EXHIBITIONS NEWS

نمایشگاه ها

اکبر سیفی، مدیرعامل شرکت پویش تهویه

مدیرعامل شرکت «پویش تهویه» مطرح کرد: شرکت ما نیاز استراتژیک مشتریان را تامین می‌کند – نشریه اقتصاد و نمایشگاه

شركت «پويش تهويه» با تكيه بر دانش و فن‌آوري روز جهان، توليد كننده طيف وسيعي از دستگاه هاي تهويه مطبوع و دستگاه های برودت صنعتي مي باشد که محصولات خود را بر اساس آخرين اطلاعات و دست‌آوردهاي اين صنعت همواره به روز نموده و طراحي و توليد مي کند. تولید و تامین اين طيف از محصولات، سازندگان كارخانجات را در امر انتخاب دستگاه‌ها و برقراري تطبيق و هماهنگي بين قسمت هاي مختلف كارخانه و حذف تداخل و ناهماهنگي‌ها ياري نموده تا با برخورداري از طراحي رايگان كليه نيازمندي‌هاي تاسيساتي خود را يك جا تهيه و نصب و راه‌اندازي کنند.

این شرکت با حضور فعال خود در هجدهمین نمایشگاه بین المللی تاسیسات ساختمان و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی، آخرین تولیدات و به روزترین محصولات خود را در معرض نمایش و قضاوت گذاشته است. به همین مناسبت خبرنگار نشریه «اقتصاد و نمایشگاه» پای صحبت‌های اکبر سیفی، مدیرعامل توانمند و خلاق شرکت پویش تهویه نشسته است، که می‌خوانید.

این شرکت به تولید چه محصولاتی می پردازد؟

عمدتا انواع چیلر، هواساز دو جداره و يك جداره، پکیج يونيت، برج خنک کننده، انواع دستگاه‌هاي تبخيركننده، انواع كندانسور هوائي، ايرواشر دو جداره و يك جداره و … تولید می‌کنیم.

مزیت محصولات شما نسبت به رقبا چیست؟

طول عمر و قابلیت اطمینان بالاتر نسبت به سایر محصولاتی که در دسترس است، مزیت عمده تولیدات ماست. به همین دلیل موفق شده ایم به بسیاری از مصرف‌کننده‌هایی که نیاز استراتژیک دارند، دستگاه بفروشیم. اتاق‌های عمل بیمارستان‌ها و یا مقاصد نظامی و تولیدی که خیلی اهمیت دارد، دستگاه هایی که استفاده می‌کنند باید قابلیت اطمینان بالاتری داشته باشد، چون مسئله جان افراد، از بین رفتن مواد اولیه، انفجار و مسائلی از این دست پیش رو است. به همین دلیل مشتریان، سعی می کنند دستگاهی انتخاب کنند که کمترین خرابی را داشته باشد و با طراحی دقیق و مواد اولیه مناسب تولید شده باشد و این مواد اولیه مناسب پس از یک طراحی مناسب و علمی، کنار هم مونتاژ شده و تبدیل به محصول قابل اعتماد شده باشد. شاید اسم بردن از برخی مشتریان صحیح نباشد اما مشتریانی هستند که مصرفشان استراتژیک است. فیلترهای بسیار تنگی که برخی از مصرف‌کنندگان دولتی برای انتخاب اینکه چه سیستم کولینگی انتخاب کنند، ما توانسته ایم همه آن فیلترها را پاس کنیم و به آنها دستگاه بفروشیم. نتیجه هم برایشان راضی کننده بوده است، چرا که خریدشان تکرار شده است.

محصولات خود را صادر هم می کنید؟

بله؛ به کشورهای همسایه صادرات داریم. عمدتا کشورهای عراق و افغانستان و کشورهای شمال ایران و تاجیکستان و ارمنستان و آذربایجان.

با چه موانع و مشکلاتی در فعالیت شرکت مواجه هستید؟

عمده مشکلات به قوانین جاری کشور و بانک ها برمی‌گردد. قوانین کشور خیلی متناسب با فضای تولید نیست. شما هر روز می‌شنوید که هیئت دولت و وزارت صنعت و معدن کارگروه هایی تشکیل می‌دهند برای اینکه موانع تولید را شناسایی و رفع کنند. گاهی چند صد مانع روی کاغذ نوشته می شود و سعی می‌کنند این موانع را رفع کنند اما، ذات قوانین کشور ما بر اساس صادرات و تولید نبوده و باید اصلاح شود. از  قوانین که بگذریم، یکی دیگر از مهم ترین مشکلاتی که وجود دارد، بحث اعتبارات مالی است که بانک‌ها باید دنبال کنند. قوانین بانک‌ها تولید محور نیست و بانک‌ها به عنوان موسساتی که متولی پول و اعتبار در کشور هستند، خودشان بنگاه‌دار و شرکت دار شده‌اند و تمایلی به اینکه پول را با عنوان وام به شرکت‌های تولیدی بدهند و سودی دریافت کنند، ندارند و خودشان این پول را در سرمایه‌گذاری‌های کلانی که انجام می‌دهند، می برند تا سود بیشتری پیدا کنند. در نتیجه بانک‌ها با اکراه و به کندی با قوانین دست و پا گیر به شرکت های تولیدی وام می‌دهند. در واقع بانک ها به کسی پولی نخواهند داد، مگر اینکه از آنها هزینه آن را گرفته باشند. یکی از مهم‌ترین مسائل برای توسعه شرکت‌ها تامین منابع مالی است که از سرعت جهانی عقب نمانند، ولی تامین این منابع مالی در ایران یا امکان پذیر نیست یا اگر وثیقه ای داشته باشید که این کار را بتوانید انجام دهید، بسیار گران و پر دست انداز است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top