نمایشگاه ها

“چاپ نقش الماس” در تولید فرم های عمومی سرآمد است

حاجیلو، نایب رییس هیات‌مدیره مجتمع “چاپ نقش الماس” :

مجتمع “چاپ نقش الماس” در سال 1381  فعالیت خود را در زمینه خدمات بعد از چاپ آغاز کرد. در سال‌های اولیه فعالیت با توجه به گسترش و اهمیت مراکز خدمات پس از چاپ، این مجموعه کیفیت را سرلوحه کار خود قرار داد و پس از مدت کوتاهی توانست علاوه بر گسترش خدمات پس از چاپ، خدمات چاپ و پیش از چاپ خود را نیز راه‌اندازی کند.

 شرکت چاپ نقش الماس حضور فعال و پر رنگی در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته دارد. نشریه اقتصاد و نمایشگاه در گفت و گویی با مهدی حاجیلو، نایب رییس هیات‌مدیره مجتمع چاپ نقش الماس و گروه تولیدی نقش الماس کاسپین درباره فعالیت‌های شرکت و دست آوردها و برنامه های آتی آن گفت و گویی کرده است که می خوانید.

از فعالیت ها و تولیدات شرکت چاپ نقش الماس برایمان بگویید.

این شرکت از سال ۱۳۸۱ فعالیت خود را آغاز کرد و  بعد از گذشت حدود سه سال در سال ۱۳۸۴ وارد بخش افست شد و در کنار آن هم دفتر فروش خود را راه اندازی کرد. در سال ۱۳۸۶ جزو چاپخانه هایی شدیم که روی فرم های عمومی و بخش کارت ویزیت و تراکت و پاکت و پوستر و کاتالوگ متمرکز بود و توانستیم یک نرم افزار بومی برای سیستم های چاپی خودمان طراحی و تولید کنیم. همچنین جزو اولین چاپخانه هایی هستیم که به صورت استارت آپ سامانه فروش آنلاین برای خودمان راه اندازی کردیم. در حال حاضر مشتریان ما از همکاران و دفاتر تبلیغاتی هستند که با ما همکاری می کنند. با پرسنل مجربی که داریم و با ایده و خلاقیتی که از بازارهای اروپایی و  نمایشگاه های بین المللی برداشت کردیم، توانستیم تنوع محصولات را بالا ببریم و امروز بیش از 70 قلم کالای چاپی در محصولات فرم های عمومی به مشتریانمان ارائه می دهیم.

جایگاه شرکت شما در بازار ایران کجاست؟

مجتمع چاپ نقش الماس به عنوان بهترین و معتبرترین واحد چاپی در حوزه محصولات عمومی اعم از کارت ویزیت، تراکت، بروشور، کاتالوگ، پوستر، جعبه‌های فست فودی و بهداشتی در سطح کشور و صنعت چاپ مطرح است و با داشتن حداقل 40 هزار مشتری بالقوه سهم بسیار بالایی در این صنعت ایفا می‌کند.

مجتمع چاپ نقش الماس امروزه بعد از 17 سال فعالیت در زمینه کارهای چاپی و با داشتن بیش از 300 پرسنل اداری و کارگاهی جزو بزرگ ترین مجتمع های چاپی کشور محسوب می شود. این مجتمع در سال 1389 شعبه دوم خود را در استان البرز به نام مجتمع چاپ نقش الماس البرز راه اندازی کرد و همزمان با نوروز سال 98 شعبه بین المللی خود را در کشور امارات شهر دوبی  راه اندازی کرده که روی فرم های عمومی و جعبه های بسته بندی مواد غذایی فعالیت می کند و اینکه مجتمع چاپ نقش الماس امسال هم در جشنواره بین المللی صنعت چاپ به عنوان کارآفرین برتر انتخاب شد .

آیا صادرات هم داشته اید؟

در کشورهای همسایه مشتریان زیادی داریم، مانند عراق، اربیل عراق، افغانستان و آذربایجان. مشتریان ما از آنجا سفارش می دهند.

چه برنامه هایی برای گسترش تولید و توسعه شرکت دارید؟

در رابطه با طرح توسعه، باید بگویم که شرکت کیمیا نقش الماس در سال جاری، کارخانه تولید سلفون های حرارتی خود را افتتاح کرد،این شرکت از زیرمجموعه های شرکت چاپ نقش الماس است و برای اولین بار در ایران این کارخانه شکل گرفته است. همچنین کارخانه گروه تولیدی نقش الماس کاسپین نیزاز دیگر زیر مجموعه های شرکت چاپ نقش الماس است که تا کنون نزدیک به صد نفر اشتغال زایی داشته و در فازهای بعدی که قرار است به زودی راه اندازی شود، میزان اشتغالزایی ما نیز افزایش خواهد یافت.

احداث و تولید کارخانه فیلم‌های سلفون BOPP حرارتی مات و براق از 15 الی 32 میکرون، فیلم‌های لمینت مات و براق 125 الی 150 میکرون در شهرک صنعتی کاسپین قزوین تحت عنوان نقش الماس کاسپین از جمله برنامه‌های اجرایی ما بوده است.

مزیت محصولات و خدمات شما نسبت به تولیدات دیگر همکارانتان چیست؟

بارزترین مزیت ما، تعداد پرسنل زیاد یعنی بیش از  300 نفر، استفاده از ماشین‌آلات روز اروپایی و نیز دانش نرم‌افزاری در بخش تولید و فروش است.

نظرتان را درباره برگزاری نمایشگاه بگویید.

نمایشگاه فضای خوبی برای ملاقات با مشتریان و شنیدن و ثبت انتقادات و پیشنهادات، معرفی مجتمع با تمام توانایی‌هایش به مخاطبان جدید، همچنین ایجاد فضایی امیدوارکننده برای مشتریان است.