نمایشگاه ها

طراحی و ساخت انواع کنتورهای پیشرفته و هوشمند برق مطابق با استانداردهای روز دنیا در «شرکت الکترونیک افزارآزما»

جمشید بردبار مدیر عامل و رئیس هیات مدیره «شرکت الکترونیک افزارآزما»: طراحی و ساخت انواع کنتورهای پیشرفته و هوشمند برق مطابق با استانداردهای روز دنیا در «شرکت الکترونیک افزارآزما»

مدیر عامل و رئیس هیات مدیره شرکت الکترونیک افزارآزما گفت: با توجه به کیفیت بالا و تاییدیه اروپایی محصول و سابقه نصب بیش از 14 میلیون کنتور در داخل کشور و کارکرد صحیح آنها طی ۲۰ سال کار مداوم و نیز قیمت رقابتی آن در سطح بین المللی، محصولات شرکت الکترونیک افزارآزما پتانسیل صادراتی بسیار زیادی دارند.
لطفا خودتان را معرفی کرد و سوابق اجرایی تا در صنعت برق را تشریح کنید؟
جمشید بردبار هستم متولد سال ۱۳۳۳در شهر اصفهان و فارغ التحصیل در مقطع لیسانس از دانشگاه صنعتی شریف در رشته برق- گرایش الکترونیک در سال ۱۳۵۸ و از سال ۱۳۵۹ در سمت مدیر عامل و رئیس هیات مدیره شرکت الکترونیک افزارآزما مشغول به فعالیت هستیم.
عضویت در هیئت مدیره بنیاد شریف وابسته به دانشگاه صنعتی شریف، عضو هیئت مدیره سندیکای صنعت برق ایران ، رئیس کمیته سازندگان سندیکای صنعت برق، عضو هيئت مديره شركت آزمايشگاههاي صنايع برق، عضو هيئت مديره انجمن مكاترونيك ايران، عضو هيئت مديره شركت خدمات شهر صنعتي هشتگرد ، عضو هيات بازنويسي كتاب هاي درسي وزارت آموزش و پرورش در بخش آموزش فني وحرفه اي كشور، مشارکت در بازنویسی و اصلاح سیلابس های درسی مراکز سازمان آموزش فنی و حرفه ای وزارت کار و عضویت در بیش از ۲۵ کمیته و انجمن علمی و بازرگانی از جمله سوابق من در این صنعت محسوب می شود.
شرکت تحت مدیریت شما در چه زمینه ای فعالیت دارد؟
مدیریت ، برنامه ریزی و ایجاد بستر مناسب به منظور طراحی ، ساخت و تولید انواع دستگاههای اندازه گیری الکترونیکی پیشرفته با راه اندازی واحدهای تحقیق و توسعه ، بازاریابی و توسعه صادرات ، فروش ، بازرگانی، خدمات پس از فروش، مالی و تدارکات، احداث انواع خطوط تولید پیشرفته و مدرن با مساحت ۱۵،۰۰۰ متر مربع، مدیریت ، برنامه ریزی و ایجاد بستر مناسب به منظور طراحی ، ساخت و تولید انواع دستگاههای اندازه گیری الکترونیکی پیشرفته با راه اندازی واحدهای تحقیق و توسعه ، بازاریابی و توسعه صادرات ، فروش ، بازرگانی، خدمات پس از فروش، مالی و تدارکات ، مدیریت منابع و بومی سازی فناوری طراحی و ساخت انواع کنتورهای پیشرفته و هوشمند برق مطابق با استاندادرها و نیازهای روز دنیا از جمله مهمترین فعالیت های شرکت الکترونیک افزارآزما است.
در عرصه تولید چه دستاوردی داشته اید؟
شرکت الکترونیک افزارآزما در سال ۱۳۵۹ توسط عده ای از فارغ التحصیلان دانشکده برق دانشگاه صنعتی شریف با هدف پیگیری آرمان های انقلاب اسلامی در جهت خودکفایی صنعتی و آموزشی کشور تاسیس گردید و طی چهار دهه با انجام تحقیقات ، طراحی و تولید انواع دستگاههای آزمایشگاهی و اندازه گیری مورد نیاز دانشگاهها و مراکز آموزش مهندسی و فنی حرفه ای کشور ، شرکت مخابرات و وزارت نیرو موفق به رفع بخشی از نیاز کشور به عنوان یک شرکت دانش بنیان گردید.
