مبل می نشینیم و یا در بخش تکیه گاه مبل استفاده می شود پر و کرک (پر ریز) به شمار می روند، ولی ضرورتا برای استایل مبلمان استفاده از آن ها درست نیست چون ظاهر غیر هموار و قلنبه مانندی به مبل می دهند.

از آنجایی که پر کردن یک کوسن با پر ریز نیاز به کرک های بسیار به همراه خوب کوبیدن آن دارد، آن ها بیشتر مخصوص کوسن های پشتی (که به آن ها روی مبل تکیه می دهیم) می باشند. تشک هایی که روی آن ها می نشینیم باید محکم باشند و بعد از اینکه به پایین فشار داده شوند شکل خود را دوباره به دست آورند (مگر آنکه با پر یا کرک پر شده باشند). کوسن های فومی گران قیمت ترین کوسن ها هستند، ولی خیلی سریع می توانند کاهش حجم داشته باشند. یک گزینه ی خوب برای پشتی ها، کوسن هایی هستند که فوم ارتجاعی حول کرک یا حتی پلی استر (قیمت آن کمتر است) پیچیده شده باشد.

حال که با اجزا اصلی تشکیل دهنده مبل آشنا شدیم بیایید نگاه تخصصی تری به انواع مبل خانگی بیندازیم.

مبل کلاسیک

استفاده از مبلمان در بیشتر خانه های امروزی جزو لاینفک دکوراسیون شده است و افراد با توجه به سلیقه و هزینه ای که می توانند برای خرید مبلمان پرداخت کنند و همچنین سبکی که می خواهند برای دکوراسیون منزل خود داشته باشند اقدام به خرید مبلمان می‌کنند. در این بین یکی از مبلمان هایی که طرفداران زیادی را به سمت خود کشانده است مبل های کلاسیک است. خیلی از خانواده های ایرانی تمایل دارند که از این مبل‌ها در دکوراسیون منزل خود استفاده کنند زیرا زیبایی و ظاهر چشمگیر این مبل‌ ها دکوراسیون منحصر به فردی را برای منازل شما به وجود می آورد.

مبل های کلاسیک در واقع مربوط به کشورهای اروپایی بودند و اول آنها این مبل‌ها را تولید کردند. از اصلی ترین تولید کنندگان مبل های کلاسیک ایتالیا است که بعد از اروپا کم کم این مبل‌ها در کشورهای آسیایی هم تولید شدند.

مبل کلاسیک

مبلمان کلاسیک ویژگی‌های مشخص خود را دارد که آن را از سایر مبلمان های دیگر متمایز کرده است. یکی از آنها ظاهر زیبا و دارای نقش ها و منبت کاری های خاص است که باعث شده این مبلمان از مبل های راحتی و استیل متمایز شود. البته خیلی‌ها معتقدند که مبل های کلاسیک شباهت زیادی به مبل های سلطنتی دارد اما با وجود یکسری شباهت های کلی دارای تفاوت هایی هست که می توانید کاملا این دو دست مبل را از هم تفکیک کنید.

طراحی مبل کلاسیک و منبت کاری

هرچه این طرح ها و منبت کاری های کار شده روی مبل کلاسیک بیشتر و ظریف تر باشند قیمت بالاتر خواهد بود. چیزی که تاج و پایه های منبت کاری شده و زیبای مبل کلاسیک را تکمیل می‌کند تشکچه ها و پارچه های روکش جذابی است که برای ساخت این مبل ها به کار می رود.

بررسی کیفیت مبل کلاسیک

مبل های کلاسیک معمولا طول عمر زیادی دارند و هر چه محصولاتی که در ساخت آنها به کار رفته است با کیفیت تر باشند این دوام و طول عمر بیشتر می شود. معمولا طول عمر آنهاست که باعث می‌شود شما دلتان بیاید که از هزینه‌های زیادی برای خرید مبلمان کلاسیک بپردازید زیرا با یک بار هزینه و خرید مبل دلخواه تا مدت ها می توانید بدون اینکه مبل به حالت فرسوده در بیاید از آن استفاده کنید و از زیبایی آن لذت ببرید.

این کیفیت بالا بخاطر چوبی است که در ساخت کلاف مبل بکار رفته است و معمولا سعی می شود از چوب های خیلی باکیفیت در ساخت کلاف استفاده شود تا دوام و کیفیتی که انتظار داریم به دست بیاید ولی خوب کمی گرانتر می شود که با تمام ویژگی هایی که از این مبل گفتیم این تفاوت قیمت منطقی است.

رنگ مبل کلاسیک

رنگی که از آن بر روی مبل کلاسیک استفاده می شود اهمیت زیادی دارد. رنگ ها دو نوع پوششی و براق هستند. رنگ های براق باعث می شود شما بتوانید خیلی خوب سطح چوب را ببینید و اگر خرابی یا ترک خوردگی دارد متوجه شوید و از خرید آن صرف نظر کنید. رنگ های پوششی دقیقا روی چوب را پوشش میدهند که شما عیب چوب را متوجه نمی شوید. در کنار اینها مبلی مناسب تر است که به صورت یک دست رنگ آمیزی شده باشد. رنگ آمیزی یکنواخت و یکدست زیبایی مبل ها را بیشتر میکند. در ساخت مبل های کلاسیک معمولا از رنگ های قهوه ای و کرمی استفاده میکنند و خطوطی که ظاهر مبل کلاسیک را میسازد ساده و متقارن است.

