نمایشگاه ها

نشاسته

آشنایی با نشاسته و کاربرد آن

 

نشاسته

 

نشاسته فراورده ای است که از غالبا گیاهان سبز و دانه یا ساقه زیرزمینی آن ها به دست می آید که در خوراک انسان، سایر حیوانات و صنعت کاربرد دارد. گندم، ذرت و سیب زمینی از جمله گیاهانی هستند که نشاسته فراوان دارند. ساختار نشاسته ترکیبی از مواد آلی شامل کربوهیدرات نامحلول در آب سرد، الکل یا سایر حلال هاست و از پر مصرف ترین افزودنی ها در محصولات مختلف است که بر اساس انواع مختلف آن کاربرد متفاوت دارد که به برخی کاربردهای  آن اشاره خواهیم کرد. در ادامه با بهترین تولید کنندگان نشاسته در ایران آشنا خواهیم شد.

نشاسته یك پلی ساكارید گیاهی ذخیره شده در ریشه ها، جوانه و دانه های گیاهان است. چنان چه تعداد واحدهای قند یا مونو ساكارید در یك كربوهیدرات بیش از 10 واحد باشد آن تركیب قندی، پلی ساكارید نامیده می شود.

 

در صورتی كه چنین كربوهیدراتی از یك نوع واحد قندی تشكیل شده باشد مثل نشاسته و سلولز هموپلی ساكارید گفته می شود و وقتی از بیش از یك نوع واحد قندی درست شده باشد مثل اكثر همی سلولزها، متروپلی ساكارید نامیده می شود.

 

بنابراین نشاسته یك هموپلی ساكارید است كه در آندوسپرم همه دانه ها وجود دارد و ممكن است به گلوكز هیدرولیز شود و برای بدن انسان تامین انرژی كند.گلوكز برای مغز و اعمال سیستم عصبی مركزی لازم است و به هنگام مصرف در رژیم انسانی چهار كالری به ازای هر گرم تولید می كند.

 

دانه های نشاسته یا گرانول ها شامل پلی مرهای بلند زنجیره ای از مولكول های گلوكز هستند كه در آب نامحلولند.برخلاف مولكول های كوچك نمك و شكر پلی مرهای بزرگ تر نشاسته تشكیل یك حلال واقعی را نمی دهند.

 

گرانول ها به هنگام هم زدن در آب تشكیل یك سوسپانسیون موقت را می دهند.

 

گرانول های خام و نپخته  به محض جذب به آرامی متورم می شوند.

 

تورم گرانول ها به هنگام پختن نشاسته بسیار مهم است و سبب خروج نشاسته شده كه این امر سبب می شود نشاسته به عنوان یك غلظت دهنده كاربرد داشته باشد .

 

به طور كلی ویژگی های یك فراورده غذایی تمام شده به وسیله منبع نشاسته، دمای حرارت دادن، غلظت نشاسته استفاده شده در فرمولاسیون و سایر تركیبات استفاده شده همراه نشاسته مثل اسید و شكر تعریف می شود این مطلب اهمیت نشاسته و كاربردش در صنایع غذایی مختلف و همچنین فراورده های گوناگون را آشكار می سازد .

محصولات كوتاه زنجیره و متوسط زنجیره حاصل از شكستن نشاسته ممكن است به عنوان شبیه ساز چربی در تزیین سالاد و دسرهای منجمدشده استفاده شود.

 

كاربرد نشاسته

 

به عنوان ماده اولیه در بسیاری از رشته های صنایع غذایی استفاده می شود كه برای هر مورد نوع خاص آن مناسب است.

 

در تولید دكستروز ، دكسترین ، گلوكز مایع و سایر انواع سیروپ ، ماده اولیه اصلی  است .

 

در تولید فالوده باز ماده اولیه اصلی به حساب می‌آید.

 

بالا بردن ثبات سیستم های كلوییدی و اثر غلظت دهندگی دارد از آن استفاده می شود.

