نمایشگاه ها

Search
Close this search box.

گام‌های ارتباط صنعت و دانشگاه در نمایشگاه بین‌المللی تهران

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان نمایشگاه بین‌المللی ایران و دانشگاه صنایع و معادن

یک تفاهم‌نامه همکاری میان شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران و دانشگاه صنایع و معدن به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ج.ا.ایران، روز شنبه دوم آذرماه جاری طی مراسمی، تفاهم‌نامه همکاری میان شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران و دانشگاه صنایع و معادن به امضا رسید.

در این مراسم بهمن حسین‌زاده مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران گفت: ایجاد ارتباط میان صنعت و دانشگاه‌ها از سیاست‌های اصلی وزارت «صمت» است که شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران به عنوان زیر مجموعه این وزارتخانه این مهم را مد نظر دارد.

وی با اشاره به روش اپن اینوویشن (نوآوری باز) در برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی، افزود: در همین رابطه سالنی برای استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان و دانشگاه‌های مرتبط با همان حوزه نمایشگاهی برپا می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: همچنین، نمایشگاه‌های تقاضا محور را برای تامین داخلی کالاهایی که تحریم هستند، پیش‌بینی کرده‌ایم و در کنار آن هم طرحی را با توجه به فرمایشات رهبری در خصوص حمایت از تولیدات و کالاهای داخلی در مسیر برگزاری نمایشگاه‌ها آماده کرده‌ایم که در اختیار وزیر صنعت قرار داده‌ایم.

وی در پایان یادآور شد: غرفه‌ای برای دانشگاه صنایع و معادن در نمایشگاه صنعت نمایشگاهی در اسفند ماه در نظر گرفته می‌شود تا این دانشگاه توانمندی های خود را به فعالان صنعت نمایشگاهی و بازدیدکنندگان معرفی کند.