نمایشگاه ها

Search
Close this search box.

آرمینا کیش جدید ترین محصولات حفاری و پالایشگاهی را در نمایشگاه امسال معرفی کرده است

بهجت فاطمی رئیس هیات مدیره شركت مهندسي و مشاور تجارت آرمينا كيش خبر داد

آرمینا کیش جدید ترین محصولات حفاری و پالایشگاهی را در نمایشگاه امسال معرفی کرده است

تولید کنتور های التراسونیک و تعمیر مته های حفاری و همچنین معرفی جدید ترین محصولات حفاری و پالایشگاهی، مهمترین فعالیت های شرکت مهندسي و مشاور تجارت آرمینا کیش را تشکیل می دهد. شرکت آرمینا کیش، نماینده انحصاری  شرکت MICON Drilling GmbH آلمان، نماینده انحصاری شرکت TIX-TSK ژاپن سازنده انواع مته های حفاری Rock Bit Tri Cone  و نماینده انحصاری شرکت ITAG International آلمان- قطر: سازنده شیرآلات صنعتی Well Head & X-Mass Tree است و در این زمینه خدمات و محصولات مختلفی را برای طرح های نفت وگاز ارائه کرده است.

بهجت فاطمی رئیس هیات مدیره شركت مهندسي و مشاور تجارت آرمينا كيش در گفت وگو با اقتصاد و نمایشگاه، ضمن معرفی مهمترین دستاوردهای سال های اخیر، برنامه های این شرکت را در نمایشگاه امسال اعلام کرده است.

لطفا ضمن معرفی خودتان، بفرمایید که شركت مهندسي و مشاور تجارت آرمينا كيش در چه زمینه ای فعالیت دارد و مهمترین دستاوردهای آن چه بوده است؟

اینجانب بهجت فاطمی فارغ التحصیل دانشگاه پلی تکنیک تامس انگلستان که سابقه ریاست هیئت مدیره شرکت مهندسی بین الملل و مشاور تجارت آرمین به عنوان پیشتاز در صنعت تامین تجهیزات حفاری و پالایشگاهی را بر عهده داشته ام. به منظور تأمین و تعمیر و تست و ساخت تجهیزات حفاری از جمله مته های حفاری و موتور های حفاری درون چاهی و همچنین تولید کنتور های آلتراسونیک به صورت بومی در کشور برای اولین بار اقدام به تاسیس شرکت مهندسی و مشاور تجارت آرمینا کیش در سال 1388 نموده و موفق به تولید کنتور های التراسونیک و تعمیر مته های حفاری شدیم. مهمترین ویژگی اصلی محصولات این شرکت سابقه طولانی استفاده در صنعت و رضایت کامل کارفرمایان از خدمات پس از فروش این شرکت میباشد.

برای شرکت در نمایشگاه امسال چه برنامه ای دارید؟

در نمایشگاه امسال مانند سال های گذشته با وجود تمام مشکلات به وجود امده در عرصه بین المللی و تحریم و شیوع بیماری کرونا با توان بیشتری حاضر شده ایم تا بتوانیم جهت گسترش فعالیت های خود در زمینه تولید کنتورهای آلتراسونیک و بی نیاز کردن کشور از خرید مستقیم خارجی حضور داشته باشیم و طیف گسترده ای از جدید ترین محصولات حفاری که در دنیا مورد استفاده قرار میگیرد را ارائه دهیم.

لطفا همکاری های بین المللی و خدمات و محصولات شرکت را معرفی کنید؟

شرکت آرمینا کیش، نماینده انحصاری  شرکت MICON Drilling GmbH آلمان است.

شرکت ما، تولید کننده مته های حفاری الماسه Bits PDC , PDC Core Head و انواع مته های حفاری الماسه (نوع بدنه استیل و ماتریکس) و موتورهای درون چاهی (PDM,MWD) به همراه خدمات مربوطه می باشد.

خلاصه اقدامات صورت گرفته در خصوص شرکت MICON Drilling   شامل موارد زیر است:

PDC Core Head  شرکت MICON Drilling آلمان به تقاضای شرکت کالای نفت تهران تحویل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران شد و در منطقه گازی خانگیران و چاه شماره 52 دکل 45 فتح 89 طی 4 مرحله مغزه گیری با موفقیت مورد تست میدانی قرار گرفت.

همچنین نام و سابقه شرکت MICON Drilling  آلمان در Vendor List  Approved(لیست منابع معتبر) شرکت کالای نفت تهران و همچنین مدیریت اکتشاف به ثبت رسیده است.

از سوی دیگر، شرکت حفاری نفت خزر از طریق شرکت کالای نفت تهران و در قالب مناقصه ای محدود، سفارش 9 عدد مته PDC  و ملحقات را به این شرکت ابلاغ نموده است.

همچنین این شرکت آمادگی خود را جهت ارائه یک مته الماسه (PDC) ساخت شرکت  MICON Drilling  آلمان جهت انجام تست میدانی در اندازه مورد نیاز با ترم No Cure- No Pay  اعلام کرده است.

