EXHIBITIONS NEWS

نمایشگاه ها

دستاوردهای شرکت پناه ساز ایران در ساخت مخازن استراتژیک نفت وگاز LPG

غلامرضا زینل پور مدیرعامل شرکت مهندسی دانش بنیان پناه ساز ایران  مطرح کرد: دستاوردهای شرکت پناه ساز ایران در ساخت مخازن استراتژیک نفت وگاز LPG

شرکت مهندسی دانش بنیان پناه ساز ایران، در نمایشگاه امسال 2 توانمندی و ظرفیت جدید ایجاد شده در شرکت را معرفی کرده است که اولی، ساخت تاسیسات و مخازن استراتژیک ذخیره سازی نفت خام و فرآورده های نفتی با امکان تامین مالی برای زمان محدودیت صادرات و امکان اثرگذاری بر بازار است ودومی، بسته خدمات تعمیر و نگهداری مخازن ذخیره دوجداره کرایوژنیک دما پایین در پالایشگاه و پتروشیمی با کاهش زمان تعمیرات و صرفه جویی در هزینه ها و سرمایه گذاری و حمایت از شرکت های دانش بنیان و نوآور در بخش نفت وگاز است.

در این زمینه غلامرضا زینل پور مدیرعامل شرکت مهندسی دانش بنیان پناه ساز ایران، در گفت وگو با اقتصاد و نمایشگاه، به دستاوردهای این شرکت در سه دهه اخیر و بخصوص چند سال گذشته اشاره کرده است.

لطفا خودتان را معرفی کنید و بفرمایید که از چه سالی با این شرکت همکاری می کنید؟

غلامرضا زینل پور هستم دانش آموخته رشته مهندسی عمران.  بخش قابل توجهی از سوابق اجرایی بنده در شرکتهای فعال در حوزه نفت و گاز بوده و از سال 1396 هم در خدمت عزیزان در شرکت مهندسی پناه ساز ایران هستم.

شرکت پناه ساز ایران از چه سالی تاسیس شده و فعالیت این شرکت در چه زمینه هایی است؟

شرکت دانش بنیان مهندسی پناه ساز ایران در سال 1368 توسط جمعی از متخصصین و جهادگران عرصه سازندگی با هدف کمک به آبادانی و سازندگی کشور تاسیس شده و از بدو تاسیس تاکنون با تکیه بر توانمندیهای داخلی پروژه های بزرگ متعددی را در رشته های نفت و گاز، آب و فاضلاب، راه، اسکله و بندر به انجام رسانده است.

جایگاه این شرکت در بازار فعالیت های عمرانی چگونه است و چه رتبه هایی را کسب کرده است؟

این شرکت در چهار رشته نفت و گاز، آب، راه و ترابری و ساختمان و ابنیه داری رتبه 1 و در رشته تاسیسات و تجهیزات دارای رتبه 2 می باشد.

در بخش نفت و گاز در چه زمینه ای شناخته شده است؟ و چه طرح هایی را در دست ساخت دارد و در کدام مناطق نفت وگاز کشور بیشترین فعالیت را داشته است؟

در حوزه نفت و گاز این شرکت تنها دارنده دانش فنی طراحی و مهندسی مخازن LPG در کشور می باشد و تقریباً در تمامی فازهای پارس جنوبی و جزایر سیری و خارک پروژه های متعددی را به انجام رسانیده و یا در دست ساخت دارد.

 

پس در حال حاضر فعالیت عمده این شرکت در زمینه مخازن ذخیره ال پی جی است. دستاورد عمده شرکت در این زمینه چه بوده و در انتقال دانش فنی و ارزش افزوده چه نقشی داشته است؟

شرکت مهندسی پناه ساز ایران تنها شرکت ایرانی است که دانش طراحی و مهندسی مخازن ذخیره LPG را در اختیار دارد و توانسته ضمن بی نیاز کردن کشور به شرکتهای خارجی و جلوگیری از خروج ارز در این حوزه با ایجاد اشتغال قابل توجه و تربیت نیروی انسانی متخصص و توانمند، دانش فنی ساخت مخازن ذخیره را بومی نماید. این شرکت همچنین در زمینه طراحی و ساخت مخازن دوجداره ذخیره LPG از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان شرکت دانش بنیان شناخته شده است.

برای نمایشگاه امسال نفت وگاز چه برنامه ای دارید و هدف از شرکت در این نمایشگاه چه بوده است؟

در نمایشگاه امسال بنا داریم 2 توانمندی و ظرفیت جدید ایجاد شده در شرکت را معرفی کنیم. موضوع اول ورود شرکت به ساخت تاسیسات و مخازن استراتژیک ذخیره سازی نفت خام و فرآورده های نفتی با امکان تامین مالی می باشد که می تواند ضمن ایجاد ظرفیت انبارش در زمان محدودیت صادرات، امکان اثرگذاری بر بازار را افزایش دهد.

ظرفیت دیگر ایجاد شده نیز تعریف بسته خدمات تعمیر و نگهداری مخازن ذخیره دوجداره کرایوژنیک دما پایین در پالایشگاه و پتروشیمی هاست که با توجه به وجود تیم متخصص و پیش بینی قطعات یدکی مورد نیاز، می تواند ضمن کاهش زمان تعمیرات به میزان قابل ملاحظه ای در هزینه ها صرفه جویی نماید. همچنین سرمایه گذاری در طرح های دانش بنیان صنعت نفت و گاز از طریق حمایت از شرکت های دانش بنیان و نوآور جزو اولویت های این شرکت در سال جاری می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top