 

در پودرهای نانوایی و مواد بهبود دهنده پخت به عنوان پركننده .

 

در سس ها برای حفظ امولسیون روغن و سركه و جلوگیری از دو فاز شدن سیستم .

 

در بیسكویت و كراكر برای بهبود بافت و تردی فراورده و كنترل پی اچ .

 

در صنایع پخت پیش از قالب گیری و برای جلوگیری از چسبیدن خمیر به قالب .

 

در تولید انواع سوپ به عنون غلظت دهند .

 

صنایع كنسروسازی، صنایع گوشت ( سوسیس و كالباس ) ، صنایع غذاهای منجمد، بیسكویت سازی، كیك سازی و نیز كاكائو، بستنی، فالوده، آدامس، پاستیل، قهوه، شیر كندانسه و خردل از نشاسته استفاده می شود ..

 

همچنین قابل ذكر است كه از انواع نشاسته در فرمول داروهای گوناگون استفاده می شود.

 

به علاوه ازانواع نشاسته ها در تولید :

 

غذای دام ، نساجی ، حفاری چاه های نفت ، چسب سازی ، كاغذسازی و پودرهای آرایشی صورت استفاده می شود .

 

بهترین تولید کنندگان نشاسته

 

شرکت چی چست گلوکز با هدف تامین نشاسته، گلوتن و گلوکز مورد نیاز صنایع مختلف در سال 1369 تاسیس و در سال 1372 به بهره برداری رسید، در سال 1379 با تحولی چشم گیر در نظام مدیریتی خود تولدی دوباره یافت و پس از تجهیز مجدد و افزایش توان کمی و کیفی و تخصیص منابع نیروی انسانی مناسب و کارآمد، قدرتمند تر از گذشته به تولید ادامه داد.

 

مدیریت در سال 1382 بعداز دریافت مجوز توسعه از هیئت مدیره محترم و سازمانهای دولتی اقدامات لازم جهت طرح توسعه در خرداد ماه سال 1383 شروع و با بهره گیری از متخصصین خود شرکت در اسفند ماه همان سال به اتمام رسیده و خط تولید با افزایش توان کمی وکیفی آغاز به کار کرد. در سالهای 1387 – 1388 – 1389  برخی ماشین آلات خط تولید باماشین آلات جدید با تکنولوژی روز دنیا تعویض گردیده که باعث افزون شدن توان کمی وکیفی محصولات تولیدی شد.

شرکت فرآوری فروکتوز ناب

تاریخچه

شرکت فرآوری فروکتوز ناب در تاریخ ۰۱/۰۶/۹۵ توسط وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت افتتاح و شروع به فعالیت نموده است. در حال حاضر، شرکت دارای دو سایت در شهرک صنعتی نظرآباد می باشد که سایت اول به تولید نشاسته و محصولات جانبی نظیر جرم، سبوس ذرت، سبوس ذرت غنی شده (G+) و گلوتن … و سایت دوم، به تولید انواع شیرین کننده های طبیعی نظیر فروکتوز، گلوکز و مالتوز با مصارف متفاوت می پردازد. جهت ارائه محصولات با کیفیت و با استانداردهای جهانی از منابع انسانی با تجربه و همچنین فناوری مدرن و روز دنیا بهره گرفته شده است. هدف اصلی شرکت اطمینان از ارائه محصولات با کیفیت، تحویل به موقع و ارائه خدمات و مشاوره کارآمد به مشتریان می باشد.

شرکت در فضایی به مساحت ۱۷ هکتار در شهرک صنعتی نظرآباد بنا شده است. این مجموعه با ظرفیت ۶۰۰ تن آسیاب ذرت توانایی تولید ۱۸۰ تن نشاسته و ۴۳۰ تن شربت فروکتوز در روز را دارا می باشد. این مجموعه در۳ شیفت ۸ ساعته با تعداد بالغ بر ۲۰۰ نیروی کار بطور مستقیم به خدمت مشغول می باشند. به منظور ارتباط موثر با مشتریان و تامین کنندگان بخشی از واحد بازرگانی داخلی و خارجی، فروش، بازاریابی، مالی، روابط عمومی و مدیریت می باشد.

