نمایشگاه ها

Search
Close this search box.

از 15 الی 17 آبان ماه نمایشگاه بین المللی صنعت باکو برگزار می شود

نمایشگاه بین المللی صنعت باکو با عنوان CASPIANDEXPO از 15 الی 17 آبان ماه برابر با  NOV 2019  6-8    در باکو برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری اخبار نمایگاه ها، شرکت نمایشگاهی پارس پگاه تجارت مجری برگزاری نمایشگاه بین المللی صنعت باکو است.

حسن مرتجی، مدیر عامل شرکت پارس پگاه تجارت در گفت و گو با خبرنگار ما در خصصوص برگزاری این نمایشگاه در باکو گفت: بر اساس مشترکات دو کشور و مراودات تجاری و فرهنگی بر آن شدیم تا نمایشگاه صنعت باکو را برگزار کنیم. بنا بر آمارهای موجود، ایران با رقمی نزدیک به یک میلیارد دلار صادرات در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ به آذربایجان در بین جمهوری‌های CIS مقام اول و جزء ۵ کشور اول صادرکننده دنیا به آذربایجان می‌باشد.

رییس ستاد اجرایی نمایشگاه صنعت باکو، افزود: حجم گردش تجاری خارجی جمهوری آذربایجان در سال ۲۰۱۸ میلادی ۲۴ میلیارد و ۲۵۷٫۶ میلیون دلار، شامل ۱۵ میلیارد و ۴۷۵٫۶ میلیون دلار صادرات و هشت میلیارد و ۷۸۲ میلیون دلار واردات بود.

وی با اشاره به اهمیت مراودات و مبادلات ایران با آذربایجان ، عنوان کرد: بخش صنعت با بیش از ۵ میلیارد دلار اولین و بالاترین سهم از واردات کشور آذربایجان را دارا می‌باشد. همچنین صادرات ایران به کشور آذربایجان نیز در زمینه صنعت مقام اول را دارا می‌باشد و ایران در بخشی از پروژه‌های صنعتی بزرگ که در حال احداث و راه‌اندازی می‌باشد، مشارکت دارد.

مرتجی خاطر نشان کرد: با اشاره به فاکتورها و موارد بالا تصمیم گرفتیم که این نمایشگاه را در باکو با حضور قهرمانان ملی صادرات کشور و به منظور ارتقا کسب و کار و تجارت با جمهوری های CIS برگزار کنیم.

 وی افزود: در این نمایشگاه صنایع پتروشیمی، صنایع پلاستیک، صنایع شوینده و بهداشتی ، تولیدات ابزار و ماشین آلات، صنایع نوشیدنی و غذایی، صنایع فلزی، صنایع کشاورزی، کود و اوره، صنایع برودتی، صنایع رنگ و روغن ، صنایع شیمیایی، صنایع کاشی سرامیک و سرویسهای بهداشتی، صنایع آلومینیوم، مصالح ساختمانی، ذوب آهن، صنایع فولاد، صنایع چوب، صنایع لوله سازی، صنایع غذایی دام و طیور، صنایع مبلمان، صنایع نساجی و بافندگی، صنایع بسته بندی و چاپ، صنایع کاغذ و پالپ، صنایع ماشینهای معدنی، صنایع فراوری و استخراج معادن، سیمان، صنایع خودروسازی و قطعات، واگن سازی، صنایع لاستیک سازی، صنایع نفت و گاز، صنایع رایانه و غیره … در معرض دید علاقه مندان قرار خواهد گرفت.