نمایشگاه ها به ترتیب موضوعی:

لوله سازی اهواز؛ پیشگام تامین لوله های صنعت نفت وگاز در کشور

 علی خنیفر مدیر شرکت لوله سازی اهواز مطرح کرد: لوله سازی اهواز؛ پیشگام تامین لوله های صنعت نفت وگاز در کشور

شرکت لوله سازی اهواز در راستای تولید لوله های فولادی جهت صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و آب تاسیس شده و تولید کننده انواع لوله های فولادی ترش و غیر ترش، جوش مستقیم به روش های HFW از سایز 6 تا 24 اینچ، SAWL از سایز 24 تا 56 اینچ و SAWH از سایز 24 الی 100 اینچ جهت مصارف نفت، گاز و آبرسانی است. این شرکت قادر است لوله های 2 تا 56 اینچ را در کارخانه های پوشش پلی اتیلن سه لایه گرم خود بر اساس استاندارد DIN 30670 و استانداردهای شرکت ملی گاز ایران پوشش خارجی و نیز لوله های فولادی را از سایز 20 الی 56 اینچ پوشش داخلی اپوکسی نماید.

علی خنیفر مدیر شرکت لوله سازی اهواز در گفت وگو با اقتصاد و نمایشگاه، به فعالیت ها و دستاوردهای این شرکت در چند دهه اخیر اشاره کرده است:

لطفا ضمن معرفی خودتان، تاریخچه تاسیس و فعالیت شرکت را شرح دهید؟ 

اینجانب علی خنیفر با 20 سال سابقه علمی و صنعتی دارای تحصیلات مقطع دکتری مدیریت دولتی در شرکت لوله سازی اهواز مشغول بکار هستم.

شرکت لوله سازی اهواز در سال 1346 در منطقه وسیعی از شهرستان اهواز با استفاده از ماشین آلات مدرن و تجهیزات پیشرفته و بکارگیری نیروی انسانی متخصص در راستای تولید لوله های فولادی جهت صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و آب تاسیس شد. شرکت لوله سازی اهواز تولید کننده انواع لوله های فولادی )ترش و غیر ترش(  جوش مستقیم به روش های HFW از سایز 6 تا 24 اینچ، SAWL از سایز 24 تا 56 اینچ و SAWH از سایز 24 الی 100 اینچ جهت مصارف نفت، گاز و آبرسانی می باشد. همچنین این شرکت قادر است لوله های 2 تا 56 اینچ را در کارخانه های پوشش پلی اتیلن سه لایه گرم خود بر اساس استاندارد DIN 30670 و استانداردهای شرکت ملی گاز ایران پوشش خارجی و نیز لوله های فولادی را از سایز 20 الی 56 اینچ پوشش داخلی اپوکسی نماید.

مجموعه کارخانجات لوله سازی اهواز چه نوع محصولات و خدماتی را ارائه می دهد؟

كارخانه هاي شماره 1 و 3  به توليد لوله هاي فولادي درز جوش مستقيم به روش HFW و از قطر 6 الي 24 اينچ، توليد لوله هاي سرويس ترش و غير ترش،  توليد لوله جهت مصارف آب، نفت، گازرساني و پتروشيمي براساس استانداردهاي IPS 5L-PSL2, IGS, API و …  مشغول است.

كارخانه شماره 2 نیز به  توليد لوله هاي فولادي درزجوش مارپيچ (اسپيرال) به روش SAWH و از قطر 24 الي 100 اينچ،  توليد لوله جهت خطوط انتقال آب براساس استانداردهاي بين المللي AWWA C200 .. مشغول است و این کارخانه در حال ارتقا و انجام اقدامات اصلاحي لازم در راستاي توليد لوله هاي نفت و گاز می باشد.

كارخانه شماره 4 نیز به  توليد لوله هاي فولادي درزجوش مستقيم به روش SAWL و از قطر 24 الي 56 اينچ، توليد لوله هاي سرويس ترش و غير ترش، توليد لوله جهت مصارف آب، نفت، گازرساني و پتروشيمي براساس استانداردهاي IPS 5L-PSL2, IGS, API و …  است.  كارخانه شماره چهار اين شركت طی ماه های گذشته بیش از 600 کیلومتر از لوله های 42 اینچ سرویس ترش پروژه ملی گوره جاسک را تولید نموده است.

همچنین  كارخانه هاي پوشش خارجي به پوشش خارجي لوله هاي فولادي از قطر 2 الي 56 اينچ، پوشش خارجي به روش FBE-PE-PP  بر اساس استانداردهاي DIN30670, IPS & IGS و AWWA, IPI5L9 و استانداردهاي شركت ملي گاز ايران و شركت ملي نفت ايران پرداخته و يا طبق درخواست مشتريان  اقدام می کند

كارخانه پوشش داخلي نیز پوشش داخلي لوله هاي فولادي از قطر 20 الي 56 اينچ، پوشش داخلي به روش اپوكسي مايع بر اساس استاندارد AWWA C210, API 5L2. را انجام می دهد.

