نمایشگاه ها

Search
Close this search box.

مدیرعامل نمایشگاه شهر آفتاب: حضور بیش از ۴۰۰ برند در چهارمین نمایشگاه تخصصی دوچرخه و وسایل نقلیه موتوری

عباس تقدسی نژاد مدیرعامل نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب از برگزاری چهارمین نمایشگاه تخصصی دوچرخه، موتورسیکلت، وسایل نقلیه موتوری و هیبریدی و قطعات یدکی از ۲۰ تا ۲۳ دی با حضور بیش از ۴۰۰ برند خبر داد.

نشست خبری چهارمین نمایشگاه تخصصی دوچرخه، موتورسیکلت، وسایل نقلیه موتوری و هیبریدی و قطعات یدکی، روز  دوشنبه ۱۸ دی‌ماه با حضور عباس تقدسی نژاد مدیرعامل نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب و محمدمهدی میرزایی قمی مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در محل ساختمان معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران برگزار شد.

به گزارش اخبار نمایشگاه ها، عباس تقدسی نژاد مدیرعامل نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب در این نشست گفت: چهارمین نمایشگاه تخصصی دوچرخه، موتورسیکلت، وسایل نقلیه موتوری و هیبریدی و قطعات یدکی را در حالی از ۲۰ تا ۲۳ دی برگزار می کنیم که سال گذشته این نمایشگاه رکورد بازدید مردمی را در سطح کشور شکسته بود. برای امسال در وسعت نمایشگاه رشد ۱۰۰ درصدی داریم و ۳۰ هزار متر فضا زیر بار می رود و این نمایشگاه بیش از ۴۰۰ برند را میزبانی می کند.

وی افزود: ما معتقدیم که نمایشگاه ها باید مسأله محور باشند و هر نمایشگاه مسأله محور، مشکلی از صنعت کشور را حل کنند و آن نمایشگاه نقشی در توسعه و پیشرفت کشور داشته باشد. لذا مجموعه صنعت نمایشگاهی سند جامعی را لازم دارد تا تدوین برنامه ها را متناسب با آن سند انجام دهد. ما نمایشگاه را محل پرسش و محل راه حل مشکلات و پرسش‌ها می دانیم.

تقدسی نژاد ادامه داد: یکی از مشکلات کشور بحث آلودگی هوا است که بخشی از معضل آن با موتور سیکلت ها گره خورده که آلودگی چشمگیری دارند. تشکل فراگیری را برای ایجاد خانه صنعت نمایشگاهی برای مصرف داخلی و حوزه کشورهای همسو در بحث صنعت نمایشگاهی و روابط تجاری و بازرگانی با آنها داریم که در دو سمت داخل کشور خانه صنعت نمایشگاهی و در سطح بین الملل باید با نگاه جامع تری به صورت بین المللی به این صنعت فکر کرد.

مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب اضافه کرد: افق دید صنعت نمایشگاهی کوتاه‌مدت است که باید به افق دید بلند مدت تبدیل شود و باید به سمت صنعتی شدن برویم. در این صنعت به جای صنعتی شدن، بیشتر درگیر حواشی هستیم.

وی گفت: تفاهم سازمان توسعه تجارت با شهرداری در حال شکل گیری است که قطعا به تقویت این مسأله کمک می کند.

تقدسی نژاد یادآور شد: تلاش می کنیم که در کنار اینکه نمایشگاه شهر آفتاب‌ صرفا برگزاری چند نمایشگاه را دنبال کند به دنبال یک گفتمان سازی در این صنعت نیز باشد و این مساله برون‌داد واقعی نمایشگاه های برگزار شده باشد و در خروجی برگزاری نمایشگاه ها به غیر از متراژ و تعداد بازدیدها به حل مساله نیز افتخار کنیم.