نمایشگاه ها

Search
Close this search box.

هم‌افزایی در نمایشگاه سیمکس سیرجان برای بومی‌سازی قطعات

گسترش‌نیوز: دور اول این نمایشگاه سال گذشته و با حضور شرکت‌های معتبر در کرمان برگزار شد. با توجه به اینکه در سیرجان زنجیره تامین فولاد از سنگ آهن تا محصول نهایی شمش و میلگرد تکمیل شده است و نیز منطقه گل‌گهر تولید‌کننده بیش از ۵۰ درصد سنگ آهن کشور است، امسال این نمایشگاه با مساحتی بیشتر و برنامه‌ریزی بهتر در سیرجان برگزار می‌ کند.

شرکت‌های بزرگ کشور از جمله گروه فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان، توکا فولاد، فولاد‌سنگ مبارکه، شرکت‌های فولاد‌سازی مثل MMTE و شرکت شکوفا صنعت‌ پویا، شرکت ملی صنایع مس ایران، تامین‌کنندگان داخلی و خارجی، نمایندگان ایرانی برندهایی از ترکیه، هندوستان، سوئد، آلمان، نروژ و چین در این نمایشگاه حضور دارند.

برای برپایی این نمایشگاه از بهترین سازه چادری آلمانی استفاده شده است و این نمایشگاه در مساحتی حدود ۸ هزار متر مربع در محل پردیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان برگزار خواهد شد. به دلیل ظرفیت‌های سیرجان به عنوان یک شهر معدنی و فولادی این نمایشگاه امسال به میزبانی سیرجان برگزار می‌شود.

(SIMEX)، یک رویداد تخصصی در زنجیره فولادسازی است

بردیا امیرتیموری دبیر برگزاری دومین نمایشگاه و همایش بین‌المللی معدن، صنایع معدنی و زنجیره تامین فولاد(SIMEX) سیرجان، درباره ایده برگزاری این نمایشگاه در سیرجان گفت: «تکمیل زنجیره فولاد در استان کرمان برای نخستین بار در کشور شکل گرفته است. ما در بخشی از فناوری در زمینه بومی‌سازی و داخلی‌سازی توانمند شدیم ولی بخشی از فناوری وارداتی است و بخشی را هم باید از تجربیات استان‌هایی مثل اصفهان و خوزستان سابقه بیشتری در این زمینه دارند، استفاده کنیم. نمایشگاه‌ها و رویدادهای زیادی در حوزه فولاد و معدن برگزار می‌شود ولی یک رویداد صد درصد تخصصی که صرفا به زنجیره تامبن فولاد مربوط باشد، در کشور وجود نداشت. این ایده‌ای شد تا در کرمان به عنوان قطب تولید سنگ آهن و یکی از قطب‌های جدید صنعت فولاد این نمایشگاه را برپا کنیم تا شرکت‌های مختلفی از سطح کشور حضور پیدا کنند و سطح تعاملات و همفکری بالا برود. ولی امسال به دعوت شرکت‌های منطقه گل گهر تصمیم گرفتیم این نمایشگاه را به سیرجان منتقل کنیم تا هر ساله در سیرجان برگزار شود.