EXHIBITIONS NEWS

نمایشگاه ها

نمایشگاه بین المللی گلستان کریدور نمایشگاهی شمال کشور و نخستین مرکز گردشگری نمایشگاهی ایران

مهرداد یزدی، مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان گلستان اعلام کرد:

شركت نمايشگاه‌های بين‌المللی استان گلستان با توجه به دورنمای اقتصادی استان و براساس چشم‌انداز برنامه چهارم توسعه كشور، توسط بخش خصوصي تاسيس شده و به رغم فراز و نشيب‌های آن در مسير رشد و ترقی گام نخستين خود را با توجه به سياست‌های حمايتی دولت در ايجاد سايت نمايشگاه بين‌المللی استان گلستان به عنوان يک ضرورت و بر اساس مصوبه سفر رياست محترم جمهور و هيات دولت و با حمايت سازمان توسعه تجارت ايران و مساعدت مديران ارشد استان، به طور مستحكم برداشته و مدرن‌ترين سايت نمايشگاهی كشور را بر اساس استانداردهای بين‌المللی طراحی کرده است. این شرکت در تاریخ 6 اسفند ماه 1393 (15 مارس 2015)  به باشگاه جهانی نمایشگاهی وارد شد و به عضویت انجمن جهانی صنعت نمایشگاهی UFI   درآمد.

کتاب سال نشریه «اقتصاد و نمایشگاه» در گفت و گویی با …. یزدی، مدیرعامل توانمند و خلاق شرکت نمایشگاه های بین المللی استان گلستان، از مزیت ها، موفقیت ها و برنامه های سایت نمایشگاهی تحت مدیریت ایشان جویا شده است. این گفتگو پیش روی شماست.

در مورد مزیت های سایت نمایشگاه بین المللی استان گلستان توضیح دهید.

محل دایمی نمایشگاه های بین المللی استان گلستان پس از مطالعات اولیه، در زمینی با مساحت بالغ بر 15 هکتار روبه روی فرودگاه بین المللی گرگان با دسترسی‌های مناسب انتخاب و طراحی و سپس ساخت سازه‌های نمایشگاه، براساس معیارها و استانداردهای بین المللی از سال 1387 آغاز شد.

شركت نمايشگاه هاي بين المللي استان گلستان به عنوان يكي از مهم ترين شركت هاي تجاري و اقتصادي واقع درشمال ایران با بهره مندي از فضا، امكانات و تسهيلات نمايشگاهي و نیرو های متخصص، بستر و زمينه مناسبي را از طريق برپايي نمايشگاه هاي تخصصي و بين المللي برای تولید کنندگان و بازرگانان داخلي و خارجي مهيا ساخته است تا علاوه بر عرضه و نمايش توانمندي های منطقه وکشور، مبادلات تجاري و سرمايه گذاري هاي مشترك و بين المللي خود را در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان گلستان توسعه بخشند.

ویژگی ممتاز و منحصر به فرد محل دایمی نمایشگاه های بین المللی استان گلستان نسبت به تمامی مراکز نمایشگاهی ایران

دسترسی یک کیلومتری به پایانه مسافربری هوایی (فرودگاه بین المللی گرگان)، فاصله پنج کیلومتری با پایانه مسافربری زمینی (اتوبوس و راه آهن)، قرارگرفتن در محور ترانزيت به مرز كشور تركمنستان و نزدیک بودن به بزرگ ترين شهرك صنعتي استان گلستان است، همچنین وجود محور كمربندي گرگان باعث شده است كه هيچ گونه بار ترافيكي در زمان برپايي نمايشگاه ها به شهر تحميل نشود.

در حال حاضر فضاهای آماده بهره برداری در فاز یک نمایشگاه بین المللی استان گلستان، فضای دائم مسقف نمایشگاهی شامل یک سالن یکپارچه و مسطح به مساحت 6000 متر مربع، ساختمان‌های اداری، مرکز برگزاری نشست های تجاری داخلی و خارجی، ساختمان‌ خدماتی، انبار کالا و خدمات، سرویس های بهداشتی، نمازخانه، بیمه (مستقر در زمان برگزاری نمایشگاه جهت ارائه خدمات به مشارکت کنندگان)، بانک (مستقر در زمان برگزاری نمایشگاه جهت خدمت به مشارکت کنندگان)، حمل و نقل کالا (شامل جرثقیل، بالابر، لیفتراک)، تلفن، فاکس، اینترنت، فضای موقت سخنرانی و نمایش فیلم، خدمات غذایی، آتش نشاني و هلال احمر(مستقر در زمان برگزاری نمایشگاه جهت سرویس به مشارکت کنندگان) و ارائه خدمات ثبت نام آنلاین است.

از موفقیت ها و دستاوردهایتان در سال 98 برایمان بگویید.

در حال حاضر سالن مرکز نمایشگاه های بین المللی استان گلستان جوابگوی برگزاری رویدادهای نمایشگاهی استان گلستان و منطقه شمال کشور است. به همین دلیل بهتر است که به سمت بخش‌های تفریحی و گردشگری برویم که چنین مواردی را نیز داشته باشیم.

