نمایشگاه ها به ترتیب موضوعی:

مهدی بستانچی، نایب رئیس هیات مدیره و قائم مقام مدیرعامل شرکت دمنده

قائم مقام مدیرعامل شرکت دمنده: 60 درصد بازار صنعت فن در اختیار شرکت دمنده است – نشریه اقتصاد و نمایشگاه

شرکت “دمنده نیم قرنی می‌شود که  چشم به دنیای صنعت گشوده و هم اکنون با تولید بیش از 150 مدل فن (خانگی، صنعتی و تاسیساتی) پیشتاز در صنعت هواکش ایران است. به گفته مدیران دمنده” این شرکت با همت و تلاش حدود 800 نفر پرسنل خود توانسته شرکت پیشگام در نوع تولیدات خود در ایران و خاورمیانه باشد. شرکت دمنده با حضور فعال در هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی تاسیسات ساختمان و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی، جدیدترین محصولات و تولیدات خود را به نمایش و قضاوت گذاشته است. به همین منظور با مهدی بستانچی، نایب رئیس هیات مدیره و قائم مقام مدیرعامل شرکت دمنده، عضو هیات مدیره و خزانه‌دار انجمن تولیدکنندگان سیستم‌های تهویه مطبوع ایران و همچنین عضو انجمن تهویه مطبوع آمریکا، گفت و گویی انجام داده‌ایم که می‌خوانید.

خوانندگان «اقتصاد و نمایشگاه» را با تولیدات شرکت دمنده بیشتر آشنا کنید.

این شرکت تولیدکننده انواع فن‌های خانگی، صنعتی، تاسیساتی، تونلی و پارکینگی است و در حوزه تولیدات تهویه از فن‌های کوچک سرویس بهداشتی گرفته تا فن‌های دو و نیم متری مترو و میان تونلی و جت فن‌های سایز بزرگ و نیز فن‌های چند متری تولید می‌کنیم.

جایگاه شما در بازار این صنعت کجاست؟

ما حدود60- 65 درصد کل بازار ایران را تامین می کنیم و همه رقبای ما در داخل کشور بین 30-40 درصد کل بازار را در اختیار دارند. البته در حوزه‌های مختلف این درصدها متفاوت است.

آیا محصولات خود را صادر هم می‌کنید؟ به کدام کشورها؟

30 درصد محصولات و تولیدات‌مان را به کشورهای مختلف صادر می‌کنیم. به کشورهای cis و روسیه صادرات داریم. به تمام کشورهای همسایه هم صادرات داریم.

در زمینه مشتری مداری چه روش‌هایی برای حفظ مشتری دارید؟

در داخل کشور شبکه گسترده خدمات و حدود 500 نماینده در سراسر کشور داریم. یک شبکه خدمات فروش متنوع در داخل کشور داریم که باعث شده در چند سال اخیر به طور پیوسته منتخب رعایت حقوق مصرف کننده شویم وگواهی ملی رعایت مصرف کننده، چند سالی است که به عنوان شرکت منتخب به ما تعلق می گیرد.

از طرح‌های توسعه شرکت بگویید؛ قرار است محصول جدیدی ارائه دهید؟

در حوزه فن‌های مورد مصرف خانگی مجموعه‌ای از این فن‌ها را تولید و عرضه کرده و به سبد محصولات خود افزوده‌ایم، چون نیاز کشور بوده و تاکنون تولید نمی‌شده است. حوزه دیگری که روی آن کار کرده‌ایم، فن‌های میان تونلی و تونلی متروی تهران است که ما تامین‌کننده این محصولات هستیم. یکی از کارهای دیگری که امسال جزو افتخارات شرکت دمنده بود، این است که فن‌های پارکینگی، جت فن‌های پارکینگی و سیستم های تهویه پارکینگی را برای اولین بار در کشور تولید و در آزمایشگاه‌های بین‌المللی ارایه کرده‌ایم که تمام تست‌هایش برای عرضه در بازار داخلی و بین‌المللی با توفیق انجام شده است. در این زمینه تنها شرکت تولید کننده داخلی هستیم که این فن ها را تولید می‌کنیم و عضو وندور لیست سازمان آتش نشانی تهران (ﻓﻬﺮﺳﺖ ﺷﺮﮐﺘ‌‌ﻬﺎي ﻓﻌﺎل ﺗﻌﯿﯿﻦ ﺻﻼﺣﯿﺖ ﺷﺪه اراﺋﻪ دﻫﻨﺪه ﺧﺪﻣات سازمان آتش نشانی) هم هستیم و هیچ شرکت تولیدی داخلی فعلا موفق نشده این محصولات را در حوزه تهویه و جت فن‌های پارکینگی و سیستم‌های تهویه پارکینگی تولید کند.

مهم‌‌ترین برنامه شما تا پایان سال 98 چیست؟

مجموعه دمنده با همکاری مرکز تحقیقات مسکن، در حال ساخت بزرگ‌ترین آزمایشگاه تست فن در خاورمیانه است که امیدواریم فاز اول این آزمایشگاه تا یک ماه آینده راه‌اندازی شود. این آزمایشگاه در شهرک صنعتی عباس آباد در محل کارخانه دمنده راه‌اندازی می‌شود که امکان تست همه انواع فن‌ها در آن وجود دارد.

در زمینه فعالیت تان با چه موانع و مشکلاتی مواجه هستید؟

واقعیت این است که موانع و مشکلات در زمینه کاری ما بسیار متنوع است. ولی در سال های اخیر می‌توان گفت موانع و مشکلات قدری کمتر شده است. ما در سال گذشته از واردات بی‌رویه محصولات مشابه رنج برده ایم که به لطف کم شدن ذخایر ارزی شاید در سال‌های اخیر، مقداری حجم واردات بی‌رویه کاهش پیدا کرده است. در بحث‌های استاندارد سازی و مرتبط با این موضوع همیشه مشکلاتی بوده است و از آنجا که تولیدکنندگان متفرقه تولیدات بی‌کیفیتی تولید می‌کنند و به راحتی محصول بی‌کیفیت و بدون استاندارد را در بازار عرضه می کنند، مشکل جدی داریم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تیم پشتیبانی ما آماده است تا پاسخگوی سوالات شما باشد
Scroll to Top