EXHIBITIONS NEWS

نمایشگاه ها

اقتصاد و نمایشگاه : گفتگو با توحید رضازاده مدیر عامل شرکت کابل متال

یکی از نام های آشنا در صنعت سیم و کابل کشور

به گزارش پایگاه خبری اخبار نمایشگاه ها، شركت كابل متال، یکی از نام های آشنا در صنعت سیم و کابل کشور است.  این شرکت به مدت 8 سال متوالي از سال 1387 به عنوان توليد كننده نمونه كشور در زمينه سيم و كابل انتخاب شده و  لوح تقدير دريافت  نموده است. هم اكنون اين مجموعه صنعتي با تعداد 200 نفر نيروي انساني با ظرفيت 15000 تن توليد انواع كابل هاي فشارضعیف و فشار قوي ، سرب دار؛ ابزار دقیق ؛ زره دار و شیلد دار و طراحی و ساخت کابل های تخصصی بر اساس سفارش مشتری  در 3 شيفت كاري مشغول به كار و تولید است. این شرکت توان تأمین  نيازهاي پروژه هاي ملي كشور، هم از لحاظ تخصصي و هم از لحاظ كيفي و كمي را دارد.

توحيد رضازاده مدیر عامل و رئيس هيأت مديره شركت كابل متال این مطالب را در خصوص شرکت تحت مدیریت خود به خبرنگار ما می گوید و یکی از نقاط قوت این شرکت را به کارگیری نیروهای توانمند داخلی و استفاده از مواد اولیه مرغوب می داند. رضازاده  فعاليت خود را در زمينه سيم و كابل از سال 1356 آغاز  کرده و می گوید: طي مدت 30 سال كسب و كار، هميشه آرزوي قلبي اش اين بوده كه بتواند  به اقتصاد كشور کمک کند و سهمي در سازندگي و رفع وابستگي کشور داشته باشد. با این کارآفرین خلاق و مدیر باتجربه گفت و گویی انجام داده ایم که حاصل آن را می خوانید.

این شرکت به طور مشخص چه محصولات و خدماتی را عرضه می کند؟

شركت كابل متال امروزه توانائي توليد كليه كابل هاي مورد نياز مشتريان خود را در تمام صنايع و پروژه هاي كشور دارد و  قادر است كابل هاي قدرت تا سطح مقطع 500 میلیمترمربع، كابل هاي 5/3 رشته به صورت گرد و سكتور، زره دار و بدون زره و انواع كابل‌هاي كنترل و ابزار دقيق با مدرن‌ترين ماشين آلات و همچنين كابل‌هاي فشار متوسط و قوي از KV10 تا KV 66 و كابل هاي غلاف سربي با مواد اوليه مرغوب توليد و عرضه کند. در سبد تولید شركت كابل متال ، خواسته و نيازمندي مشتري از لحاظ كمي و كيفي و تنوع  و زمان تحويل كاملاً برآورده مي شود.

ویژگی و امتیاز محصولات شما نسبت به محصولات مشابه موجود در بازار چیست ؟

همواره تاكيد ما بر توليد با كيفيت و مرغوب است و در اين زمينه ادعا مي كنيم كليه توليدات با كيفيت  با رعايت كامل استانداردهاي داخلي و خارجي انجام مي شود؛همچنین خواسته مشتریان از نظر زمان تحویل سفارشات و نظارت و بازدید مراحل اجرا تا پایان تست، در اولویت کار این شرکت قرار دارد . شرکت تلاش می کند محصولی كه به مشتري ارائه مي شود  از كيفيت لازم برخوردار باشد و مشتريان آن را با اطمینان مصرف کنند. شعار ما: «كيفيت حاصل تلاش و انديشه ماست»؛ تأكيد ما بر توليد با كيفيت و مرغوب است.

آیا برای تولیدات خودتان گارانتی و خدمات پس از فروش هم ارائه می کنید؟

محصولات این شرکت از زمان تولید و تحویل آن به مشتریان تا پایان عمر مفید خود ، تحت پوشش خدمات پس از فروش قرار می گیرد و این شرکت با خدمات وآمادگی کامل در کنار مصرف کنندگان محصولات خود بوده، هست و خواهد بود.