ساخت هتل ۵ ستاره‌ را در دستوركار قرار داده ایم تا بتوانیم نخستین هتل تجاری_نمایشگاهی و فرودگاهی ایران را در محل دائمي نمايشگاه هاي بين المللي گلستان احداث نمائيم و در پی کسب مجوزهای آن هستیم، ضمن این که استعلام های لازم را دريافت نموده ايم.

اگر این پروژه بخواهد تکمیل شود حدود ۲۰۰ الی ۲۵۰ میلیارد تومان براساس نرخ ارز نیما هزینه لازم دارد و انجام آن مستلزم این است كه پروژه را به صورت ویژه ببینيم و از منابع خاصی با دوره باز پرداخت بلند مدت بتوانیم اعتبار دریافت نمائیم.

باتوجه به اينكه اين مكان در خارج شهر گرگان است بحث ترافیک ندارد، همچنین به فرودگاه و ترمینال‌ها دسترسی آسان دارد. قابلیت‌های خوبی در این منطقه وجود دارد و بنا است که منطقه مرزي اينچه برون هم به عنوان منطقه ویژه اقتصادی اعلام شود.

برگزاری نمایشگاه های تخصصی در استان گلستان از ابتدای سال 1398

درخصوص برگزاری نمایشگاه های تخصصی در استان گلستان از ابتدای سال 1398 براساس برنامه ریزی های صورت گرفته با برندسازی رویدادهای تخصصی ملی و بین المللی در سطح شمال کشور و ایجاد زیرساخت های نرم افزاری و تعیین برنامه روند برگزاری و زمان‌بندی برخی از نمایشگاه‌ها به دلایل اقلیمی توانستیم اقدامات موثری را در راستای ساماندهی برگزاری و مدیریت رویدادهای نمایشگاهی در دستور کارقراردهیم.

برآنیم تا با تغییراتی در گروه های کالایی و برگزاری رویدادهای جانبی، جذابیت‌های نمایشگاه را افزایش دهیم تا نیاز استان را در گروه های کالایی تخصصی نمایشگاه ها تامین کرده باشیم.

سعی خواهیم کرد تا نمایشگاه‌های تخصصی را با بازدهی بالا و تراز مثبت مشارکت برگزار کنیم. سعی کرده‌ایم برگزاری نمایشگاه از حالت سالن‌داری خارج شود و نرخ خدمات براساس نیاز مشارکت کنندگان و تقاضای بازدیدکنندگان تعریف و تعیین گردد.

در حالت عادی پارکینگ‌های داخلی و محوطه بیرونی نمایشگاه گنجایش پارک 2 هزار دستگاه خودرو را دارد. اخيرا در نمایشگاه های تخصصی با جهاد دانشگاهی استان گلستان و مرکز افکار سنجی ایسپا تعامل سازنده ای را برقرار نموده ایم تا برای نخستین بار در شمال کشور به صورت دانش بنیان علاوه بر ثبت تعداد بازدیدکنندگان رویداد، نظرسنجی تخصصی بر پایه معیارهای بین المللی از بازدیدکنندگان و مشارکت‌کنندگان نمایشگاه  به عمل آید و از این طریق بازخورد نمایشگاه را مورد تحلیل و بررسی و اطلاع‌رسانی رسانه ای قرار می‌دهیم.

به طور مثال بازدید ۶ الی ۷ هزار بازدیدکننده در نمایشگاه تخصصي صنعت ساختمان گلستان ثبت شده که البته این آمار به صورت تخمینی در نمایشگاه اقوام از حدود ۲۰ هزار نفر عبور می کند.

در ادامه فعالیت هایمان…

در بهمن ماه 1398 توانستیم وب‌سایت نمایشگاه بین المللی استان گلستان را با حضور مدیران ارشد نمایشگاهی کشور، رونمایی و آن را به یک پایگاه تعامل‌گرا و شفاف تبدیل کنیم. این وب سایت با رعایت استانداردهای نمایشگاهی کشور و سایر مراکز جهانی، تمامی نیازهای برگزارکنندگان، مشارکت کنندگان و بازدیدکنندگان را داراست و مخاطبان می توانند تمامی خدمات را از طریق وب‌سایت دریافت کنند.

فرم‌ها و گزارش‌های دوره هاي گذشته در این وب‌سایت قرار گرفته و بازخوردهای رویدادها به همراه نقاط ضعف و قوت منتشر شده و اکنون هویت واقعی رویدادها در اختیار تمامی فعالان حوزه های رویداد قرارگرفته است.

ما آموزش های تخصصی همزمان با فعالیت های نمایشگاهی را برای کارکنان نمایشگاه تدوین کرده ایم و علاوه بر آن مشتریان وفادار تمامی سال های فعالیت نمایشگاه بین المللی گلستان را پایش کرده ایم که بتوانیم نرخ مشارکت و میزان اثرگذاری آنها و اقدامات موثر بر حضور این شرکت ها را بررسی کنیم.

مشتریان وفادار نمایشگاه را براین اساس که چه متراژی را در اختیار داشته‌اند و از چه استان‌هایی بوده‌اند؛ تفکیک کرده ایم و خدماتی برای آن‌ها در نظر گرفته‌ایم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top