نکاتی در مورد روکش و پارچه مبل کلاسیک

انتخاب پارچه برای روکش مبلمان کلاسیک انتخاب مهمی است زیرا این پارچه هم باید زیبایی و هم دوام زیادی داشته باشد تا بتوانید مدت زیادی از آن استفاده کنید و از آنجا که بیشتر پارچه هایی که در بازار وجود دارند پارچه های چینی و یا ترک هستند روی مبل های کلاسیک هم از همین پارچه ها استفاده می شود و اگر شما توقع محصول بهتری را دارید پیشنهاد میکنیم که بخواهید از پارچه ترک روی مبل شما استفاده کنند.

پارچه های داخلی خود ایران هم پارچه های خیلی خوبی هستند که یکی از محبوب‌ترین های آنها پارچه های یزد هستند که کیفیت خیلی خوبی دارند و با خرید مبل هایی که روکش با پارچه های یزد دارند شما علاوه بر کیفیت از کالای ایرانی هم حمایت کرده اید و پارچه های دیگری که در بازار موجود است پارچه های مخمل، شانل، سلطنتی و نانو میکرو هستند که هر کدام از آنها را که بخواهید می توانید درخواست دهید تا به عنوان روکش مبل شما استفاده شود.

روکش مبل کلاسیک

پارچه هایی که پرز دار هستند را هم می توانید به راحتی با استفاده از ناخن خود امتحان کنید اگر راحت تار و پود از هم جدا شد یعنی اینکه مبل شما خیلی زود دفرمه می‌شود و پارچه ی آن دیگر زیبایی اولیه را نخواهد داشت و در اصطلاح عامیانه می‌گویند پارچه مبل کچل شده است.

برای روکش مبل های کلاسیک از پارچه ای که کش می آید استفاده نکنید زیرا این پارچه ها نمی توانند گزینه مناسبی برای این مبل ها باشند و رنگ پارچه ها را هم طوری انتخاب کنید که با تم کلی منزل و دکوراسیون شما همخوانی داشته باشد. همچنین سعی می‌شود که از یک سری طرح های خیلی ریز و پیچیده و نقش های ظریف روی بدنه و پایه و تاج مبل کار شود و هر چه ظرافت کاری ها بیشتر باشد و هنر دست بیشتری در منبت کاری و کنده کاری این مبل ها استفاده شده باشد قیمت ها بالاتر خواهد بود.

قبل از خرید مبلمان کلاسیک  سعی کنید حتماً همه قسمت های آن را بررسی کنید که هیچ شکستگی و ترکی در هیچ قسمت مبل وجود نداشته باشد زیرا این شکستگی و ترک نشان میدهد که موقع کنده کاری و منبت کاری روی این مبل چوب طاقت نیاورده و شکسته که این نشان دهنده مرغوب نبودن چوب مورد استفاده در ساخت کلاف مبل کلاسیک بوده است.  همچنین سعی کنید پایه های مبل را هم بررسی کنید که کاملاً  تراز باشد و وقتی که روی مبل می نشینید مبل لق نزند و انحنای پایه ها آنقدر زیاد نباشد که اگر فردی با وزن سنگین روی مبل نشست و یا چند نفر با هم روی مبل نشستند بتواند تحمل کند.

بهترین فوم برای مبل کلاسیک

از دیگر مواردی که باید هنگام خرید مبلمان کلاسیک به آن توجه کنید فوم و اسفنج مبلمان است. معمولا از فوم های گرم و سرد و یا اسفنج های 30 کیلویی یا 35 کیلویی در ساخت آنها استفاده می شود. بهترین نوع نشیمن برای مبل های کلاسیک فرم های سرد است که کیفیت بیشتری دارد و دیرتر دفرمه میشود

اگر میخواهید متوجه شوید که فوم سرد است یا گرم می توانید یک فشار روی یک قسمت وارد کنید اگر سریع به حالت اولیه برگشت یعنی فرم سرد است و کیفیت بهتری دارد اما اگر با کمی تاخیر به حالت اولیه برگشت یعنی فوم گرم است و نمی توانید برای مدت طولانی از این مبل استفاده کنید و خیلی زود از حالت اولیه تغییر شکل میدهد و اگر قرار باشد که از اسفنج در ساخت مبل استفاده شود بهتر است 30 یا 35 کیلویی باشد که هم سفت است و هم وزن زیادی دارد و دیر تغییر شکل میدهد و خیلی راحت می توانید آن را بشویید.

در مورد برندهای معروف فوم میتوان به برند بسپار فوم غرب را نام برد که یکی از قدرتمندترین تامین کنندگان فوم در ایران است.

قیمت مبل کلاسیک

 مبل های کلاسیک قیمت های متفاوتی دارند که از 5-6 میلیون تا 40-50 میلیون و بیشتر می تواند باشد که این قیمت ناشی از موادی است که در ساخت این مبل ها به کار رفته است. قیمت مبل های کلاسیک پایین تر از مبل استیل ، مبل سلطنتی و بالاتر از مبل راحتی است. ممکن است بارها واژه ی کلاف مبل را از فروشندگان شنیده باشید و این برای شما خیلی آشنا نباشد. منظور از کلاف همان بدنه و چهارچوب مبل است که از جنس چوب بوده و ممکن است این چوب از درخت گردو، بلوط، راش و نراد باشد.

