نمایشگاه ها

نئوپان و ام‌دی‌اف با کیفیت و متنوع را از «آذران چوب کیمیا» بخواهید

شرکت آذران چوب کیمیا با بهره‌گیری از تکنولوژی خط پرس ملامین، یکی از پیشرفته‌ترین خطوط تولید ام‌دی‌اف و نئوپان در اندازه‌های 1830X3660 میلی‌متر با ضخامت 8 الی 25 میلی‌متر را راه‌اندازی کرده و با تنوع بیش از 50 رنگ آماده پاسخگویی به نیاز تولیدکنندگان صنایع چوبی کشور می‌باشد.

در هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی یراق‌آلات، ماشین‌آلات مبلمان و صنایع وابسته به سراغ ابوالفضل آقاپور، رییس هیات مدیره با تجربه و کاردان شرکت «آذران چوب کیمیا» رفتیم تا در گفت‌و‌گو با وی از فعالیت‌ها و نظراتش بیشتر آگاه شویم.

فعالیت شرکت آذران چوب کیمیا دقیقا در چه زمینه‌ای است؟

این شرکت به تولید ام دی اف و نئوپان در اندازه‌های 1830X3660 میلی متر با ضخامت 8 الی 25 میلی متر با تنوع بیش از 50 رنگ می پردازد.

جایگاه شما در بازار ایران کجاست؟

جایگاه خوبی داریم و یکی از برندهای مشهور در صنایع چوب هستیم.

مهم‌ترین دستاورد شما تا کنون چه بوده است؟

دستاوردهای مهم ما تولید mdf، نئوپان ملامینه و آغشته سازی کاغذ ملامینه می‌باشد. همچنین در حال حاضر خط کامل نئوپان به سایز 44/2 در 22/1 راه اندازی شده و خط آغشته‌سازی و چسب در حال فعالیت می باشد.

آیا تولیدات خود را صادر هم می‌کنید؟

به علت کمبود مواد اولیه در ایران میزان صادرات‌مان خیلی کم است. صادرات از طریق واسطه‌ها صورت می‌گیرد به کشورهایی همچون عراق و افغانستان.

نظرتان راجع به مشتری مداری چیست؟

همیشه حق را به مشتری می‌دهیم و انتقادات و پیشنهادات مشتریان را با جان و دل قبول و در حد امکان عمل می‌کنیم.

از موانع و مشکلات خود در مسیر تولید بگویید.

از جمله مشکلات عدیده ما می‌توان به مشکلات و موانع بانکی، گمرکی و گرفتن ارز اشاره کرد.

بانک‌ها وام نمی‌دهند و اگر قرار باشد تسهیلات بدهند، باید هفت خوان رستم را رد کنیم. مثلا برای گرفتن دو میلیار تومان وام باید دو برابر سند 6 دانگ وثیقه بگذاریم، فاکتور ببریم و سند را به اسم بانک کنیم، که این کار هزینه‌های سنگینی دارد. فقط شعار می‌دهند که باید از تولید کننده حمایت کنند، اما در عمل هیچ چیز مثبتی نمی‌بینیم.

نحوه برگزاری نمایشگاه چطور است؟

روند برگزاری نمایشگاه در کل خوب است، ولی هزینه‌هایش بسیار بالاست. همچنین زمان برگزاری نمایشگاه وسط هفته است که مناسب نیست، چرا که بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان نمی‌توانند حضور پیدا کنند. مورد سوم هم این است که اصلا هیچ گونه تبلیغی در رسانه ملی برای حضور و مشارکت در نمایشگاه ها نمی‌شود.