نمایشگاه ها

امضای تفاهم نامه همکاری بین  اتاق تعاون و شرکت نمایشگاه های بین المللی

شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران با اتاق تعاون کل کشور تفاهم‌نامه مشترک همکاری امضا کردند.

به گزارش پایگاه خبری اخبار نمایشگاه ها، مراسم امضای تفاهم‌نامه مشترک میان شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران با اتاق تعاون کل کشور با حضور حسن زمانی مشاور وزیر صمت، و مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران و بهمن عبدالهی رئیس اتاق تعاون ایران در تالار اصفهان برگزار شد.

در این نشست دکتر حسن زمانی با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های صنعت نمایشگاهی گفت: صنعت نمایشگاهی باید جایگاه خود را در اقتصاد کشور پویاتر کند.

مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی  با اشاره به تاثیر شیوع ویروس کرونا بر صنعت نمایشگاهی و ایجاد چالش هایی در روند برگزاری نمایشگاه ها ابراز امیدواری کرد که تا پایان سال جاری تبعات شیوع این ویروس به پایان برسد و سال آینده شاهد باشیم که مردم عزیز ما به صورت آزاد و بدون محدودیت های کنونی به فعالیت های خود بپردازند.

دکتر زمانی در مورد برنامه های شرکت سهامی نمایشگاهها برای سال آینده گفت:  حداقل ۱۰۰ رویداد نمایشگاهی داخلی افزون بر ۲۰ نمایشگاه خارجی را پیش بینی کرده ایم. و آمادگی داریم که در پروسه برگزاری این رویداد ها از ظرفیت و توانمندی های اتاق تعاون ایران استفاده کنیم.

وی در ادامه با اشاره به  اکسپوی 2020 دبی گفت: پاویون ایران در حال ساخت است و در این زمینه جلسات متعددی با کمیته های مرتبط داشته ایم تا بتوانیم حضور باشکوهی در اکسپوی 2020 داشته باشیم.

زمانی در پایان گفت: امروز را به عنوان روز فرخنده ای در تاریخ صنعت نمایشگاهی و اتاق تعاون ثبت خواهیم کرد و امیدواریم که نتیجه این نشست برای هر دو طرف مثمر ثمر باشد.

همچنین در این نشست بهمن عبداللهی مدیر اتاق تعاون ایران گفت: یکی از مولفه های موثر در حوزه توسعه کسب و کارها نمایش و عرضه کالاها و برگزاری نمایشگاه ها ی بین المللی است. وی در ادامه افزود: اتاق تعاون ایران آمادگی دارد در این زمینه با شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی تعامل و همکاری داشته باشد.

وی در خصوص برگزاری نمایشگاه ها بعد از پایان همه گیری کرونا گفت: بعد از بحث کرونا به نظر می‌آید که شرکت بین المللی نمایشگاه تهران باید حرکت جدی در زمینه برگزاری نمایشگاه ها چه در داخل و چه خارج از کشور انجام دهد. این بیماری تا حد زیادی فضای کسب و کار را متاثر کرد و برای توسعه بیشتر باید شرکت نمایشگاه های بین المللی اقدامات جدی انجام دهد. برای بعد از فصل کرونا باید برنامه ریزی خوبی داشته باشیم. بحث نمایشگاه یکی از ابزارهای مهم فروش است و امیدواریم با تشدید فعالیت نمایشگاه ها کمک بیشتری به تولیدکنندگان شود.

رییس اتاق تعاون در پایان گفت: تفاهم نامه ای نیز امروز امضا شد که بر اساس آن ما سعی خواهیم کرد همراهی خوبی در حوزه هایی که ذکر شد داشته باشیم تا با اقدامات مشترک رونق اقتصادی کشور رخ دهد.

در ادامه این نشست هر یک از خبرنگاران تخصصی نمایشگاه ها با گفت وگوی صمیمی با دکتر زمانی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت پیرامون مسائل مختلف صنعت نمایشگاهی صحبت کردند.