مبل کلاسیک

در ساخت مبلمان کلاسیک از یکسری روکش های طبیعی و یا چوب ماسیو هم می توانند استفاده کنند و پیشنهاد می کنیم که مواظب باشید که مبل های کلاسیک شما از روکش های ملامینه و ام دی اف در ساختشان استفاده نشده باشد و بعضی از تولیدکنندگان سودجو هم به جای چوب های با کیفیتی که نام بردیم از چوب سفید یا چوب کاج استفاده میکنند که این چوب مرغوبیت کافی برای این مبلمان را ندارد و طول عمر زیادی نخواهد داشت.

کلاف دوبل یعنی دو چوب به هم متصل می شوند که طول عمر کلاف بالا برود که بهترین نوع کلاف همین کلاف دوبل است. در ضمن پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه خرید را نهایی کنید نقاط اتصال را هم چک کنید و با نشستن و بلند شدن بر روی مبل ببینید که صدای جیر جیر میدهد یا نه؟ اگر صدا نیامد یعنی کیفیت بالایی دارد. اگر مبل صدای جیر جیر داد یا مشکل از اتصالات هست که به خوبی محکم نشده و یا کیفیت چوب زیر سوال می رود و احتمالاً از چوب های خوبی در ساخت آن استفاده نشده است.

مبل استیل

مبل استیل یا مبل سلطنتی چیست

مبل استیل یا سلطنتی بیشتر برای مراسم رسمی و میهمانی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. تاج در مبلمان استیل یا مبل سلطنتی، معمولا در وسط آن قرار داشته و اغلب تولیدکنندگان هنر منبت را با ظرافت و زیبایی تمام روی این قسمت اجرا می‌کنند. مبلسلطنتی  در دو قالب هفت نفره و نه نفره عرضه می‌شود که قالب نه نفره شامل یک کاناپه سه نفره، چهار مبل تک نفره و دو صندلی میزبان و قالب هفت نفره شامل یک کاناپه سه نفره، یک کاناپه دو نفره و دو مبل یک نفره است. فروشگاه آف دکور انواع مبلمان استیل را برای انتخاب شما عرضه می کند.

مبل استیل

 مبل سلطنتی

مبل سلطنتی از مبل های پر زرق و برق و زیبایی است که معمولا برای خانه های بزرگ و دکوراسیون های سنتی خریداری می شود. این مبلمان به منبت کاری های زیبا و ظریف معروف است و دکوراسیون منزل شما را خاص و لوکس می کند.

انواع پارچه مبل استیل و مبل سلطنتی

جنس پارچه ای که برای مبل های سلطنتی از آن استفاده می شود، عبارت هستند از مبلی کریستالی (ساتن)، مخمل، پوست اسبی و چرم است.

چوب مبل استیل و مبل سلطنتی

کلاف مبل های استیل از چوب گردو و راش ساخته شده و کلاف برخی از انها دوبل بوده که باعث بالا رفتن مقامت مبل می شود. چوب های استفاده شده در ظاهر این مبل و منبت کاری های آن از جنس گردو، راش و نراد هستند.

مراحل تولید مبل استیل و مبل سلطنتی

​مبل سلطنتی در 3 مرحله تولید می شود، مرحله اول ساخت کلاف مبل، رنگ آن و انجام منبت کاری های مبل است که توسط نجاران صورت می گیرد. در مرحله بعد فوم یا اسفنج نشیمن گاه را درست کرده و پارچه رویه مبل را آماده می کنند. در مرحله آخر نیز رویه کوبی مبل را انجام داده و پارچه را روی کلاف مبل می کشند این مرحله سخت ترین مرحله کار بوده و به توجه و دقت زیادی احتیاج دارد.

در زیر به معرفی چند نمونه مبل استیل و مبل سلطنتی میپردازیم.

مبل استیل فرانسوی

بارزترین ویژگی مبل های فرانسوی سادگی این گونه مبل ها است. تاج مبل های سلطنتی فرانسوی کوتاه بوده و منبت کاری های آنها بسیار ظریف و ساده است. پارچه مبل های سلطنتی  فرانسوی ساده و یک رنگ بوده یا در صورت استفاده از پارچه های طرح دار در این مبل ها از پارچه هایی با طرح های خیلی ساده استفاده می شود. چوب های استفاده شده در اینگونه مبل ها چوب راش یا روس بوده که بسیار با کیفیت هستند.

مبل سلطنتی

 

مبل استیل کلاسیک

مبل های استیل کلاسیک در واقع همان مبل های کلاسیک و نیمه استیل هستند که البته طرفداران زیادی نیز دارند. و یه نسبت مبل های استیل منبت کاری های کمتری داشته و طرح های آنها از نوع کلاسیک است.

مبل سلطنتی مصری

برخلاف مبل های فرانسوی مبل های سلطنتی مصری بسیار لوکس و لاکچری هستند و هیچ سادگی در طراحی آنان دیده نمی شود. منبت کاری مبل های مصری با دست انجام شده و بسیار شلوغ هستند علاوه بر تاج این مبل ها دسته ها و پایه مبل نیز منبت کاری دارند و گاها طرح دسته یا پایه آنها مثل سم یا پنجه یک حیوان طراحی می شود. ویژگی دیگر این مبل های سلطنتی زوایا گرد و قوس دار و ویژگی متقارن آنها است. چوب و پارچه به کار رفته در این نوع مبل سلطنتی بسیار مرغوب بوده و برای ساخت آنها بیشتر از رنگ های روشن استفاده می شود.

