نمایشگاه ها

Search
Close this search box.

نمایشگاه شهر آفتاب میزبان رویداد بزرگ صنعت پلیمر

عباس تقدسی‌ نژاد، مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب، از برگزاری نمایشگاه بین المللی صنعت پلیمر ایران به عنوان اولین رویداد نمایشگاهی شهر آفتاب در سال جاری خبر داد.

به گزارش اخبار نمایشگاه ها، نشست خبری اولین نمایشگاه صنعت پلیمر، محصولات پلاستیکی، ماشین آلات صنعت پلاستیک، مستربچ، و کامپاندهای پلیمری امروز ۲۷ فروردین ماه در محل هتل پارسیان اوین برگزارشد.
عباس تقدسی‌ نژاد، مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب، در این نشست خبری، با اشاره به دستاوردها و جایگاه این سایت نمایشگاهی، اظهار داشت: امروزه نمایشگاه شهر آفتاب به عنوان یک سایت صاحب‌سبک در میان مجموعه‌های نمایشگاهی کشور شناخته می‌شود. در سال 1402 با تلاش‌های بی‌وقفه، موفق به کسب جایگاهی شایسته در صنعت نمایشگاهی کشور شدیم. نقطه عطف این مسیر، حضور وزیر صمت در این مجموعه به عنوان اولین وزیر صنعت، معدن و تجارت بود که منجر به صدور پروانه فعالیت با گرید A برای نمایشگاه شهر آفتاب شد.
تقدسی نژاد در ادامه گفت: نمایشگاه بین المللی صنعت پلیمر اولین رویداد نمایشگاهی شهر آفتاب در سال جاری است. وی افزود: صنعت پلیمر از جمله صنایعی است که است که به عنوان پایه و اساس صنایع مختلف، نقشی کلیدی در توسعه کشور ایفا می‌کند. ایران با تولید سالانه 8 میلیون تن پلیمر، 2 درصد از کل تولید دنیا را به خود اختصاص داده و در میان کشورهای خاورمیانه رتبه اول و در سطح جهان رتبه یازدهم را از آن خود کرده است.
صنعت پلیمر در ایران با وجود پتانسیل‌های فراوان، از نظر ارزش صادراتی در مقایسه با کشورهایی مانند ژاپن فاصله دارد.
در حالی که ژاپن به ازای هر تن محصول پلیمری 10 هزار دلار درآمد صادراتی کسب می‌کند، این رقم در ایران به 1600 دلار می‌رسد. این شکاف نشان‌دهنده ضرورت توجه فوری به نوآوری در این صنعت است.
استفاده از دانش روز دنیا و به‌کارگیری فناوری‌های نوین می‌تواند به طور قابل‌توجهی ارزش صادراتی محصولات پلیمری ایران را افزایش دهد.
مدیرعامل نمایشگاه شهر آفتاب تصریح کرد: ما در سال گذشته شعار “هر نمایشگاه، حل یک مسئله” را مطرح کردیم و معتقدیم هر نمایشگاهی باید به مثابه ابزاری برای رفع چالش‌ها و معضلات آن صنعت عمل کند. در همین راستا، به نظر من یکی از مهم‌ترین اهداف نمایشگاه پلیمر سال جاری، یافتن راهکارهایی برای افزایش ارزش صادراتی این صنعت تا سقف 50 میلیارد دلار در سال است.
علاوه بر این، نمایشگاه باید پلی ارتباطی میان صنعتگران و مشتریان بالقوه باشد و با حضور هیئت‌های تجاری، بستری مناسب برای بازاریابی و توسعه صادرات فراهم نماید.
مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب، در پایان اعلام کرد که این مجموعه در سال جاری میزبان حدود ۵۰ نمایشگاه در حوزه‌های مختلف خواهد بود.
گفتنی است؛ نمایشگاه بین المللی صنعت پلیمر ایران از تاریخ ۲۰ الی ۲۴ اردیبهشت در محل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب برگزار می‌شود.