نمایشگاه ها

Search
Close this search box.

هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران افتتاح شد

هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران با حضور رئیس‌جمهور و دبیرکل گردشگری سازمان ملل متحد آغاز به کار کرد.

به گزارش اخبار نمایشگاه ها، آئین افتتاحیه هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران، صبح امروز دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ با حضور آیت الله رئیسی رئیس جمهور، زوراب پولولیکا شویلی دبیر کل سازمان جهانی گردشگری، عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی و گردشگری و معاونت‌های این وزارتخانه و جمعی از فعالان و متخصصان این حوزه در سالن اجلاس سران برگزار شد.

بعد از برگزاری آیین افتتاحیه و سخنرانی رئیس‌جمهوری و مقامات داخلی و خارجی، هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران با بریدن روبان، با حضور علی دارابی قائم مقام وزیر میراث‌فرهنگی و جمعی از سفرای کشورهای خارجی به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.

محل برگزاری این نمایشگاه مانند دوره‌های دیگر در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران است. نخستین روز نمایشگاه (دوشنبه ۲۳ بهمن‌ماه) بازدید عمومی ندارد و ویژه متخصصان و فعالان گردشگری است. نمایشگاه گردشگری از فردا سه‌شنبه ۲۴ بهمن‌ماه به مدت سه روز به بازدیدهای عمومی و مردمی اختصاص دارد.

گروه‌های موسیقی آیینی و سنتی استان‌ها از ۲۳ تا ۲۶ بهمن‌ماه هر روز با ۵ اجرا از صبح ساعت ۹:۳۰ تا ۱۲ و در عصر از ساعت ۱۳ تا ۱۵ در محل نمایشگاه گردشگری تهران حضور دارند.

همچنین سالن‌های ۱۱، ۱۰، ۶ و ۵ به گردشگری خوراک اختصاص داده شده است.

۵۰۰ متر از فضای نمایشگاه هم به اقامتگاه‌های بوم‌گردی اختصاص داده شده است که در روز سه‌شنبه ۲۴ بهمن‌ماه قرار است کاراکترهای بومگردی نیز معرفی شوند.

همچنین بخشی از فضای باز نمایشگاه به چادرهای عشایری، کمپرها و خودروهای کلاسیک اختصاص داده شده است.

نمایشگاه گردشگری تهران تا ۲۶ بهمن‌ماه هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۷ عصر امکان بازدید دارد.