نمایشگاه ها

ایران نوبافت تولید کننده انواع نخ ملانژ ونخ های فانتزی در صنعت نساجی است

حبیب اله شاه کرمی مدیرعامل شرکت ایران نوبافت: ایران نوبافت تولید کننده انواع نخ ملانژ ونخ های فانتزی در صنعت نساجی است

محصولات شرکت ایران نوبافت تماماً در نوع خود در ردیف برند اول کشور بدلیل کیفیت مطرح است. شرکت ایران نوبافت با بیش از 4 دهه فعالیت ، همچنان در خدمت توسعه صنعت نساجی در کشور بوده و محصولات خودرا بطور مستمر در کلیه زمینه های تولید الیاف،ریسندگی، بافندگی، رنگرزی ، تکمیل و چاپ ارائه می نماید.گروه تولیدی ایران نوبافت یکی از واحدهای بزرگ تولید کننده صنعت نساجی در ایران است که از سال ۱۳۶۰ فعالیت رسمی خود را با هدف عرضه تولیدات مرغوب به منظور جایگزینی کالاهای خارجی آغاز نمود. اندیشه نوآوری ، ارتقاء مستمر کیفیت ، توجه به نیاز مصرف کنندگان و سعی در کسب آخرین تکنولوژی روز دنیا باعث شده تا گروه تولیدی ایران نوبافت با رعایت معیارهای کیفی و استانداردهای بین المللی بتواند توان تولید سالیانه خودرا بالا ببرد. محصولات شرکت ایران نوبافت تماماً در نوع خود در ردیف برند اول کشور بدلیل کیفیت مطرح است .
این شرکت با تولید سبدگسترده محصولات که در نمرات مختلف ، تنوع رنگ و ترکیبات گوناگون و همچنین نوآوری در تولید محصولات جدید و بروز بعنوان یکی از تولیدکنندگان پیشرو در این صنعت شناخته می شود.
حبیب اله شاه کرمی مدیرعامل شرکت ایران نوبافت از فعالان برجسته صنعت نساجی ایران، فارغ التحصیل سال ۱۳۴۷ رشته مهندسی نساجی و رنگرزی(فوق لیسانس) از دانشگاه صنعتی امیرکبیر ( پلی تکنیک تهران ) است و از سال ۱۳۵۰ در سمتهای مختلفی نظیر، ریاست هیئت مدیره انجمن کارفرمایان صنایع نساجی اصفهان، به مدت ۱۲ سال عضو انجمن نساجی ایران،عضو هیئت مدیره شرکت نخ اکریلون اصفهان، رئیس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادر کنندگان محصولات نساجی استان اصفهان و عضویت در هیئت مدیره شرکت ایران نوبافت و سپاهان لایه مشغول به فعالیت بوده است در حاشیه نمایشگاه نساجی و پوشاک با وی گفت و گویی انجام داده ایم که می خوانید:
حبیب اله شاه کرمی با اشاره به تاریخچه فعالیت های شرکت ایران نوبافت اظهار داشت: این شرکت در سال ۱۳۶۰ در زمینه ریسندگی و تولید انواع نخ راه اندازی شد که در حال حاضر حدود ۸۰۰ نفر پرسنل دارد و در زمینه تولید الیاف پلی استر ، انواع نخ های رینگ و اپن اند در نمرات متنوع ، تولید پارچه های گردبافی ، رنگرزی ، چاپ و تکمیل فعالیت می کند.
وی افزود: محصولات شرکت ایران نوبافت تماماً در نوع خود در ردیف برند اول کشور بدلیل کیفیت مطرح میباشد . این شرکت با تولید سبدگسترده محصول و تنوع محصولات در نمرات ، رنگ و ترکیبات گوناگون و همچنین نوآوری در تولید محصولات جدید و بروز بعنوان یکی از تولیدکنندگان پیشرو در این صنعت شناخته می شود.
وی با بیان اینکه الیاف پلی استر ساخت شرکت ایران نوبافت، با توجه به نیاز مشتری برای پربازده ترین عملکرد در هر یک از فرآیندهای مختلف نساجی از جمله ریسندگی رینگ، ریسندگی اپن اند و ورتکس تولید میشود؛ خاطرنشان کرد: در ریسندگی رینگ الیاف پلی استر به صورت ۱۰۰% یا با مخلوطی از پنبه و ویسکوز با نسبتهای مختلف قابل استفاده است. در ریسندگی اپن اند و ورتکس مقدار حداقلی نشست پودر روی روتور و نازلها بالاترین بازده را منجر میشود. الیاف به صورت سفید نیمه مات بالاترین بازده را منجر میشود. الیاف به صورت سفید نیمه مات و برایت برای کاربردهای متداول و همچنین در رنگهای مختلف با توجه به نیاز مشتری قابل تولید است.حبیب اله شاه کرمی در ادامه عنوان کرد: شرکت ایران نوبافت به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان در صنعت نساجی اقدام به تولید نخ های فانتزی کرده است.کارخانه تولید نخ با توجه به اهمیتی که نخ در تولید پارچه دارد در تلاش است که از مرغوب ترین نخ برای تولید پارچه استفاده کند ، در حقیقت در پارچه نخ جز اصلی محسوب می شود و دارای اهمیت زیادی است . نخ در انواع مدل های مختلف وجود دارد مانند نخ های ابریشمی ، نخ های فانتزی ، نخ کوک ، نخ پنبه ایی و … .بیشترین رنگی که برای نخ فانتزی وجود دارد در رنگ های نقره ای و طلایی رنگ است که بیشترین مصرف نخ های فانتزی برای تولید و طراحی پارچه های تزیینی ، لباس های تزیینی و … است.
وی در پایان اظهار داشت:  اضافه کردن بالاترین تنوع رنگی و ارائه پارچه های خاص جهت افزایش صادرات و یا رقابت با محصولات وارداتی از جمله مهمترین برنامه های شرکت ایران نوبافت در نمایشگاه است.