نمایشگاه ها

عباس شعبانی مدیرعامل گروه تولیدی پارسوماش پارسوماش فرهنگ و هنر ناب ایران زمین را وارد صنعت مبلمان کرده است

مبلمان در زندگی امروزی به جزئی جدایی ناپذیر از وسایل و تجهیزات هر خانه و کاشانه‌‌ای تبدیل شده است و شاید به توان گفت که خانه بدون مبل، کمی ناقص به نظر می‌رسد. اما برای انتخاب صحیح مبلمان در خانه و محل کار و هم‌آهنگ کردن آن با سایر وسایل، باید بدانیم که مبلمان خود را از کجا تهیه کنیم که از سه منظر طراحی، کیفیت و قیمت مناسب حرف اول را بزند، به همین منظور در بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی مبلمان منزل به سراغ عباس شعبانی، مدیرعامل خلاق و نوآور گروه تولیدی پارسوماش رفتیم تا در گفت و گو با وی از تنوع تولیدات و کیفیت محصولات این شرکت برای مخاطبان بگوییم.
عباس شعبانی با اشاره به این که فعالیت خود را در صنعت مبلمان از سال ۸۱ با تولید محصولات فلزی آغاز کرده است، گفت: پس از چند سال وقفه در کار بر آن شدیم تا با تجربه و فکری جدید در راستای نو آوری و ایجاد تغییر مطلوب، روش هایی نوین را وارد عرصه تولید مبلمان کنیم، در این راستا به کمک اساتید برجسته معرق مجموعه، شروع به طراحی و تحقیق نمودیم، تا بتوانیم هم فرهنگ اصیل ایرانی و هم شکوه معماری و تمدن ایران را در صنعت مبلمان به نمایش بگذاریم و تاکنون توانسته‌ایم محصولاتی خاص و منحصر به فرد را با قیمت‌هایی بسیار مناسب در زمینه انواع مبلمان راحتی، کلاسیک، سلطنتی، انواع سرویس خواب و انواع کمد تولید و به بازار عرضه کنیم.
مدیرعامل گروه تولیدی پارسوماش، ارزش افزوده محصولات تولیدی این گروه را بسیار بالا عنوان کرد و افزود: پیش از این نیز در عرصه تولید و عرضه تابلوهای معرق فعالیت می کردیم که به کشورهای مختلف از جمله قطر و امارات و عراق و سوریه و اتریش صادرات هم داشته ایم. اما متاسفانه ارسال محصولات توسط واسطه بوده و امید است که در سال‌های آتی به صورت مستقیم وارد صادرات شویم. در واقع این مسیر، یعنی تولید مبلمان معرق مسیری بی‌انتهاست که هم اشتغالزایی بسیار بالایی دارد و هم از ارزش افزوده زیادی برخوردار است.
این تولیدکننده موفق، خاطر نشان کرد: سیاست‌های جدید مجموعه پارسوماش مبتنی بر این اصل است که فرهنگ و هنر ایران زمین را از کتاب‌خانه‌های خاک گرفته خارج کرده و در برابر چشم تمام جهانیان با سبکی نوین و عامه‌پسند قرار داده است. به طوری که مبلمان معرق تولیدی ما، اولین سری از این مجموعه است که روانه بازار کرده‌ایم و به توفیق الهی تولید محصولات متنوعی از ست ناهار خوری و مبلمان از طرح‌های اصیل ایران اسلامی را توسط جوانان هنرمند و مستعد ایرانی در دست اقدام داریم که متناسب با هر ایده و فضایی قرار است تولید شود.
عباس شعبانی، ادامه داد: در مجموعه پیش رو چارچوب سازه‌ها بر اساس نمادهای معماری باشکوه تخت جمشید طراحی گردیده است و حاشیه مبل و صندلی و میزها همه گل های نیلوفر است که در طراحی و بنای تخت جمشید به وفور استفاده شده است. تصاویر زمینه کارها برگرفته از داستان‌های شاهنامه فردوسی است و در طراحی حاشیه میز ناهارخوری و میز جلو مبلی علاوه بر گل‌های نیلوفر و همچنین اسلیمی بسیار ظریف و مینیاتورهای برگرفته از داستان‌های شاهنامه، مقبره شعرای نامی ایران زمین نیز به تصویر کشیده شده است.
مدیرعامل شرکت پارسوماش، با اشاره به اینکه در مجموعه تولیدی پارسوماش نه تنها مبلمان بلکه منتخبی از معماری و تاریخ و فرهنگ و هنر ناب ایران زمین پیش روی شماست، تاکید کرد: در یک نگاه می‌توان گفت که محصولات ارزشمند و هنری مجموعه پارسوماش، با الهام از تخت جمشید و طرح زمینه مینیاتورهای داستان‌های شاهنامه تولید می‌شود و حاشیه کار نیز معرف مقبره‌های شعرای نامی ایران است.