نمایشگاه ها

شرکت تکبان

کمتر تولیدکننده ای است که ترموستات دستگاه ها و سیستم هایش را از شرکت تکبان کنترل انرژی خریداری نکرده باشد – نشریه اقتصاد و نمایشگاه

شرکت تکبان کنترل انرژی از جمله شرکت های مطرح و به نام در صنعت لوازم خانگی ایران است. کمتر تولیدکننده ای است که ترموستات دستگاه ها و سیستم هایش را از شرکت تکبان کنترل انرژی خریداری نکرده باشد. به گفته مدیران ارشد این شرکت، تکبان کنترل انرژی تنها واحد تولیدی ترموستات در کشور است که رقیب ندارد و یکه تاز است. از آشپزخانه خانه های خودمان تا شرکت های تاسیساتی بزرگ و گلخانه ها و … از تولیدات این مجموعه صنعتی بهره برده اند. به تعبیری هر جا سخن از ترموستات است نام تکبان کنترل انرژی می درخشد. علیرضا عراقی از جمله مدیران توانا و هوشمندی است که در کارنامه درخشانش، نایب رییسی انجمن لوازم خانگی تهران و عضویت در هیات مدیره شهرک صنعتی قدس به چشم می‌خورد. وی همچنین سکان هدایت این مجموعه بزرگ تولیدی-صنعتی را عهده دار است.

در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی با وی گفت و گویی داشته‌ایم که می خوانید.

تولیدات شرکت تکبان کنترل انرژی چیست و مشتریان شما چه کسانی هستند؟

شرکت ما تنها واحد تولیدی در کشور است که به تولید ترموستات می‌پردازد. در اغلب خانه‌ها، کارخانه‌ها، بیمارستان‌ها، گلخانه‌ها، مرغداری‌ها، ترموستات‌های تولیدی ما وجود دارد. در بسیاری از کالاها از جمله یخچال، فریزر، اجاق گاز، فر، ماکروفر، اتو، پلوپز، آرام پز، جاروبرقی، کولرهای گازی، تاسیسات مرکزی، یخچال های صنعتی، چیلرها، فنکوئل ها و … ترموستات به کار رفته است. در واقع هر جا که سوخت جامد، مایع و گاز باشد، «تکبان کنترل انرژی» نیز حضور دارد. در واقع بسیاری از تولیدکنندگان لوازم خانگی و صنعتگران مشتریان ما هستند.

آیا صادرات هم دارید؟به چه کشورهایی؟

بله، به کشورهای عراق، سوریه، الجزایر و قزاقستان.

آیا خدمات پس از فروش هم برای تولیدات‌تان دارید؟

این شرکت دو سال گارانتی برای محصولاتش در نظر گرفته است.

میزان اشتغال‌زایی شما چقدر است؟

1300 نماینده در سطح کشور داریم و 6 شرکت پیمانکار هم مستقیم با ما کار می کنند  که برای شرکت تکبان کنترل انرژی تولید می کنند که هر کدام نزدیک به 350 نفر نیرو دارند. ما یک طرح توسعه ای هم داریم که اگر به اجرا برسد، 300 نفر دیگر هم به کار مشغول می شوند. اما در حال حاضر این طرح توسعه در اجرا با موانع رو به رو شده است.

با چه موانع و مشکلاتی در راه تولید رو به رو هستید؟

با جرات باید بگویم که تحریم های آمریکا برای ما بسیار مفید و موثر بود، چرا که باعث شد ما در راه پیشرفت و رشد گام های خودکفایی را برداریم. دشمنان داخلی ما زیاد هستند که مانعی جدی برای تولید هستند. تحریم های داخلی همیشه فشارهای مضاعفی بر دوش تولید بوده اند و مانعی مهم برای توسعه و جهش تولید هستند. دشمنان داخلی ما از جمله مالیات، سیاست های پولی، قاچاق کالا، محیط زیست، شهرداری، واردات بی رویه ، استاندارد و غیره همواره معضل و دغدغه های جدی برای همه تولیدکنندگان و کارآفرینان به شمار رفته است.

نظرتان راجع به نحوه برگزاری نمایشگاه چیست، آیا مفید است؟

نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی تهران یکی از بهترین نمایشگاه هایی است که به علت تقاضای بازار، مهم‌ترین رویداد در زمینه لوازم خانگی محسوب می شود و مجموعه های تولیدی لوازم خانگی درآن حضور پر رنگی دارند. این نمایشگاه به علت دسترسی کشورهای همسایه به این بازار، از اهمیت به سزایی برخوردار است. این موضوع، خصوصا با توجه به حضور در سال رونق تولید و همچنین مزیت های رقابتی کالاهای ایرانی، اهمیت بیشتری یافته است. این نمایشگاه برای ما بسیار مفید و مطلوب بود و منجر به عقد قرارداد و مذاکراتی نیز شده است.