نمایشگاه ها

بهریزان

محمد کریم زاده مدیر عامل شرکت بهریزان مطرح کرد: بهریزان به زیبا شناسی قطعات تولیدی توجه دارد – نشریه اقتصاد و نمایشگاه

شرکت بهریزان با سابقه ای نزدیک به سه دهه فعالیت در عرصه صنعت ساختمان به عنوان یک شرکت موفق در این حوزه شناخته می شود.به مناسبت حضور شرکت بهریزان در نمایشگاه بین المللی ساختمان، گفتگویی با آقای محمد کریم زاده مدیر عامل شرکت بهریزان داشتیم که در ادامه می خوانید.

خودتان را معرفی کنید سوابق تحصیلی اجرایی و مدیریتی تان را برای مخاطبان نشریه اقتصاد و نمایشگاه شرح دهید؟

من محمد کریم زاده مدیر عامل شرکت بهریزان  هستم، گروه صنعتی بهریزان  سابقه سه نسل ریخته گری از سنتی تا ماشینی داشته و فعالیت ما در حوزه صنعت ریخته گری است.

شرکت بهریزان در چه سالی تاسیس و به صورت مشخص در چه حوزه ای فعالیت می کند؟

شرکت بهریزان در سال 1355 فعالیت خود را در زمینه طراحی و تولید دستگیره، قفل و یراق آلات ساختمان با تأسیس کارخانه ای در اصفهان، مهد هنر و صنعت ایران آغاز نمود. شرکت ما بیش از 40 سال سابقه در این صنعت دارد، بهریزان  با هدف توسعه شرکت، ارتقاء کیفیت و نوآوری محصولات از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا استفاده می کند.

جایگاه شرکت شما در بازار کجاست؟

بهریزان با داشتن نیروی انسانی متخصص، مهندسین و نیروهای کارآزموده و ماهر و رعایت کامل قوانین و مقررات حفظ و صیانت از محیط‌زیست، ایمنی و بهداشت حرفه‌ای و تضمین کیفیت محصولات با رعایت الزامات قانونی، استانداردهای فنی، محصولات خود را متناسب با نیاز مشتری به صورت کارآمد با بهترین کیفیت به بازار عرضه نماید.

بهریزان در بحث طراحی و زیبایی شناسی محصولات خود چه اقداماتی انجام می دهد؟

ساختار فنی و کاربردی دستگیره های بهریزان، بر مبنای اصول مهندسی و زیبایی‌شناسی استوار است.  از ویژگی های طراحی محصولات بهریزان می توان به نرمی خطوط، انحنای مناسب، راحتی قرار گرفتن دستگیره در دست، حذف نقاط تیز با استفاده از اصول طراحی کلاسیک و مدرن، اشاره کرد.

محصولات بهریزان چه مزیت های منحصر به فردی نسبت به محصولات مشابه دارد؟

ما در بهریزان با به‌کارگیری آخرین تکنولوژی روز دنیا در تولید، و انجام آزمایشات مستمر تخصصی یراق‌آلات در آزمایشگاه بهریزان، به دنبال تولید محصول باکیفیت هستیم. جهت تحقق این امر چندین استاندارد بین المللی و ملی از جمله ISO 9001 و  ISO 1000  و2018  Ed  در شرکت و آزمایشگاه بهریزان استقرار یافته است.

محاسبات فنی در طراحی، تولید و نیاز بازار، مبنای انتخاب مواد اولیه در تولیدات بهریزان است. استحکام و دوام کلیه دستگیره‌های بهریزان از سه نوع آلیاژ برنج، زاماک و آلومینیوم تحت پوشش گارانتی 20-5 ساله شرکت می‌باشد و دستگیره های با پوشش تیتانیوم، کروم و کروم مشکی از 20 سال گارانتی بهریزان برخوردار هستند.

عملکرد شرکت شما در سال های اخیر چگونه بوده و چه برنامه ای برای توسعه فعالیت خود دارید؟

به دلیل عدم ورود کالاهای بی کیفیت چینی، افزایش ظرفیت تولید و ایجاد زیرساخت برای تولید کالاهای جدید عملکرد شرکت بهریزان نسبت به سال های گذشته بهتر بوده است. و قصد داریم با راه اندازی خطوط جدید فعالیت شرکت بهریزان را در سال های آینده هرچه بیشتر گسترش دهیم.

 تامین مواد اولیه شرکت شما به چه صورت است و چه مشکلاتی برای تهیه مواد اولیه دارید؟

تامین مواد اولیه به صورت داخلی و وارداتی می باشد که با توجه به شرایط تحریمی در کشور با مشکلات زیادی برای تامین مواد اولیه از خارج مواجه هستیم،  شرایط به نحوی است که حتی در بحث تامین مواد اولیه در داخل با مشکل مواجه شدیم

مهمترین دغدغه و مشکلات پیش روی شرکت بهریزان چیست؟

مهم ترین دغدغه و مشکل شرکت بهریزان در بحث تامین سرمایه در گردش و بروکراسی اداری جهت اخذ مجوز ادارات و حفظ سلامت داخلی است که متاسفانه باعث سنگ اندازی در فعالیت شرکت ما شده است.

در زمینه اشتغالزایی شرکت شما چه کارهایی انجام داده و چه برنامه هایی مد نظر دارید؟

در بحث نیروی انسانی 250 نفر پرسنل به صورت مستقیم و بیش از  400 نفر پرسنل غیر مستقیم با شرکت ما همکاری می کنند همچنین در سال جاری در بهریزان ما افزایش 30 درصدی پرسنل داشتیم   و با راه اندازی خطوط جدید 10% به پرسنل فعلی اضافه خواهد شد.

بهریزان به کدام کشورها صادرات دارد؟

یکی از اهداف اصلی گروه صنعتی بهریزان حضور موثر در بازار های صادراتی همگام با صنعت جهانی است. از لوازم پیشرفت این مهم، تولید متناسب با نیازها وسلیقه های متنوع مصرف کنندگان خارجی می باشد؛ گروه صنعتی بهریزان با شناسایی بازارهای صادراتی تلاش نموده محصولاتی از قبیل: دستگیره ی درب، دستگیره مبلمان و یراق آلات را مطابق با نیاز و سلیقه ی مشتریان خارجی تولید و عرضه کند. از جمله بازارهای صادراتی شرکت بهریزان می توان به کشورهایی مثل: انگلستان، استرالیا، هلند، ترکیه، گرجستان، عراق، روسیه، اسکاتلند، نیجریه، ونزوئلا، کشور های حوزه خلیج فارس و … اشاره نمود. امید است در آینده ای نه چندان دور شاهد گسترش فعالیت های خود در دیگر نقاط دنیا باشیم.