با كدام شركت هاي فعال در صنايع نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي همكاري دارید و در چه سطح و حجمي؟

شركت ها و صنايع نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي از جمله مشتریان ارزنده کابل متال هستند و ما با كليه شركت هاي گفته شده همكاري گسترده و مستمر داریم. خوشبختانه  شركت كابل متال كاملاً مورد تائيد شركت هاي مختلف نفت و گاز و پتروشيمي و پالايش است.

چند درصد از بازار داخلي اين محصولات را در اختيار دارید؟   

با اطمينان مي گويم كه به اغلب ارگان هاي رسمي كشور كابل عرضه کرده ایم و با آنها قراردادهاي بزرگ و كلان داشته ايم.

چه طرح هاي توسعه اي براي سال جاري و سال هاي آينده در برنامه دارید ؟

ما طرح هاي توسعه بسيار بزرگ و خوبي را اجرا کرده و چندين طرح بزرگ ديگر در دست اجـرا داریم و قـراردادهاي لازم را با شـركت‌هاي فـروشنـده به امضـاء رسـانده ایم كه در سال جدید مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت .

ایران و شرکت کابل متال در عرصه جهانی صنعت کابل چه جایگاه و موقعیتی دارد؟

با وجود منابع غنی ماده اولیه سیم و کابل در کشور، ايران مي تواند یکی از صادر کنندگان بزرگ این محصولات باشد. در حال حاضـر برخي از پيمـانكاران اروپایي و امريكایي در كشـورهاي همسـايه ترجيح مي دهند  از شرکت ما خرید کنند.

چه چالش هایی در این صنعت برای توسعه وجود  دارد؟

 براي توسعه باید به گونه ای اقدام کرد که فعالیت دیگر رقبا در دنیا مد نظر قرار گیرد. لازم است از صدور مجوز توليد بدون هرگونه كارشناسي در خصوص ظرفيت توليد واقعي و همچنین از افزايش كارگاه‌هاي توليدي غیرمجاز جلوگيري شود تا توليد كننده اصلي و باتجربه و قديمي بتواند با كيفيت كار كند و موانع از سر راه وی برداشته شود.

به عبارت دیگر، تولید کننده باید مورد حمايت قرار گيرد و به وي امتياز داده شود. همچنین ارائه تسهیلات کافی و لازم در زمینه واردات مواد اولیه ای که در داخل کشور توانایی ارائه آن وجود ندارد؛ضروری است.

دوران تحریم و رکود اقتصادی را چگونه مدیریت می کنید؟

صنایع به عنوان هسته اصلی ایجاد کسب و کار در کشور می بایست با تلاش مضاعف در شرایط رکود و بحران اقتصادی از طرق مختلف اعم از ایجاد طرح های توسعه ای و ارائه خدمات و محصولات جدید و غیره نقش خود را ایفا نمایند. ما با ایجاد سالن های تولید جدید و نوسازی ماشین آلات و تجهیزات مدرن و بالا بردن تنوع تولیدات خود، تمام توان خود را به کار گرفته ایم تا کسب و کار رونق یابد.

 چه پیشنهادهای مشخصی برای رونق کسب و کار در کشور دارید؟

دولت و مؤسسات مالی از جمله بانک ها باید به ارائه تسهیلات با صرفه اقتصادی بپردازند و با تولیدکنندگان هماهنگی و همکاری نزدیک داشته باشند.

بدون شک می توان با استفاده از امکانات داخلی و جایگزینی اقلام مورد نیاز وارداتی، ظرفیت تولید داخل را تقویت، بهبود و رونق بخشید و از هرگونه توقف تولید به دلیل وجود موانع جلوگیری کرد. این مهم از طریق گردش چرخه تولید؛کاهش قیمت تمام شده و جلوگیری از هزینه های غیر ضروری به دست خواهد آمد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top