محصولات سایت شماره ۱:

نشاسته

نشاسته صنعتی ذرت و خوراکی ذرت

محصولات جانبی

گلوتن ذرت،  سبوس غنی شده ذرت (G+)، جرم ذرت، سبوس ذرت، گلوتن مایع (CSL)

محصولات سایت شماره ۲:

فروکتوز

شربت فروکتوز ۵۵،  شربت فروکتوز ۴۲، شربت فروکتوز ۳۰، شربت فروکتوز ۲۰، شربت فروکتوز ۱۰

گلوکز

شربت گلوکز ۴۰، شربت گلوکز ۶۰

مالتوز

شربت مالتوز ۴۰،شربت مالتوز ۵۰

نشاسته آداک

نشاسته آداک شیراز از سال ۱۳۶۳ با مدیریت مهندس رحیمی با هدف تولید  نشاسته خوارکی، صنعتی و گلوتن با استانداردهای روز دنیا جهت رقابت در بازار و تامین نیاز کارخانه های بزرگ ایران آغاز به کار نمود.

آداک با توجه به این هدف که باید تولیدات خود را با کیفیت مطلوب و برتر با توجه به درخواست مصرف کنندگان در بازار ارائه کند همیشه سعی بر استفاده از تکنولوژی روز دنیا را داشته به طوری که در سال ۱۳۸۲ با خرید ماشین آلات جدید و مدرن کارخانه آداک را به واحدی مدرن و پیشرفته تبدیل کرد. نشاسته آداک با توجه به تعاملی که با کارخانه های بزرگ تولید آرد در ایران دارد همیشه سعی در استفاده از بهترین آرد تولیدی در ایران را دارد. این شرکت در سال ۱۳۸۸ با خریداری و اضافه کردن ماشین آلات روز دنیا باز هم گامی به جلو در این صنعت برداشت.

همچنین نشاسته آداک در سال ۱۳۷۲ با مشارکت همکاران خود در صنعت نشاسته و گلوتن اقدام به تاسیس یک واحد مدرن به نام شرکت فارس گلوکزین نمود. این واحد را میتوان به عنوان یکی از بهترین تولید کنندگان نشاسته در ایران به‌شمار آورد.

نشاسته ممتاز 

 

کارخانجات نشاسته ممتاز واقع در تهران-جاده ورامین میباشد.این کارخانه با سابقه بیش از نیم قرن،جزء اولین کارخانجات تولید نشاسته در ایران است که با اتکاء تجربه حاصل از فعالیت مستمر در عرصه صنعت نشاسته وتلاش و کوشش کارکنان توانسته است محصولات متنوع خود را تولید نماید.

شرکت نشاسته خوشه زرین 

این شرکت در سال 1387 با همکاری و تجربه بالای مهندسین و موسسین آن فعالیت خود را در شهرستان بجنورد ( مرکز استان خراسان شمالی) که از مناطق حاصلخیز گندم میباشد در زمینی به مساحت 6000 متر مربع آغاز نمود .
کلیه تجهیزات داخلی این شرکت توسط موسسین و مهندسین شرکت با بهترین کیفیت ساخته و نصب گردیدند و کیفیت برتر محصولات تولیدی نشان دهنده کیفیت و تجربه بالا در ساخت ماشین الات است .
– اهم فعالیت های شرگت نشاسته خوشه زرین :
1- تولید نشاسته و گلوتن و مکمل های خوراک دام از آرد گندم
2- تولید نشاسته اکسید از گندم و ذرت
3- تامین مواد اولیه کارخانجات غذایی – خوراک دام – کاغذ و کارتن .

این واحد جز یکی از بهترین تولید کنندگان نشاسته در ایران محسوب می‌شود.