مبل سلطنتی سرمه ای

روکش سرمه ای برای مبل های سلطنتی از روکش های پر طرفدار محسوب می شود. رنگ سرمه ای جز رنگ های خاص و سلطنتی است که با رنگ چوب طلایی و سفید هم همخوانی دارد. ترکیب رنگ طلایی و سرمه ای به مبلمان شما حالتی لوکس و لاکچری خواهد بخشید.

مبل سلطنتی سرمه ای

قیمت مبل استیل

قیمت مبلهای  استیل نیز با توجه به جنس و مدل متفاوت میباشند برای نمونه مدل کلاسیک عروس حدود 10 میلیون تومان قیمت داره و مبل چستر فیلد 27 میلیون تومان قیمت دارد.

تفاوت مبل استیل و کلاسیک

یکی از این تفاوت ها این است که در مبلمان استیل منبت کاری های زیادی به کار رفته است و از همین رو چوب زیادی هم در ساخت مبل های استیل به کار رفته است و سنگین تر و گران تر است اما مبل های کلاسیک ظاهر ظریف تری نسبت به مبل استیل دارند و چوب کمتری هم در ساخت آنها به کار رفته است و منبت کاری هایی هم که در ساخت آنها به کار رفته ظریف تر خواهد بود و مبل های کلاسیک طوری ساخته شدند که برای خانه هایی که متراژ خیلی زیادی هم ندارند مناسب است و بعضی ها آنها را با نام نیمه استیل هم می شناسند.

مبل راحتی

در این مطلب در رابطه با مبل راحتی و انواع مختلف آن صحبت خواهیم کرد و همان طور که می دانید مبلهای راحتی انواع مختلفی دارند که شامل مبل راحتی ال و مبل راحتی تاشو و همچنین مبل های راحتی به صورت کاناپه و لاوست هستند. یکی از پرطرفدارترین انواع مبل راحتی که در هر سبکی از خانه می توان از آن استفاده کرد مبل راحتی چستر است که با جذابیت و زیبایی ظاهری و لمسه کوبی های زیبایی که در آن به کار رفته است، ظاهر زیبایی به خانه شما می بخشد. ولی صرفاً داشتن ظاهر زیبا برای خرید مبلمان فاکتور کافی نیست و باید موارد دیگری را هم در خرید مدنظر قرار دهید .

مبل راحتی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

یک مبل خوب ویژگی های مختلف زیادی دارد که یکی از مهم‌ترین آنها استفاده از مواد خوب در ساخت آن است. به طور مثال چوبی که در ساخت کلاف مبل استفاده می‌شود باید از نوع مرغوب باشد تا توان تحمل وزن افراد و استفاده طولانی مدت را داشته باشد.

همچنین سطح مبل وقتی که رنگ آمیزی می شود باید کاملاً صاف و یکدست باشد. علاوه بر چوبی که در کلاف بکار می‌رود، جنس فوم و اسفنجی که در نشیمن استفاده می‌شود باید به اندازه کافی خوب باشد تا رضایت مشتری جذب شود و هنگامی که شما روی مبل نشست و برخاست می کنید احساس راحتی داشته باشید و برای بلند شدن دچار زحمت زیادی نشوید. همچنین باید پارچه ای که به عنوان روکش بر روی مبلمان قرار می‌گیرد جنس خوبی داشته باشد و علاوه بر زیبایی باید پرز ندهد و در موقع شستشو یا قرار گرفتن جلوی آفتاب به راحتی رنگ خود را از دست ندهد.

از دیگر ویژگیهای مبلمان خوب داشتن اتصالات قوی در پایه ها و بدنه مبل است و برای اینکه بتوانید این ویژگی را تست کنید می‌توانید با نشستن و بلند شدن روی مبل به صدای آن توجه کنید. نباید صدای جیرجیر بدهد و یا احساس عدم استحکام در بدنه مبل را داشته باشید و هر چه اتصالات محکم تر باشد، دوام بیشتری خواهد داشت و مدت زمان بیشتری برای شما کار می کند.

نشیمن و روکش مناسب مبل راحتی

انتخاب نشیمن برای مبلمان کاملاً سلیقه‌ای است اما بهتر است نشیمنی برای مبل خود انتخاب کنید که نه آنقدر سفت باشد که از نشستن بر روی آن احساس راحتی نداشته باشید و نه آنقدر نرم باشد که برای نشست و برخاست به زحمت بیفتید.

همچنین پارچه استفاده شده برای روکش مبل باید جنس خوب و مرغوبی داشته باشد.

ساختار نشیمن مبل را، فوم یا اسفنجی که در قسمت نشیمنگاه و پشتی مبل قرار دارد تعیین می‌کند و به طور کلی دو نوع فوم در بازار وجود دارد که یکی فوم سرد و دیگری فوم گرم می باشد. فرم‌های گرم نرم تر هستند و خیلی زود شکل خود را از دست می‌دهند و دفرمه می‌شوند اما فوم های سرد دوام بیشتری دارند و طول عمر زیادی دارند.

