نمایشگاه ها

دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی: هامکس ۱۴۰۲ با حضور ٣٠٩ واحد صنعتی برگزار می شود

دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی از برگزاری بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی (هامکس ١۴٠٢) از 3 تا 6 آبان ماه با حضور ٣٠٩ واحد صنعتی از جمله 12 نمایندگی خارجی و 17 شرکت تولید کننده قطعات خارجی، خبر داد.

به گزارش اخبار نمایشگاه ها، عباس هاشمی، در نشست خبری روز دوشنبه، اعلام کرد: تعداد کل مشارکت‌کنندگان در این نمایشگاه به 309 واحد صنعتی رسیده است. از این تعداد، 12 شرکت نمایندگی خارجی و 17 شرکت تولید کننده قطعات خارجی از کشورهای چین و ترکیه در این رویداد شرکت خواهند داشت.

وی افزود: حضور هیئت‌های تجاری، برگزاری نشست‌های تخصصی، رویدادهای علمی، تور دانشجویان و دانش‌آموزان، برگزاری نخستین رویداد Ted Talk در حوزه لوازم خانگی، نخستین رویداد Tech Tour در زمینه لوازم خانگی، اجرای پویش “هر خانواده کالای ایرانی”، اعطای جایزه ملی برای نوآوری و خدمات پس از فروش، و برگزاری جلسات میز خدمت از جمله برنامه‌های اصلی این نمایشگاه است.

دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی ادامه داد: هر سال، ۴۱ هزار متر مربع از فضای نمایشگاه به صنایع لوازم خانگی اختصاص می‌یافت. اما در سال جاری، به دلیل فشردگی برنامه‌های تقویم نمایشگاهی، میزان اختصاص داده شده به نمایشگاه صنعت لوازم خانگی به ۲۰ هزار و ۷۰۰ متر مربع کاهش یافت.

به گفته دبیر کل انجمن صنایع لوازم خانگی، عمده گروه کالایی حاضر در نمایشگاه کالاهای انرژی بر شامل کالاهای برقی بزرگ، برقی کوچک، گاز سوز و اجزا و قطعات هستند. اما برنامه‌ ریزی کردیم آذرماه یک نمایشگاه دیگر تحت عنوان هامکس پلاس برای کالاهای غیرانرژی بر معطوف به بخش صادراتی برگزار شود.

هاشمی افزود: امسال، نمایشگاه با تمرکز بر سه محور اصلی، دانش بنیان، نقش بانوان، و امنیت ملی متفاوت با سال‌های گذشته برگزار می‌گردد.

دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی با اشاره به دستاوردهای صادراتی نمایشگاه لوزم خانگی گفت: یکی از دستاوردهای نمایشگاه سال گذشته امضای قرارداد صادرات ۶۵ میلیون دلاری بود. این صادرات در کالاهای چینی، پلاستیک و لباسشویی‌های دوقلو بود.