نمایشگاه ها

Search
Close this search box.

آخرین خبرها درباره برگزاری نمایشگاه‌های بهاره

تا به امروز تصمیمی برای برگزاری نمایشگاه‌های بهاره اتخاذ نشده و در صورت نیاز و صلاحدید وزارت صمت این نمایشگاه برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار نمایشگاه ها، قاسم نوده فراهانی در رابطه با نظارت‌های اصناف در ایام منتهی به سال نو، ‌گفت: تا به امروز برنامه جدیدی برای نظارت و کنترل نرخ اقلام مصرفی شب عید تهیه و تدوین نشده است و تنها برنامه‌های نظارت و کنترلی که از ماه‌های گذشته در دستور کار قرار گرفته، انجام می‌شود.

رئیس اتاق اصناف تهران تصریح کرد: طرح نظارت بر قیمت‌ها و مقابله با افزایش نرخ در پی افزایش نرخ بنزین همچنان از سوی اصناف به جدیت پیگیری می‌شود و تا پایان تعطیلات عید نوروز طرح‌های نظارتی اصناف با جدیت پیگیری خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا نمایشگاه بهاره در تهران برگزار خواهد شد؟ گفت: تا به امروز برای برگزاری نمایشگاه بهاره از سوی اتاق اصناف تهران برنامه‌ریزی صورت نگرفته و در صورت نیاز و صلاحدید وزارت صنعت، معدن و تجارت تصمیم گیری‌های لازم در راستای برگزاری نمایشگاه‌های بهاره اتخاذ خواهد شد.

در همین رابطه روز دوشنبه سخنگوی ستاد تنظیم بازار خاطرنشان کرد: مرکز امور اصناف و بازرگانان ضوابط اجرای نمایشگاه‌های بهاره و فروش فوق العاده را پیرو دستورالعمل برگزاری نمایشگاه‌های بهاره که قبلاً از سوی وزیر صنعت ابلاغ شده، به سرعت تهیه و ابلاغ خواهد کرد تا اتاق‌های اصناف سراسر کشور، با توجه به اینکه مجری برگزاری نمایشگاه‌ها هستند، بتوانند در یک دستورالعمل مشخص، نمایشگاه‌ها را برگزار کنند؛ این در حالی است که در کارگروه تنظیم بازار استان‌ها که با ریاست استاندارد و حضور دستگاه‌های اجرایی مثل شهرداری‌ها، نیروی انتظامی و نمایندگان وزارتخانه‌های اقتصادی حضور دارند، کار به گونه‌ای تعیین تکلیف خواهد شد که هزینه برگزاری نمایشگاه‌ها، طوری مدیریت شود تا غرفی که در اختیار فعالان اقتصادی برای عرضه کالا با نرخ مناسب و با کمترین هزینه باشد و امکان عرضه کالا با نرخ مناسب نیز فراهم شود.

محمدرضا کلامی افزود: البته ضرورت دارد نهادهای عمومی دولتی که فضاهای برگزاری نمایشگاه‌ها را فراهم کنند و سایر دستگاه‌ها که مسئولیت برگزاری نمایشگاه‌ها را دارند باید امکاناتی از جمله پارکینگ، عابربانک، آتش نشانی و نیروی انتظامی همکاری لازم را صورت دهند و هزینه‌ها را در چارچوب ضوابط مبذول دارند.