در نمایشگاه امسال چه برنامه ای برای گسترش فعالیت خود دارید؟

در راستای توسعه سبد محصول کارخانجات لوله سازی اهواز طرح های مختلفی در دست بررسی کارشناسی و مطالعه می باشد. توسعه و ارتقا کارخانه اسپیرال جهت تولید لوله های نفت و گاز از جمله این طرح ها می باشد که در حال اجرا است و راه اندازی و احداث کارخانه تولید لوله های بدون درز از دیگر طرح های این شرکت می باشد که در دست بررسی و مطالعه است.

در نمایشگاه های پیش رو شرکت لوله سازی اهواز بدنبال دستیابی به چند هدف می باشد از جمله می توان به مذاکره و دیدار با مشتریان بالقوه و اطلاع از آخرین نیاز ها و خواسته های ایشان در راستای اجرای سیاست “به صدای مشتریان خود گوش فرادهید” LISTEN TO YOUR CUSTOMER VOICE، شناسایی مشتریان و بازارهای جدید و مذاکره پیرامون تقاضاهای بالقوه و بالفعل ایشان در راستای اجرای سیاست ” شناسایی بازارهای جدید” FIND NEW MARKET و  ارزیابی و شناسایی منابع جدید تامین مواد اولیه مورد نیاز تولیدات کارخانجات لوله سازی اهواز با هدف حداکثر استفاده از توان تولید داخلی اشاره کرد.

توانمندي ها و امكانات كارخانجات لوله سازي اهواز  شامل چه موارد دیگری می شود؟

توليد لوله هاي جداره چاه Casing از قطر 8 / 3-13 الي 30 اينچ از دیگر تولیدات این شرکت می باشد.  آزمايشگاه كنترل كيفيت شرکت لوله سازی اهواز یکی از مجهزترین و مورد وثوق ترین آزمایشگاه های کنرل کیفی سطح کشور می باشد که امكان انجام انواع آزمايشات خوردگي فلزات، پوشش مواد پليميري، متالوگرافی و … در آن فراهم می باشد.

شرکت لوله سازی اهواز از يك شركت فرعي جهت تكميل حمل و نقل ريلي به نام شركت آهن ريل كاران بهره مند می باشد كه اين شركت داراي 154 واگن باربري و متصل به خط ريلي سراسري، آمادگي انتقال هرگونه مواد صنعتي به تمام نقاط كشور را دارا مي باشد.

محصولات شرکت شما چه ویژگی منحصر بفردی دارد در زمینه صادرات چه دستاوردهایی داشته اید؟

خط مشی مدیریت شرکت لوله سازی اهواز بر کیفیت پایدار و پایبندی به تعهدات استوار می باشد. تولید محصولات با کیفیت و ایفای به موقع تعهدات خط قرمز کارخانجات لوله سازی اهواز می باشد. تولید بیش از هزاران کیلومتر لوله های فولادی اقطار مختلف جهت خطوط انتقال سراسری نفت و گاز کشور و دریافت کمترین میزان شکایات و گزارش خرابی ها موید این موضوع می باشد.

قرار گرفتن این شرکت در استان خوزستان که به عنوان اصلی ترین منابع نفت و گاز کشور می باشد از یک سو، دسترسی آسان به بندر امام خمینی و امکان حمل و نقل ریلی تا داخل کارخانجات لوله سازی اهواز از سوی دیگر نیز از جمله ویژگی های منحصر بفرد این شرکت می باشد.

شرکت لوله سازی اهواز در طول بیش از نیم قرن فعالیت خود سابقه همکاری و تولید و تحویل لوله های 32 اینچ فاز 2 و 3 پارس جنوبی جهت شرکت توتال فرانسه، لوله های 42 اینچ پروژه آغادالان جهت شرکت PREUSSAGE آلمان، لوله های 32 اینچ فازهای 4 و 5 پارس جنوبی جهت شرکت آجیپ ایتالیا، حدود 2900 کیلومتر لوله خط اتیلن غرب جهت شرکت توسعه صنایع پتروشیمی ایران، بیش از هزاران کیلومتر لوله 56 اینچ خطوط سراسری کشور جهت شرکت ملی گاز ایران و بیش از 600 کیلومتر لوله 42 اینچ سرویس ترش پروژه گوره جاسک را دارد.

با توجه به همسایگی و دارابودن مرز مشترک استان خوزستان با کشور های همسایه و همچنین دسترسی سریع و آسان به آبهای آزاد و حمل و نقل دریایی، شرکت لوله سازی اهواز موفق گردیده است طی سال های گذشته محصولات تولیدی خود را به کشور همسایه غربی و شمالی کشور صادر و در چندین مناقصه شرکت های ملی نفت عراق، ترکمنستان و … حضور یابد. با توجه به توانمندی ها و ظرفیت موجود در بخش تولید کارخانجات لوله سازی اهواز، یک کارگروه و تیم تخصصی جهت شناسایی بازارهای صادراتی تشکیل گردیده است. کارگروه یاد شده تلاش خواهد نمود با شناسایی نیازهای بازارهای خارجی و معرفی امکانات و توانمندی های کارخانجات لوله سازی اهواز ضمن حضور در مناقصات کشور های همسایه امکان صادرات محصولات تولیدی را فراهم نماید.

برگزاری جلسات متعدد و استقبال از همکاری مشترک با بازرگانان داخلی و خارجی از جمله راهبردهای کارگروه یاد شده در راستای تحقق صادرات می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تیم پشتیبانی ما آماده است تا پاسخگوی سوالات شما باشد
Scroll to Top