نمایشگاه ها

ورق ‌هایگلاس «دکوپنل» از مشابه معروف تُرک با کیفیت‌تر است

در شرایط کنونی کشور و باتوجه به نیاز روز افزون جامعه به تولید، ایجاد اشتغال جهت هموطنان بویژه جوانان عزیزمان و بی‌نیاز کردن کشور از واردات محصولات از کشورهای خارجی، تلاش در عرصه تولید هر روز پر رنگ‌تر از گذشته احساس می‌شود، از این رو شرکت «دکوپنل» با این نگرش و با توجه به تحقیقات میدانی انجام شده، اقدام به احداث کارخانه‌ای مدرن با آخرین تکنولوژی روز دنیا به منظور تولید ورق‌های ام‌دی‌اف با روکش‌ های‌گلاس (mdf high gloss panel) با برند دکوپنل(deco panel) کرده است. مدیران ارشد این شرکت امیدوارند تا قدم های تاثیرگذاری را در صنعت چوب کشور با کمک نیروهای جوان و خوش فکر ایرانی بردارند و ایران را از واردات این محصولات بی‌نیاز کرده و با صادرات به کشورهای هدف بتوانند در امر شکوفایی صنعت کشور تاثیر گذار باشند.

برند دکوپنل، در هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی یراق‌آلات، ماشین‌آلات مبلمان و صنایع وابسته حضوری گسترده و چشمگیر دارد. نشریه «اقتصاد و نمایشگاه» در این نمایشگاه به سراغ حمید فراهانی، مدیرعامل خوش فکر و خلاق شرکت رفته است تا در گفت‌و‌گو با ایشان در چند و چون فعالیت‌ها و موفقیت‌هایشان قرار بگیرد.

شرکت دکوپنل چه محصولات یا خدماتی را تولید و عرضه می کند؟

تولید ما ورق‌های هایگلاس دکوپنل است. تقریبا چهار سال است که این محصول را تولید می‌کنیم  و به بالاترین کیفیت در تولید آن رسیده ایم. حتی از محصولات شرکت ترکیه ای که برند معروفی در ایران است و وارداتی بوده و در ایران تولید می شود، می توانم بگویم کیفیت ما بالاتر است.

جایگاه شما در بازار ایران کجاست و چند درصد سهم بازار را دارید؟

جایگاه مناسبی داریم. در اکثر شهرستان‌ها محصولات ما مشتری دارد و در کل بازار تهران نیز توزیع می‌شود. خبرهای خوبی که از مشتریان و مصرف‌کنندگان می‌شنویم همه از کیفیت و مرغوبیت محصولات ما حکایت دارد.

تا کنون صادرات داشته‌اید؟

بله؛ به افغانستان و عراق.

به لحاظ مشتری مداری و خدمات پس از فروش چه اقداماتی انجام داده‌اید؟

تا جایی که می‌دانم عموم مشتریان از محصولات ما راضی هستند. همه محصولات ما با ضمانت عرضه می‌شوند و هر اشکالی که محصول داشته باشد تعویض می‌کنیم و کالای نو تحویل می‌دهیم. تا به حال نارضایتی نداشته‌ایم، اگر هم بوده، به ندرت بوده است.

میزان اشتغال‌زایی شما چقدراست؟

نزدیک به 40 نفر نیرو به طور مستقیم داریم.

در مسیر تولید و توسعه فعالیت‌های شرکت با چه موانعی روبرو بوده‌اید؟

واردات MDF خام و PVC معضل بزرگی است. PVC از کره وارد می‌شود و کره مستقیما به ایران نمی‌فروشد و حتما باید از شرکت‌های ترکیه‌ای و یا دوبی بخریم که هزینه بیشتری دارد و زمان حمل و نقل طولانی می‌شود و درد سرهای خود را دارد.

در این صنعت کدام کشور پیشتاز است؟

ترکیه

از نحوه برگزاری نمایشگاه راضی هستید؟

بله خیلی راضی هستم. همه چیز عالی است.