نمایشگاه ها

Search
Close this search box.

گام‌های بلند شرکت صاایران برای تولید و بومی‌سازی تجهیزات پزشکی

مهندس آیت تاجی مدیر صنعت تجهیزات پزشکی صاایران: گام‌های بلند شرکت صاایران برای تولید و بومی‌سازی تجهیزات پزشکی

صنعت تجهیزات پزشکی صاایران با سابقه ای بیش از 25 سال فعال در حوزه ی سلامت و تولید انواع تجهیزات پزشکی همواره سعی در یاری رساندن به بخش سلامت کشور دارد . حوزه های فعالیت این شرکت تولید انواع مانیتورهای علایم حیاتی ، سامانه تله مدیسین یا پزشکی از راه دور ، انواع ساکشن های جراحی و آمبولانسی ، انواع ایمپلنت های ستون فقرات ، پروتز جایگزین مفصل زانو ، ایمپلنت های ورزشی، دستگاه الکتروشوک قلبی ، دستگاه الکتروشوک اتوماتیک  ،  تله متری و هولتر فشار و ECG  ، چراغ های سیالیتیک اتاق عمل ، هوشمندسازی و به روزرسانی اتاق های عمل قدیمی ، سنسور کپنوگراف و سامانه اندازه گیری و پردازش سیگنال های مغزی EEG  ، سیستم کامل لاپاراسکوپی شامل اینسافلیتور ، منبع نور سرد و سیستم تصویر و اسلیت لمپ دو‌بزرگنمایی و پنج بزرگنمایی حوزه چشم پزشکی و سایر محصولات تولیدی یکی از گسترده ترین سبدهای محصول در زمینه تولید داخل را دارا می باشد . . در جریان برگزاری هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت بیمارستان سازی با مهندس آیت تاجی مدیر صنعت تجهیزات پزشکی صاایران درباره برنامه ها و فعالیت های این شرکت گفت و گویی داشته ایم که در ادامه می خوانید:

مهندس تاجی با اشاره به طرح های توسعه ای صنعت تجهیزات پزشکی صاایران اظهار داشت: ما نقشه راهی پنج‌ساله برای به‌روزرسانی و توسعه محصولات فعلی، تولید و بومی‌سازی محصولات جدید در حوزه تجهیزات پزشکی با رویکرد توسعه هوش مصنوعی داریم و به‌طور جدی آن را دنبال می‌کنیم.

او با برشمردن افتخارات و دستاورهای این مجموعه در حوزه صادرات  گفت: شرکت صاایران تاکنون موفق به تجهیز و راه‌اندازی کامل بیش از ۱۰ بیمارستان در کشورهای مختلف با تجهیزات تولیدی خودمان و دیگر شرکت‌ها شده است. همچنین، این شرکت موفق به اخذ نشان CE برای ۳ سبد گسترده محصولات خود، یعنی ایمپلنت‌ها، مانیتور علائم حیاتی و ساکشن‌ها، شده است. علاوه بر این، صاایران موفق به رجیستر کردن و اخذ مجوز محصولات خود در وزارت بهداشت کشورهای مختلف جهت تولید با برند داخلی آن کشور شده است. همچنین، این شرکت موفق به راه‌اندازی خطوط تولید محصولات خود در چندین کشور شده است.

مدیر صنعت تجهیزات پزشکی صاایران با اشاره به مشکلات پیش روی تولیدکنندگان گفت: چندنرخی بودن قیمت ارز باعث عدم تعادل و ثبات در بازار می‌شود. این امر به دلیل تفاوت نرخ ارز دولتی و ارز آزاد برای گروه‌های کالایی مختلف است. در نتیجه، قدرت واردات همچنان نسبت به تولید بالاتر است. همچنین، عدم وجود نقدینگی در مراکز درمانی و طولانی شدن تسویه فاکتورها باعث بروز مشکلات عدیده‌ای برای تولیدکنندگان می‌شود.

مدیر صنعت  تجهیزات پزشکی صاایران، در خصوص هدف از شرکت در نمایشگاه بیمارستان سازی گفت: ما در این نمایشگاه با هدف ارائه توانمندی‌ها و دستاوردهای جدید و ارتباط با مشتریان *و شرکت های همکار*‌حضور داریم.

وی در ادامه در خصوص مسئله قدیمی بودن اکثر بیمارستان‌های کشور و نیاز آن‌ها به بازسازی گفت: «حوزه سلامت در کشور ما حوزه بسیار مهمی است. متأسفانه، بسیاری از بیمارستان‌های ما دارای بافت‌های فرسوده و, تجهیزات قدیمی هستند و به همین علت، خدمات درمانی ارائه شده در آن‌ها با استانداردهای روز دنیا فاصله دارد. ما در شرکت صاایران با ارائه تجهیزات و خدمات پزشکی پیشرفته، تلاش می‌کنیم تا با  بهبود* و به روز رسانی بیمارستان ها علی الخصوص اتاق های عمل* وضعیت ارایه خدمات در مراکز درمانی را توسعه دهیم.

تاجی همچنین در خصوص محصولات جدید این شرکت گفت: در نمایشگاه از سه محصول جدید خود رونمایی کردیم. این محصولات شامل سنسور کپنوگراف، سامانه لاپاراسکوپی و مانیتور علائم حیاتی 10 اینچ مدل Sina10 هستند. سنسور کپنوگراف که پیش از این از یکی دو شرکت آمریکایی به صورت انحصاری وارد می‌شد، که ما موفق به بومی سازی ان و اخذ مجوز تولید  شده ایم  . سامانه لاپاراسکوپی نیز به‌طور کامل بومی‌سازی شده است و مانیتور علائم حیاتی 10 اینچ مدل Sina10 نیز با امکانات و ویژگی‌های پیشرفته، پاسخگوی نیازهای مراکز درمانی است.

تمام تلاش تیم صا ایران مبتنی بر رفع نیازها و کمک به وزارت بهداشت و درمان کشور در راستای دستیابی به اهداف ان وزارتخانه است هر چند با گام هایی کوچک تلاش خواهد شد تا سطح سلامت مردم عزیز کشور ارتقاء یابد.