در راستای سیاست شرکت کالای نفت تهران در بومی سازی محصولات حفاری موافقتنامه ساخت و انتقال تکنولوژی مته هایPDC   بین این شرکت و شرکتMICON Drilling   آلمان نیز منعقد و به شرکت کالای نفت تهران ارائه شده است. مدیریت ساخت داخل شرکت کالای نفت تهران در حال بررسی طرح پیشنهادی مدارک این شرکت به همراه MOU ارائه شده بین دو شرکتMICON Drilling   آلمان و شرکت مهندسی و مشاور تجارت آرمینا کیش به منظور ابلاغ سفارش تولید می باشد.

نماینده انحصاری شرکت TIX-TSK ژاپن

همچنین نماینده انحصاری شرکت TIX-TSK ژاپن سازنده انواع مته های حفاری Rock Bit Tri Cone  هستیم.

شرکت TIX-TSK   ژاپن به عنوان همکار  خارجی این شرکت در بخش مته های حفاری کاجی وظیفه تامین و خدمات مهندسی،  پشتیبانی و آموزشی در جهت بهینه سازی فرایند عملیات حفاری معرفی بر عهده دارد و این شرکت تاکنون بیش از5000 مته های کاجی را برای شرکت های مختلف فعال در صنعت حفاری از جمله شرکت محترم ملی حفاری  را تامین و ارایه خدمات کرده است.

مته های شرکت TIX-TSK ژاپن توسط شرکت های نفت فلات قاره ایران، نفت مناطق مرکزی ایران، ملی حفاری، ملی مناطق نفتخیز جنوب، مدیریت اکتشاف، عملیات اکتشاف نفت و غیره در پروژه های فاز 20 و 21 پارس جنوبی توسط شرکت  OIEC، فاز 15 و 16 پارس جنوبی توسط شرکت حفاری دانا و همچنین فاز 12 پارس جنوبی خریداری شده و مورد استفاده قرار گرفته اند و کارایی مطلوبی داشته اند و همچنین توسط شرکت INPEX ژاپن در آغاز شکل گیری پروژه آزادگان جنوبی مورد تائید  قرار گرفته است.

همچنین آرمینا کیش در رابطه با محصولات شرکت TIX-TSK ژاپن  بر تضمین و ارائه خدمات پس از فروش (بصورت رایگان)  برای هر سفارش مته تاکید دارد. اعزام کارشناسان فنی جهت نظارت بر عملکرد رانش مته های سفارش شده طبق هر درخواست با واحد برنامه ریزی اداره حفاری. مبادله پارامترهای حفاری مطابق برگ مشخصه مته های سفارش شده جهت ارتقاء کارکرد هر مته.   ارائه گزارشات بمنظور بهینه کردن عملیات رانش مته و افزایش بازدهی آن ها جزو خدمات پس از فروش مته ها محسوب می شود.      در صورت رانش مته های این شرکت و علیرغم رعایت پارامترهای مندرج در برگ مشخصه مته، نقصانی در عملکرد مته ها بوجود آید این شرکت متعهد به جایگزینی هر مته مستعمل با مته جدید بصورت رایگان است.

این شرکت با داشتن موجودی مته های Rock Bit و PDC در جزیره کیش و تهران، آمادگی خود را به منظور پاسخ دهی به نیاز فوری پیمانکاران حفاری اعلام می دارد.

نماینده انحصاری شرکت ITAG International آلمان- قطر

این شرکت همچنین نماینده انحصاری شرکت ITAG International آلمان- قطر: سازنده شیرآلات صنعتی Well Head & X-Mass Tree است.

شرکتITAG International  قطر/ آلمان سازنده انواع شیرآلات توپی و تجهیزات سرچاهی و سایر وسایل حفاری (شرکت مورد تائید بررسی منایع شرکت مهندسی و توسعه نفت ایران و شرکت کالای نفت و پشتیبانی ساخت تهران و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب) است

آرمینا کیش در این رابطه خدمات مختلفی را ارائه کرده است. تحویل کامل 35 ست  Well Head  Itag  نوع (Compact) مستقیماً به شرکت کارفرما برای فازهای 15 و 16 پارس جنوبی.تحویل اقلام تکمیلی شامل (Running tools) و (emergency equipments and accessories) تحت عنوان کمبودهای خرید تعداد 12ستWell Head  Itag نوع (Compact) با مشخصات مشابه برای تکمیل فاز 14 پارس جنوبی به شرکت ملی حفاری ایران (NIDC). تحویل مرحله به مرحله 22 ست Well Head  Itag نوع (Compact) به شرکت دانا حفاری کیش.ارائه پیشنهاد فروش 18ست Well Head  Itag نوع (Compact) با مشخصات مشابه برای تکمیل فاز 11 پارس جنوبی.  ارائه پیشنهاد فروش اقلام تکمیلی شامل (running tools) و (Emergency equipments and accessories) تحت عنوان کمبودهای خرید تعداد 19ستWell Head  Itag نوع (Compact) با مشخصات مشابه برای تکمیل فاز 11 پارس جنوبی.        ارائه پیشنهاد فروش یدکی دو ساله برای تعداد 22 ست Well Head  Itag نوع (Compact) با مشخصات مشابه برای فاز 17 پارس جنوبی. ارائـــــه خدمــات بعد از فروش شامل آموزش و نصب و راه اندازی را انجام داده است.