نمایشگاه ها

Search
Close this search box.

سانا عایق تولیدکننده عایق الاستومری با کیفیت پروژه‌های بیمارستانی و صنعتی

آرمان قریب مدیرعامل گروه صنعتی سانا عایق: سانا عایق تولیدکننده عایق الاستومری با کیفیت پروژه‌های بیمارستانی و صنعتی

گروه صنعتی سانا عایق که از سال 1380 فعالیت خود را در ایران آغاز کرده است، در حال حاضر یکی از پیشروترین تولیدکنندگان عایق الاستومری در کشور محسوب می‌شود. این گروه صنعتی با تولید انواع عایق‌های الاستومری، کانال‌های فلکسیبل داکت، عایق‌های صوتی و بست و ساپورت‌های مدولار تاسیساتی، نقش مهمی در صرفه‌جویی انرژی و کاهش هزینه‌های نگهداری و تعمیرات تجهیزات تاسیساتی ایفا می‌کند.

در جریان برگزاری نمایشگاه بین المللی بیمارستان سازی با آرمان قریب مدیرعامل گروه صنعتی سانا عایق گفت و گویی داشته ایم که می خوانید:

مدیرعامل گروه صنعتی سانا عایق گفت: مجموعه ما از اواخر سال 1380 به صورت نماینده انحصاری شرکت K-FLEX ایتالیا در ایران شروع به فعالیت کرد. شرکت K-FLEX هلدینگ ایتالیائی است که 14 کارخانه و بیش از 80 دفتر نمایندگی در سراسر دنیا دارد و یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده‌های عایق و پیشگام در تولید عایق الاستومری است. در آن سال‌ها، این عایق‌ها، محصول جدیدی برای بازار ایران بود و برای معرفی آن زحمات بسیاری کشیده شده و منجر به موفقیت‌های خوبی گردید، که میتوان به پروژه­هایی همچون بیمارستان­های آتیه، بهمن، خاتم گنبد کاووس، بهار و تاسیسات فازهای 9 و 10 پارس جنوبی، مخازن کروی خطوط اتیلن و بوتن پتروشیمی جم و فازهای یک و دو پتروشیمی پردیس، سکوی نفتی سلمان و ….. اشاره کرد. با توجه به اینکه در کشورمان کارخانه تولید این محصول وجود نداشت، اقداماتمان را شروع و موفق به اخذ مجوزهای لازم جهت تولید تحت لیسانس شرکت K-FLEX شدیم. زمینی در ابهر خریداری و تجهیزات و ماشین‌آلات به صورت کامل از ایتالیا وارد شد و از سال 1390 تولید را در شهرستان ابهر استان زنجان آغاز کردیم.

وی افزود: در حال حاضر، انواع عایق‌های الاستومری NBR و EPDM را به شکل لوله‌ای و رولی تحت لیسانس همان شرکت با مواد اولیه اروپایی تولید می‌کنیم و تمامی فرآیندها و روش­های ما مطابق با الزامات و استانداردهای بین المللی می­باشد. محصولات تولیدی دارای گواهینامه های فنی مرکز تحقیقات ساختمان و تأئیدیه‌های داخلی بسیاری از شرکت های و تشکل ها در صنایع مختلف مثل نفت و گاز، پتروشیمی، تاسیساتی و …. است. سبد محصولات تولید سانا عایق انواع عایق­های الاستومری از جنس NBR و EPDM، انواع عایق­های صوتی، کانال­های گالوانیزه صنعتی، انواع کانال­های فلکسیبل داکت می­باشد و در گامی جدید تولید انواع بست و ساپورت­های مدولار تاسیساتی را نیز شروع کردیم.

وی با اشاره به نقش ویژه محصولات این شرکت در پروژه های بیمارستانی گفت: طبق اطلاعات آماری مستند موجود، بیشتر از 70 درصد مصرف انرژی در بیمارستان­ها صرف گرمایش محیط و تامین آب می­شود و چیزی حدود 10 تا 15 درصد صرف سیستم های تهویه، از اینرو عایقکاری سیستم­های تاسیسات با عایق های فوم الاستومری استاندارد باعث افزایش جلوگیری از هدر رفت انرژی، استهلاک دستگاه­های تهویه می­شوند و که این مسئله نقش بسزایی در صرفه جویی انرژی و کاهش هزینه­های نگهداری، تعمیرات و استهلاک تجهیزات و دستگاه­های تهویه مطبوع، الکتریکال و مکانیکال دارد.

قریب در خصوص دستاوردهای گروه صنعتی سانا عایق گفت: همانطور که پیش­تر خدمتتان عرض کردم عایق­های الاستومری تولید سانا عایق، تحت لیسانس شرکت K-FLEX GROUP بر اساس استانداردهای روز دنیا تولید می­شوند و به طبع آن محصولات ما نیز تمامی استانداردهای روز را داراست و علاوه بر آن نیز بیش از 10 سال است که محصولات ما دارای گواهینامه­های فنی از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و اداره استانداردهای شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب است.

در حوزه صادرات با توجه به کیفیت محصولات تولیدی و حمایت شرکت K-FLEX موفقیت­های خوبی کسب کرده­ایم خصوصا در دوره جام جهانی قبل حجم بزرگی از عایق­های الاستومری را جهت پروژه­های هتل، ساختمانی و استادیوم به قطر صادر نمودیم و البته در سنوات قبل از آن نیز عایق های پروژه NEW PORT قطر را تامین کردیم.

عایق­های الاستومری و کانال­های فلکسیبل داکت ما نیز به صورت هفتگی به اقلیم کردستان عراق و به پروژه های عمرانی خصوصا در مناطق زیارتی عراق صادر می­شوند و از همه مهمتر اینکه پس از تولید عایق­های صوتی K-FONIK در کارخانه سانا عایق، موفق به صادرات این محصولات به ایتالیا، لهستان و دبی شدیم.

وی در پایان اظهار داشت: سانا عایق با توجه به نیاز صنعت تاسیسات و درخواست مکرر پروژه ها و جهت توسعه سبد محصولات قصد فعالیت در زمینه تولید سیستم­های بست و ساپورت مدولار را داشت که در ابتدای این راه موفق به خریداری کارخانه، دانش فنی و تکنولوژی شرکت وستا دژ شدیم. شرکت وستا دژ که طی سنوات گذشته نیز در این صنعت فعالیت موفق و گسترده­ای داشت هم اکنون به عنوان یکی از شرکت­های زیر مجموعه سانا عایق با نام جدید سانا وستا دژ در حال تولید محصولات فلزی بست و ساپورت مدولار است.