تست بدنه مبل راحتی

توجه داشته باشید که قبل از این که خرید مبلمان خود را نهایی کنید حتماً بدنه مبلمان تست شود و در قسمت پایه ها و اتصالات کاملا استحکام برقرار باشد و لق نزند و همچنین از چوب خوبی در ساخت آن استفاده شده باشد . در این صورت، استفاده مداوم از محصول، به سلامت شما آسیب نخواهد زد و محصولی که خریداری می‌کنید دوام بیشتری خواهد داشت.

توجه به فضای در دسترس برای خرید مبل راحتی

با این که تمامی موارد گفته شده از نکات اصلی خرید مبلمان بودند، اما یکی از فاکتورهایی که باید در کنار تمام آنها به آن توجه کنید، در نظر گرفتن فضای در دسترس در خانه شما برای قرار دادن مبلمان است. بهتر است دقیقاً ابعاد و متراژ جایگاه مبل را انتخاب کنید، زیرا این فاکتور در تعیین فرم مبل راحتی و همچنین نحوه چیدمان آن و تعداد قطعه های ست تاثیرگذار است.

مبل راحتی

حال به معرفی چند مبل راحتی میپردازیم

مبل راحتی لگو شکل

مبل‌هاي لگو شکل دارای محاسن بسیاری هستند. انتخاب رنگ‌هاي متنوع دراین مبل‌ها یک گزینه مثبت تلقی شده و جا بـه جایی و قرارگیری متفاوت آن‌ها، ایده‌ها و خلاقیت بسیاری را در چیدمان منزل بـه ارمغان می‌آورد.

مبل راحتی

شـما با جا بـه جایی این مبل‌ها هم میتوانید ظاهری متفاوت بـه منزلتان ببخشید، هم با توجه بـه تعداد مهمان یا نحوه‌ي نشستن خودتان آن‌ها را جا بـه جا کنید

مبل راحتی ال شکل

یکیدیگر از جدید ترین مدل‌هاي مبل اسانی، نمونه‌هاي ال شکل هستند. مبل‌هایي کـه بخشی کشیده‌تر دارند، این امکان رابه افراد می دهند کـه هنگام تماشای تلویزیون و یا مطالعه احساس اسانی بیش تری کرده و کم‌تر خسته شوند. از طرفی فرم متفاوت این مبل‌ها ظاهری جدیدتر نسبت بـه مبل‌هاي قبلی بـه آن داده اسـت.

مبل راحتی ال شکل

انتخاب رنگ تیره برای مبلمان نیازمند رعایت ترکیب رنگی مناسب در کل دکوراسیون منزل اسـت. هنگامیکه از رنگ تیره برای مبلمان استفاده میکنید، سعی کنید در باقی عناصر منزل تا حد امکان از رنگ روشن استفاده کنید، زیرا استفاده از رنگ تیره بیش از حد مطلوب سبب مردگی و نوعی اغتشاش بصری می شود.

مبل راحتی با میز‌های متصل

طراحی میز‌هاي متحرک برای مبلمان از جمله ایده‌هایي اسـت کـه می تواند مفید و پرکاربرد باشد. بـه کارگیری این فرم مدرن باید در هماهنگی کامل با کل فضا صورت گیرد.

مبل راحتی با میزهای متصل

البته باید درنظر داشت کـه اندازه مبل و میز کناری اش مناسب مهمان‌هاي زیاد نیست و می توان نتیجه گرفت بیش‌تر جنبه‌ي فانتزی و لوکس دارد. انتخاب رنگ سفید برای مبلمان باوجود زیبایی بی نظیرش مراقبت بیش تری را می‌طلبد. پس بهتر اسـت از پارچه‌هاي قابل شست و شو بهره برید.

مبل راحتی تخت خواب شو

استفاده از چنین پشتی‌هایي برای مبل‌هاي بزرگ این خاصیت را دارد کـه افراد هنگام تکیه احساس اسانی بیش تری کرده و از طرفی میتوان در بعضی موارد از فضای پشتی مبل این نیز جهت نشستن بهره برد.

مبل راحتی تخت شو

فرم ال مانند مبلمان نیز مدت هاست کـه بعنوان گزینه‌اي مطلوب برای خانه‌هاي بزرگ شناخته شده اسـت. از طرفی ان فرم‌ها گزینه بسیار مناسبی جهت دراز کشیدن و یک استراحت بی نقص برای افراد خانواده اسـت. مبل‌هایي کـه فرم تخت خواب هم در ست خود دارند طبق معمول فضای بسیاری زیادی را می گیرند؛ بنابر این اگر فضای کوچکی دارید این گزینه را از فهرست خود خط بزنید.

مبل راحتی تخت شو

اما اگر فضای بزرگی در اختیار دارید و علاقه زیادی بـه لم دادن و استراحت کردن روی مبل دارید، این می تواند یک گزینه ایده آل برای تان باشد. استفاده از رنگ‌هاي شاد برای مبلمان در حالیکه فضای منزل خنثی اسـت یک انتخاب هوشمندانه بنظر میرسد.

مبل راحتی فانتزی

مبلمان با سبک فانتزی یک انتخاب هوشمند از میان جدید ترین مدل‌هاي مبل اسانی اسـت. با این مبل‌ها متفاوت باشید! این مبل‌ها خود بعنوان یک شاخصه‌ي مجزا خودرا در فضا نشان داده و اگر با انتخاب رنگی متضاد فضا آنرا زینت دهیم، بـه یک ترکیب فوق العاده دست خواهیم یافت.