این شرکت از سال ۱۳۸۰ وارد عرصه طراحی و تولید انواع کنتورهای دیجیتال پیشرفته برق گردید و با احداث کارخانه و خرید ماشین آلات با سرمایه گذاری بیش از هشتصد میلیارد تومان در حال حاضر موفق به ایجاد اشتغال مستقیم ۶۰۰ نفر و غیر مستقیم ۵۰۰ نفر و ظرفیت تولید ۶،۰۰۰،۰۰۰ کنتور در سال گردیده است. تمام مراحل طراحی قالبهای فلزی و پلاستیکی ، مدارات الکترونیک ، سخت افزارها و نرم افزارها در بخش تحقیقات این شرکت دانش بنیان صورت پذیرفته و تولید قطعات فلزی ، پلاستیکی ، مدار چاپی و مونتاژ آنها و همچنین مراحل تست مختلف قطعات ساخته شده و در نهایت محصول نهایی در محل کارخانه افزارآزما انجام می گیرد.
موفق به کسب چه افتخاراتی شده اید؟
دریافت نشان و لوح تندیس از پنجمین جشنواره امین الضرب بعنوان “ کارآفرین نمونه بخش خصوصی “ و انتخاب به عنوان “ مهندس برجسته صنعت برق و الکترونیک کشور “ در شانزدهمین دوره تجلیل از مهندسان برجسته کشور در سال ۱۳۹۹ .
الکترونیک افزارآزما چه موفقیت ها و استانداردهایی را کسب کرده است؟
الکترونیک افزارآزما با هدف دستیابی به کیفیت بهتر و استانداردهای جهانی موفق به دریافت گواهی نامه از شرکت KEMA هلند، شورای ارزیابی و گواهی کیفیت کالا از شرکت توانیر، تاییدیه DLMS و گواهی نامه های ISO9001:2015 (استاندارد مدیریت کیفیت)، ISO14001:2015 (مدیریت زیست محیطی) و ISO45001:2018 (مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی) شده است. تاکنون در حدود 14 میلیون کنتور برق دیجیتال و هوشمند این شرکت در کشور نصب گردیده
(یک سوم کل کنتورهای موجود) و طی دو سال اخیر این شرکت بعنوان واحد برتر صنایع برق و الکترونیک کشور در روز ملی صنعت انتخاب گردیده است . همچنین در سال ۱۳۹۷ بعنوان یکی از پنجاه صادر کننده نمونه کشور در روز صادرات موفق به دریافت تندیس و لوح تقدیر صادر کننده نمونه کشوری شده است.
در زمینه صادرات چه اقداماتی انجام داده اید؟
صادرات این شرکت از سال ۱۳۹۵ آغاز و تاکنون تعداد زیادی از کنتورهای تولیدی این شرکت در کشور افغانستان نصب گردیده است. با توسعه فعالیت های بازاریابی و صادراتی و همچنین شرکت در دهها نمایشگاه خارجی و بین المللی در سطح آسیا و اروپا ، محصولات شرکت در آستانه شروع صادرات به حداقل چهار کشور دیگر قرار گرفته است . با یاری خداوند و رفع محدودیتها و کمرنگ شدن تحریمهای بین المللی و با توجه به کیفیت بالا و تاییدیه اروپایی محصول و سابقه نصب بیش از ۱۳ میلیون کنتور در داخل کشور و کارکرد صحیح آنها طی ۲۰ سال کار مداوم و نیز قیمت رقابتی آن در سطح بین المللی، محصولات این شرکت پتانسیل صادراتی بسیار زیادی دارند.
ویژگی محصولات شرکت شما چیست؟
محصولات این شرکت دانش بنیان که در طول بیش از چهل سال فعالیت در زمینه های دستگاههای اندازه گیری و آموزشی برق، الکترونیک و مخابرات بوده است همواره با تکنولوژی روز دنیا طراحی گردیده و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و خدمات پس از فروش آنها نیز هنوز برای کل محصولات فروخته شده اعمال می گردد و از درجه بسیار بالای رضایت مشتریان برخوردار می باشد.
با چه هدفی در نمایشگاه برق شرکت کرده اید؟
برنامه این شرکت در نمایشگاه برق در آبان ماه معرفی توانمندیها و محصولات جدید شرکت و توسعه فروش در داخل و توسعه صادرات می باشد.