نمایشگاه ها

محمدرضا دهقان مرد، مدیرعامل برند «کریستال» : «کریستال» درخت نمی‌فروشد؛ ما حافظ سرسبزی زمین هستیم

گروه تولیدی “کریستال” حدود 5 سال است که در زمینه تولید سرویس خواب های ABSفعالیت می‌کند و از اولین تولید کنندگانی بوده است که توانسته سرویس‌های خواب از جنس ABS را تولید و به بازار عرضه کند و جایگاهی خاص در نزد مشتریان برای این نوع محصول ایجاد نماید. امروزه مجموعه‌های دیگری هستند که تولید ABS را شروع کرده اند، اما برند “کریستال” از اولین مجموعه هایی بوده است که تولید این نوع متریال و سرویس خواب از جنس پلیمری ABS را در بازار ایران آغاز نموده است.
در بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی مبلمان منزل، برند کریستال در سالن 38 حضور پرمخاطب و
پررنگی دارد.
به همین مناسبت پای صحبت محمدرضا دهقان مرد، مدیرعامل دانشمدار و خلاق برند”کریستال” نشستیم تا بیشتر در مورد کالاهای تولیدی‌اش و کیفیت آنها بدانیم.

از کیفیت و مزیت‌های محصولات تولیدی تان برایمان بگویید.
سرویس خواب هایی که تولید و به بازار عرضه می‌کنیم، نوع و متریالش از جنس ABS است که یک پلیمر ویژه و یک نانوکامپوزیت است و بنابراین از لحاظ جایگاه در صنعت مبلمان تولید کننده سرویس خواب‌هایی از یک نوع متریال جدید هستیم. قبلا از جنس چوب و فلز و MDF و لترون تولید می شد، اما اکنون ما این متریال نسبتا جدیدتر را که در دنیا استفاده می‌شود، تولید می‌کنیم. یک سری خواص دارد از جمله اینکه طرح‌های متنوع تری دارد و رنگ‌پذیری عالی دارد. ضد آب و ضد حشرات است. به نسبت وزن سبک‌تری دارد و جابجایی آن در مواقع لزوم خیلی آسانتر است. تقریبا می شود گفت ضد ضربه است به این معنی که به راحتی نمی شکند و با این خواصی که دارد جای خود را توانسته در میان مشتریان باز کند.
آیا کالای تولیدی خود را صادر هم می‌کنید؟
باتوجه به امکانات و شرایط موجود، کار صادرات به کشورهایی مثل عراق و ارمنستان را تا حدودی انجام داده‌ایم و به دنبال بازاریابی در این کشورها بوده و هستیم. مواردی بوده که از برخی کشورهای اروپایی مانند آلمان هم سفارشاتی داشته‌ایم و سفارشات را انجام داده و به آنها تحویل داده ایم. توسعه صادرات مستلزم شناخت دقیق تر وضعیت بازار کشورهای هدف است که این فاز بعدی کار ما است که نیازسنجی و سلیقه سنجی کنیم و بعد از آن اگر نیاز بود محصولات‌مان را توسعه و یا تغییر دهیم و بعد پروژه نفوذ هرچه بیشتر در بازار کشورهای هدف به خصوص کشورهای همسایه را در پیش خواهیم گرفت.
محصولات ما دارای دفترچه گارانتی دو ساله با ضوابط و شرایط خاص برای مشتریان است. در این زمینه پیشنهادها و امتیازهای ویژه‌ای به مشتریان عزیزمان داده‌ایم، از جمله اینکه اگر بخواهند خط تولید کارخانه را بازدید کنند هزینه ایاب و ذهابشان رایگان است و ما پرداخت می‌کنیم. هزینه حمل و نصب از کارخانه تا اتاق خواب رایگان هست. همچنین قرعه کشی با عنوان ماه عسل با کریستال داریم که آخر سال مشتریانی که محصولات ما را خرید کرده اند هزینه سفر نوروزی را به قید قرعه به یک زوج پرداخت می‌کنیم.
باتوجه به اینکه با گذشت زمان به احتمال زیاد این حالت برای همه پیش می‌آید که مایلند سرویس خوابی که داشته‌اند را تعویض کنند که به نحوی برایشان قدیمی می‌شود و دلزده می‌شوند این شرایط را فراهم آورده‌ایم که سرویس خواب را که از ما قبلا خریداری کرده باشند با قیمت منصفانه می‌خریم و سرویس خواب جدیدی را با تخفیف ویژه جایگزین می کنیم. این جایگزینی با کالای نو می‌تواند هم برای کل سرویس خواب باشد یا فقط سری یا تاج سرویس خواب که با هزینه کم‌تری مشتریان می‌توانند ظاهر سرویس خواب خود را تغییر دهند.
دستاورد مهم کریستال تاکنون چه بوده است؟
از شعارهای اصلی مجموعه کریستال این بوده که کریستال درخت نمی‌فروشد. یعنی برای تولید محصولات، میزان استفاده از چوب درختان به حداقل رسیده و بنابراین، سعی کرده‌ایم در جهت حفظ کمربند سبز زمین و حفظ درختان که ریه‌های زمین هستند، گام‌های موثری برداریم و این را به عنوان یکی از دستاوردهای خودمان می دانیم.
با چه موانع و مشکلاتی در زمینه تولید روبرو هستید؟
در خصوص موانع و مشکلات طبیعتا فراهم کردن ماده اولیه فکر می‌کنم امروز برای همه صنایع مشکل هست و اختلالاتی ایجاد می‌شود. مجموعه گروه تولیدی کریستال هم از این قاعده مستثنی نیست یعنی در تامین مواد اولیه مان بعضا یا نوسانات قیمت شدید را تجربه کرده‌ایم یا برخی مواد مصرفی که نیاز بوده از خارج کشور وارد شود، اصولا در مواقعی به موانعی برخورد کرده ولی سعی کرده‌ایم با همه مشکلاتی که وجود داشته این مجموعه کار تولید خود را انجام دهد. هم بابت اینکه این اشتغالزایی که برای پرسنل ایجاد شده به قوت خود همچنان باقی بماند و هم اینکه این سرویس‌هایی که از یک متریال نسبتا جدید ساخته شده را بتوانیم با قیمت مناسبی به دست هموطنانمان برسانیم.