مبل راحتی فانتزی

هنگام انتخاب این مبل، سعی در انتخاب و بهرهگیری از المان‌هاي هماهنگ با آن کنید تا در نهایت محیتتان هماهنگ جلوه کند. نکته‌ي حائز اهمیت در رابطه با این مبلمان، دقت در استاندارد بودن طراحی آن اسـت. دریک جمله: هیچ گاه اسانی را فدای زیبایی نکنید.

 

مبل راحتی برای اتاق پذیرایی

این سبک مبل‌ها، بخاطر طراحی بدون انعطافشان طبق معمول مناسب فضای جلوی تلویزیون و استراحت خانواده نیستند. اما طراحی آن‌ها بدلیل فرم رسمی‌تر جهت نشیمن مهمان ‌ها گزینه مناسبی اسـت.

مبل راحتی برای اتاق پذیرایی

هنگام بـه کارگیری این مبلمان بهتر اسـت از عناصری در دکوراسیون بهره بری کـه حس فضای اداری رابه خانه تزریق نکند. البته انتخاب رنگ‌هاي شاد آن گزینه‌هاي بهتری برای استفاده در محیط مسکونی هستند.

مبل راحتی برای اتاق پذیرایی

بـه تصویر بالا دقت کنید، فرم فانتزی این مبل‌ها بجز طرح متفاوت و جالبشان و رنگ بندی جذاب و متفاوتش، طبق معمول بـه اندازه‌اي کـه نشان می دهند قابل استفاده نیستند. زیرا نبود پشتی در بعضی قسمت‌ها کاربرد آنرا کم‌تر از حد معمول می کند. اما بنظر میرسد فضای پشتی مبل فاقد کاربرد بوده و فضا منزل را اشغال کند.

مبل راحتی برای خانه‌ های کوچک

دسته‌هاي مبل دراین نمونه بـه صورت خوابیده طراحی شده کـه باعث کاربرد بیش‌تر مبلمان میشود. از این رو هم میتوان لبه‌هاي مبل را جهت نشستن در بعضی مواقع برگزید.

مبل راحتی برای خانه های کوچک

در مورد مبل راحتی ما میتوانیم مبلمان لمه را به شما معرفی کنیم. گروه مبلمـــان لمه با بیش از چندین ســـال سابقــــه فعالیت در زمیه تولید مبلمــان مدرن و راحتی تلاش کرده آمیختـــهای از هنـــر و صنعت را در مجموعـــه های متعهد و متخصص به نــــام افتخار ملـــی در تولید مبلمان به ملت بزرگ ایران زمین تقدیم فرماید.

 

مبل راحتی با امکان تنظیم پشتی و نشیمن

یکی از جدید ترین مدل‌هاي مبل‌ اسانی، نمونه‌هایي هستند کـه میتوانند دایره‌اي باز از انتخاب و تنظیم مبل بـه روش دلخواه را در اختیار کاربر قرار دهند.

مبل راحتی

با توجه بـه سلایق مختلف در میان مشتری‌ها، ایجاد قدرت انتخاب در محصول یک گزینه‌ي سودآور و مثبت برای آن‌ها محسوب می شود. امکان تنظیم پشتی و نشیمن دراین مبل باعث شده اسـت تا این مبل یک گزینه‌ي خوب برای خرید در ذهن مشتری بنظر بیاید. رنگ بندی متنوع این مبلمان‌ها، دست طراحان را در دکوراسیون منزل باز گذاشته اسـت.

 قیمت مبل راحتی

عوامل مختلفی در تعیین قیمت مبل راحتی تأثیرگذار هستند که از مهمترین آن ها به سبک مبل و مواد سازنده آن و همچنین جنس نشیمن و پارچه روکش مبل میتوان اشاره کرد. با توجه به اینکه تعداد ست مبلمان شما چند نفر باشد، قیمت‌ها متنوع خواهد بود و بهتر است قبل از اقدام به خرید، بودجه خود را مشخص کنید تا برای انتخاب دچار سردرگمی نشوید و بازه انتخابی شما محدودتر شود.

به طور کلی هرچه متریال سازنده مبل شما کیفیت بیشتری داشته باشد، قیمت آن بالاتر خواهد بود اما این پرداخت هزینه اضافی کاملا مقرون به صرفه است زیرا مبل با دوام، مدت طولانی تری هم عمر خواهد داشت و در بین انواع مختلف مبل هایی که در بازار موجود است، قیمت مبل راحتی نسبت به قیمت مبل کلاسیک و استیل پایین تر است و علت بالاتر بودن قیمت مبل های کلاسیک و استیل استفاده از چوب بیشتر و ظریف کاری در بدنه آنهاست.

نکاتی برای خرید مبلمان

حال که متوجه دسته بندی انواع مبل منزل و جنس و مواد به کار رفته در آنها شدید یک سری از نکات کلی را نیز متذکر میشویم تا در هنگام خرید مبلمان مد نظر خود قرار دهید.

1.در خرید مبلمان تناسب سایز مبلمان جدید با فضا و مساحت اتاق را در نظر بگیرید :

انتخاب مبلمان مناسب اندازه و متراژ اتاق در حقیقت یکی از رازهای اصلی نمایان شدن جلوه و زیبایی هرچه بیشتر مبلمان شماست. شاید فکر بدی نباشد که پلان کف را روی کاغذ به صورت دستی ترسیم نمایید و بعد چیدمان های مختلف مبلمان را در آن امتحان کنید تا ببینید به چه طریقی می توانید بهترین استفاده از فضا را داشته باشید.

