نمایشگاه ها

علی اصغر حاجی محمدی، مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان قزوین | اخبار نمایشگاه

استان قزوین در تکاپوی برگزاری 60 رویداد نمایشگاهی در سال 99 – اخبار نمایشگاه

علی اصغر حاجی محمدی، مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان قزوین
همگان بر این باورند که در اقتصاد امروز جهان؛ صنعت نمایشگاهی یکی از اهرم های قدرتمند در بازار عرضه و تقاضا است که در کوتاه نمودن مسیر طولانی تولید به مصرف، وظایف خود را به نحو مطلوبی ایفا می نماید.

از این رو برگزاری نمایشگاه ها راهی برای تسریع حرکت به سوی توسعه پایدار و ایجاد اشتغال بوده و به عنوان یکی از مهم ترین روش های بازاریابی ؛ ارائه توانمندی های تولیدی و نیز توسعه صادرات را باعث می گردد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار نمایشگاه ها، صنعت نمایشگاهی در دهه های اخیر نقش بسیار مهمی در توسعه صادرات غیر نفتی در كشور ایفا نموده و یكی از ابزارهای مهم در شناسایی ظرفیت های تجاری و معرفی توانمندی های بالقوه و بالفعل به شمار می آید و به بستر مناسبی برای ارتقاء دانش و آگاهی مردم از حیث تحولات اقتصادی، فرهنگی و … مبدل شده است.

همچنین صنعــت نمایشــگاهی کشــور را می توان بــازوی پرتــوان اقتصــاد ایران دانست که با اقتدار می تواند سیاســت های اقتصاد مقاومتی  رابه عمل برســاند و نقــش مهم و بی بدیلی در ســاماندهی اقتصاد،رونق تولید و ایجاد اشتغال داشته باشد .

بالابردن سطح کمی و کیفی نمایشگاه ها، ارتقاء سطح رضایت مشارکت کنندگان و بازدیدکنندگان، ایجاد فضای تخصصی به منظور تبادل اطلاعات و دانش فنی، اطلاع رسانی هرچه بهتر رویدادهای نمایشگاهی به متخصصان و کارشناسان از جمله سیاست های شرکت نمایشگاه های بین المللی استان قزوین بوده است که در راه رسیدن به این هدف تعامل با دستگاه های اجرایی، ارگان ها و فعالان اقتصادی و بهره گیری از مجریان توانمند، متخصص و مجرب در امر برگزاری نمایشگاه ها  در دستور کار این شرکت قرارگرفته و استقبال بی نظیر مشارکت کنندگان و بازدیدکنندگان طی برگزاری نمایشگاه ها را شاهد بوده ایم.

این شرکت مفتخر است در سال مزین به رونق تولید، برگزاری 44 عنوان نمایشگاهی و 8 رویداد فرهنگی را طی سال 98 در کارنامه خویش ثبت کند که در این میان 5 عنوان نمایشگاهی شامل جشنواره ایرانی در نوروز98، نمایشگاه تخصصی رفع نیازهای صنایع کوچک و متوسط منطقه ای استان قزوین، نمایشگاه هایپر گل استان، نمایشگاه تخصصی ماشین آلات ساخت و تولید ابزارآلات و تجهیزات کارگاهی و جشنواره شیرینی سنتی و باقلوای قزوین برای اولین بار برگزار شده است.

برگزاری رویدادهای نمایشگاهی، طرح ضیافت رمضان، نمایشگاه دُرّماندگار ( به مناسبت هفته عفاف و حجاب)، نمایشگاه گل و گیاه در خرداد ماه سال جاری در قالب هایپرگل در شش ماهه اول و همچنین برگزاری سیزدهمین نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان، دهمین نمایشگاه تخصصی کشاورزی و صنایع وابسته، دوازدهمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف و تابلوفرش، اولین نمایشگاه تخصصی ماشین آلات ساخت و تولید ابزارآلات و تجهیزات کارگاهی، نمایشگاه گردشگری و ملزومات سفر، یازدهمین نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو، لوازم و تجهیزات وابسته و اولین جشنواره شیرینی سنتی و باقلوای قزوین  به مناسبت دهه فجر در شش ماهه دوم سال جاری از جمله نمایشگاه هایی هستند که به صورت کاملا تخصصی و همچنین مشارکت بیشتر شرکت های تولیدی  همراه با افزایش غرفه های پیش ساخته نسبت به سال های اخیر در این محل برگزار شد.

قابل ذکر است طی برگزاری نمایشگاه های تخصصی کشاورزی و قطعات خودرو استقبال بی سابقه ای از سوی بازدیدکنندگان، کارشناسان و فعالان این حوزه صورت پذیرفت و شاهد افزایش چشمگیر میزان رضایتمندی مشارکت کنندگان از برگزاری این نمایشگاه ها بودیم.

همچنین با توجه به انجام تبلیغات گسترده به منظور اطلاع رسانی رویدادهای نمایشگاهی به هم استانی های عزیز، اقدامات موثری در زمینه رونق کسب و کار پیمانکاران مرتبط با فعالیت های نمایشگاهی صورت پذیرفته که این اقدام قابل تحسین است.

از سوی دیگر به منظور ارائه خدمات هرچه بهتر و دسترسی آسانتر شهروندان و بازدیدکنندگان ، این شرکت نسبت به ایجاد غرفه های دائمی شامل ارائه محصولات اقتصاد مقاومتی، همراه اول و ایرانسل و همچنین استقرار شهرنت در محوطه نمایشگاه اقدام نموده است.

همچنین به منظور ایجاد فضای تبادل اطلاعات، تبادل اندیشه میان افراد و کارشناسان، کارگاه های آموزشی گروهی، همایش و جلسات B2B با حضور اساتید مجرب در حاشیه برخی از نمایشگاه های تخصصی برگزار شد.

شرکت نمایشگاه های بین المللی استان قزوین برگزاری 60 عنوان نمایشگاهی و رویداد فرهنگی در سال 99 را در دستور کارخویش قرار داده و تلاش می نماید با تأسی از رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  با توجه به رشد روز افزون و تحولات نوین بستر مناسبی برای تولید کنندگان، صادرکنندگان، بازرگانان و مصرف کنندگان و نهایتاً متخصصان امر در رویدادهای تجاری در راستاي دستيابي به شناسائی فرصت ها،ظرفیت ها و ایجاد فضایی برای تبادل اطلاعات و دانش فنی و آشنایی با آخرین دستاوردهای صنعتی و در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، رونق تولید و در راه رسیدن به اهداف عالي و توسعه اقتصادي استان و كشور عزيزمان گامي موثر بردارد.