نمایشگاه ها

هوشمند سازی سیستم‌های تأسیسات تهویه در شرکت توچال تهویه ایرانیان برای اولین بار

داود مهرپرور مدیرعامل شرکت توچال تهویه ایرانیان: هوشمند سازی سیستم‌های تأسیسات تهویه در شرکت توچال تهویه ایرانیان برای اولین بار

شرکت توچال تهویه ایرانیان در حال حاضر مشغول به هوشمند سازی بخش تأسیسات تهویه است و در زمینه‌های بهینه‌سازی مصرف انرژی و به‌روزرسانی سیستم‌هایی که در گذشته با صرف انرژی زیاد کار می‌کردند، قدم‌های بزرگی برداشته و در همین فرصت کوتاه چندماهه، وارد تعدادی پروژه ملی نیز شده‌است.
داود مهرپرور مدیرعامل شرکت توچال تهویه ایرانیان، در گفت‌وگو با نشریه اقتصاد و نمایشگاه گفت: شرکت توچال تهویه در بخش‌های طراحی، تولید، بهینه‌سازی، اجرای برج‌های خنک‌کننده و تأسیسات سرمایشی مشغول به کار است و ما فعالیت رسمی خود را از سال 1386 شروع کردیم. اولین فعالیت شرکت، ارائه خدمات پس از فروش بود که به مرور قطعات مختلف را نیز تولید کردیم. در حال حاضر هم در حدود یک سال است که برج‌های خنک‌کننده خاص را بر اساس نیاز مشتری تولید می‌کنیم؛ البته این فرایند خارج از عرف است و اغلب شرکت‌ها با قالب‌های آماده، محصولات خود را تولید می‌کنند؛ در حالی که ما بر اساس نیاز مشتری و صنعت، طراحی مجزا و خاصی را ایجاد و سپس برج خنک‌کننده را تولید می‌کنیم.
وی در ادامه با اشاره به نوآوری در بخش سیستم‌های تأسیساتی افزود: در حدود شش ماه است که مشغول به هوشمند سازی بخش تأسیسات تهویه هستیم و در زمینه‌های بهینه‌سازی مصرف انرژی و به‌روزرسانی سیستم‌هایی که در گذشته با صرف انرژی زیاد کار می‌کردند، توانستیم قدم‌های بزرگی برداریم و در همین فرصت کوتاه چندماهه، وارد تعدادی پروژه ملی مانند بهینه‌سازی در پتروشیمی غدیر، طراحی سیستم مخصوص فولاد مبارکه و برج خنک‌کننده مخصوص فولاد خوزستان شویم و در حال حاضر نیز با شرکت کاله مشغول به همکاری هستیم.
مهرپرور در ادامه خاطرنشان نمود: علاوه بر پروژه‌های خاصی که در دست اقدام داریم، در انواع پروژه‌های عمومی مانند پروژه‌های فرودگاهی، مسکونی و… مشغول به فعالیت هستیم و در حال حاضر مشغول به تأمین قطعات هجده هزار دستگاه نیز می‌باشیم. شرکتی در ایران وجود ندارد که بتواند در این مقیاس و با این ظرفیت، خدمات ارائه دهد. مدیرعامل شرکت توچال ضمن اشاره به دستاوردها و افتخارات این مجموعه، اضافه کرد: یکی از مهمترین نکات، اخذ گواهی تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران است که ما کسب نموده‌ایم. همچنین چندین گواهی ایزو را تا به حال دریافت کرده‌ایم. چندین سال است که واحد CRM در شرکت فعال است و مجموعه با سیستم مدیریت یکپارچه اداره و مدیریت می‌شود. در انواع پروژه‌های صنعتی به دلیل نوع خدمات ارائه شده و… لوح‌های تقدیر گوناگونی را کسب کرده‌ایم و به طور کلی همیشه توانسته‌ایم در سراسر ایران و در پروژه‌های مختلف، رضایت مشتری را جلب کنیم و این بزرگترین افتخار برای ما است. وی با اشاره به اهداف شرکت توچال از حضور در نمایشگاه گفت: نمایشگاه، فرصت بسیار خوبی است که ما می‌توانیم مشتری‌های شرکت را ببینیم و در این محیط می‌توانیم ضمن تعامل با همکاران، توانایی‌های خود را نیز محک بزنیم. امسال ما یک قالب حرارتی (اسپلش) را بهینه‌سازی کردیم و تصمیم داریم که از آن رونمایی کنیم. همچنین یک برج خنک‌کننده با ابعادی خاص را تولید کرده‌ایم که تا به‌ حال هیچ شرکتی در ایران نتوانسته است در چنین ابعادی، برج خنک‌کننده بسازد و از آن نیز رونمایی خواهیم نمود.