داشتن فضای کافی برای حرکت در فضای اتاق و اطراف مبلمان اهمیت خاصی دارد. سعی کنید برای مبلمان جدید یک میز جلومبلی متناسب انتخاب کنید به نحوی که هنگام نشستن روی مبلمان دسترسی مناسب به میزجلو مبلی داشته باشید.

سایز مناسب مبل

2.در خرید مبلمان رنگ مبلمان را با دقت انتخاب کنید:

نه خیلی متضاد و نه خیلی هماهنگ ، این اصل انتخاب و ست کردن رنگ مبلمان با رنگ زمینه دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی است. با دقت در تصاویر خواهید دید که یک مبلمان ساده با کوسن های خوش نقش و رنگ ، تناسبی محسوس با ترکیبی نامحسوس دیده می شود.

بهترین گزینه برای ست کردن رنگ مبلمان ، رنگ پرده و یا دکوری های اتاق پذیرایی است. هرگز رنگ دیوارها را با رنگ مبلمان مچ نکنید تا مبلمان جلوه خود را داشته باشد.

رنگ مناسب مبل

3. در خرید مبلمان برای مبلمان با کیفیت پول خرج کنید:

اگر یک فرد ریز بین در انتخاب و خرید باشید حتما کیفیت را در نظر خواهید گرفت. لوازم منزل و .. با کیفیت برای مدت طولانی تری زیبایی شان را حفظ می کنند. مطمئن باشید که با خرید یک مبلمان با کیفیت و قیمت مناسب هرگز پشیمان نخواهید شد. لوازم خانگی که از لحاظ کیفی درجه بالاتری دارند عمر طولانی تری خواهند داشت.

خرید مبلمان

4. هنگام خرید مبلمان مبلمان را فقط برای نشستن نخرید:

بله درست است که مبلمان برای نشستن و پذیرایی از میهمان است اما برای آپارتمان های کوچک مبلمان تخت خواب شو مناسب خواهند بود. مبلمان راحتی مدرن که در طول روز برای نشستن استفاده می کنید شب می تواند تخت خوابی راحت برای شما باشد. این مدل مبل برای افراد مجرد و یا زوج

های صاحب خانه ی کوچک مناسب تر است.

تخت شو مناسب آپارتمان

5. در خرید مبلمان قاب اصلی نشیمن را تست کنید

این بخش یکی از اصلی ترین بخش های مبلمان است و در تعیین قیمت نقش اساسی دارد. قاب ها را اصولاً از جنس چوب های سخت، و گاهی استیل و تخته های لمینت یا پلاستیک فشرده می سازند.

البته شما قادر به رویت این بخش نیستید، به همین دلیل برای تست کردن به پد مبل فشار وارد کنید و ببینید که آیا قاب قابل حس کردن است یا خیر. اگر بتوانید قاب را حس کنید به این معناست که پس از مدت زمان کوتاهی باید آنرا دور بیندازید. همچنین یکبار روی آن بنشنید تا مطمئن شوید که پد بالشتک در همه جا یکسان است و پستی و بلندی ندارد.

خرید مبلمان

معرفی برندهای معروف مبل در ایران

سالونی، جهان تاب، هارپاک، لمه و مبلمان اهر از جمله برند های معروف ایرانی هستند که در صنعت مبل ایران فعال هستند.

مجموعه ی هارپاک (مجهز قدیم)در سال ۱۳۵۵ با هدف تولید مبلمان راحتی توسط آقای ابوالفضل خسروی در خیابان چهارم نیروی هوایی تاسیس گردید. درسال۱۳۸۱ به علت کمبود فضای کار به شهرک صنعتی خاوران نقل مکان کرد این مجموعه در حال حاضر در فضایی به وسعت حدودا ۱۵۰۰ مترمربع در حال فعالیت میباشد. کلیه مراحل تولید اعم از خشک کردن چوب تا ماشین کاری قطعات و مونتاژ کاری های نهایی محصول به دقت کنترل میگردد تا بهترین محصول ممکن در اختیار مشتری قرار گیرد.ارتباط خوب و نزدیک تولید کنندگان و تامین کنندگان ماشین آلات و سایر همکاران در خصوص بهبود و به روز رسانی کیفی محصولات می باشد.توسعه ی بازار داخلی،تولید باکیفیت ترین محصول و استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه و بهره گیری از کارآمد ترین پرسنل از ویژگی های این مجموعه است.
راه های ارتباطی: نمایشگاه: بازار مبل دلاوران – بین چهارراه آزادگان و میدان الغدیر – ضلع شمالی بلوار – پلاک 565
تلفن: 77494701-021 و 77446756-021

مبل ماهور با بیش از 2 دهه تجربه همراه با تنوع بسیار گسترده در محصولات خود که دارای استانداردهای بین المللی و استاندارد ملی میباشد همواره انتخاب اول بازدید کنندگان محترم بازار مبل ایران است.

مبل ماهور

لوگوی مبل ویستا

صنایع مبل ویستا با اتکا به سابقه طولانی خانوادگی در صنعت مبلمان افتخار دارد از سال ۱۳۵۶ در خدمت شما مشتریان گرامی باشد و از سال ۱۳۷۸ فصل نوینی از فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه تولید و عرضه مبلمان خانگی آغار نموده است.

به کارگیری مرغوبترین چوب صنعتی که قابلیت استفاده در هر شرایط آب وهوایی را دارا می باشد باعث شده تا محصولات ویستا جزء کالاهای با کیفیت بازار به شمار آید. استفاده از با کیفیت ترین اسفنج ها و رنگ های صنعتی باعث تولید محصولاتی مرغوب شده که در سال های طولانی کیفیت اولیه خود را حفظ می کند.برای خرید مبلمان حتما به سایت آن سر بزنید.

مبل ویستا

سالونی 

شرکت دژگان چوب  ، در سال 1389 به کوشش جناب  آقای عیسی امین پور باغچه جوقی  تاسیس و راه اندازی شد این شرکت تولید کننده انواع مبلمان راحتی ، دکوراسیون و سایر مصنوعات چوبی  جهت مصارف خانگی و صنعتی میباشد ، که از لحاظ کیفیت مطابق با استانداردهای جهانی و قابل رقابت با محصولات دیگران در داخل و خارج از کشور میباشد .
شرکت دژگان چوب از همان  سالهای شروع فعالیت با تاکید بر مرغوبیت محصولات خود اقدام به طراحی و تولید و دریافت نمایندگی برند سالونی از ترکیه نمود نقطه عطف و گسترش شرکت دژگان چوب تولید مبلمان راحتی تحت لیسانس سالونی ترکیه بوده که پس از طی سالها ، امروز با توسعه و پیشرفت روز افزون و بکار گیری فناوریهای نوین نسل جدیدی از مدلهای مبلمان راحتی را با تکنولوژی بالا به بازارهای داخلی عرضه میکند . شرکت دژگان چوب مفتخر است که همواره در طی دوران فعالیت خود با تاکید بر توسعه و بهبود سطح کیفیت محصولات خود و با تکیه بر واحدهای کنترل کیفی ضمن بهره گیری از نیروی انسانی مجرب و کار امد محصولاتی منطبق با نیازهای  مشتریان ، تولید و عرضه نماید . هدف اصلی این شرکت جلب رضایت مصرف کنندگان و اعتلای نام این واحد برتر تولیدی است که توسط زنجیره تولید منحصر به فرد و سطح کیفی بالا میسر شده است .
شرکت دژگان چوب هم اکنون در تهران و سایر مراکز استانها و شهرستانهای مهم دارای فروشگاه های مستقل و نمایندگی های توزیع کالاخود با برند سالونی را دارا میباشد .
ماشین آلات  پیشرفته ، نیروی متخصص و کارآمد  حس خوب زندگی – سازگاری با آناتومی بدن و طراحی مناسب  و مدرن  از ویژگی های خاص  محصولات این شرکت میباشد .

جهانتاب

کارخانۀ جهانتاب با بیش از 40 سال تجربه در زمینه تجهیز فست فودها، رستوران ها ، تالارها، سالن های غذاخوری، آمفی تئاترها و همچنین ارائه سرویـس کـامـل مبـلمـان غـذاخـوری منـازل، در فضایی مجهّز به وسعت 5000 متر مربع، از پیشگامان این عرصه بوده و همواره سعی داشته تا با تولید به روزترین محصولات در این عرصه رضایت تمامی اقشار مردم راحاصل نماید.

مبل جهانتاب

معرفی بورس مبلمان

بازار مبل یافت آباد در   تهران از مراکز خرید مبلمان در تهران است.

بورس مبلمان

حال چندین وب سایت نیز به شما معرفی میکنیم که میتوانید در آنجا مبل خود را انتخاب کنید. کلیه وب سایتها دارای دسته بندی های متنوعی هستند و میتوان بر اساس دسته بندی دلخواه مبل مورد نظر را انتخاب کرد.

مبل 24 ، چوبکده، آف دکور: مبل و میز

هنگام مراجعه به این سایت ها متوجه میشویم که یک سری از محصولات دیگر نیز میتواند در بحث مبلمان منزل وجود داشته باشد که یکی از این موارد تشک میباشد . با توجه به  اینکه ما سابقه همکاری با چند برند معروف در این زمینه را داشته ایم میتوانیم برندهای ویستر و رویال آسایش را به شما معرفی کنیم . برای مشاهده محصولات و قیمت آنها به سایت خواب آسایش مراجعه کنید.

خلاصه

برای خرید مبلمان منزل ابتدا تعیین کنید کدام نوع از مبل مورد نظر شما است. کلاسیک، استیل یا مبل سلطنتی و یا راحتی . حال که این مورد را مشخص کردید حال بیایید و بر اساس متراژ خانه و رنگ و دکوراسیون منزلتان و بودجه مبل خود را انتخاب کنید. مواردی که در خرید هر کدام از انواع مبل باید مد نظر باشد را بررسی کرده‌ایم . میتوانید در تهران به بازار یافت آباد رفته و خرید خود را انجام دهید و یا اینکه به وب سایت های ذکر شده در این بخش مراجعه کنید و بصورت آنلاین خرید خود را انجام دهید که ما مراجعه به سایت را فقط جهت برآورد قیمتی پیشنهاد میکنیم.

منابع

منبع 1 ، منبع 2 ، منبع 3 ، منبع 4 ، منبع 5