نمایشگاه ها

Search
Close this search box.

مهمترین دستاورد نمایشگاه درب و پنجره، خودکفایی و ارتقای سطح تولیدات ملی است

وحید طیبی نژاد رئیس هیات مدیره شرکت نمایشگاهی چیستا اعلام کرد: مهمترین دستاورد نمایشگاه درب و پنجره، خودکفایی و ارتقای سطح تولیدات ملی است
وحید طیبی نژاد رئیس هیات مدیره شرکت نمایشگاهی چیستا در گفت وگو با اخبار نمایشگاه ها، در مورد برگزاری نمایشگاه درب و پنجره 1401 گفت: چهاردمین نمایشگاه بین المللی درب و پنجره و صنایع وابسته، امسال در تاریخ پنج تا هشتم تیر ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران در سالن های غرب که شامل سالن های میلاد،۳۵,۳۸,۴۰,۴۱ و ۴۴ برپا می شود .

وی افزود: این نمایشگاه در فضایی بالغ بر  بیست و پنج هزار متر مربع فضای مسقف و بیش از ۵ هزار متر مربع فضای باز  برگزار خواهد شد.  بیش از ۳۰۰ واحد تولیدی، خدماتی و بازرگانی در این نمایشگاه از اقصی نقاط کشور حضور بهم رساندند و نمایندگانی از کشورهای ترکیه، چین و آلمان هم در حوزه های درب و پنجره و ماشین آلات حضور مستقیم دارند.

رئیس هیات مدیره شرکت نمایشگاهی چیستا با اشاره به رونق نسبی نمایشگاه امسال نسبت به دو سال قبل که به خاطر کرونا با رکود نسبی مواجه بوده است گفت: با توجه به اینکه  نمایشگاه طی دوسال بخاطر پاندمی کرونا از سطح  کمی و کیفیت خوب برخوردار نبود تمام سعی مجموعه ما این بوده که بتوانیم بار دیگر واحد های فعال تولیدی و خدماتی این صنف را دور هم جمع کنیم که امسال تا حد زیادی موفق بودیم و واقعیت این است که بخاطر تحریم های  ظالمانه و شرایط نا مناسب اقتصادی و نوسانات ارز از ایده آلی که مد نظر ما بود هنوز فاصله داریم. چراکه بیش از ۸ هزار متر مربع برای نمایشگاه  در خواست داشتیم که بنا به دلایل و مشکلاتی که بخاطر اوضاع نا به سامان اقتصادی و بالا رفتن ارز بر بازارحاکم بود  نتوانستند در این نمایشگاه حضور پیدا کنند لذا ما انتظارمان از برگزاری نمایشگاه بسیار بالاتر بود ولی خداوند را شاکریم که توانستیم در این وضعیت، بعد از دوسال شرایطی که کرونا  ایجاد کرده بود نمایشگاه را به یک حداقل استاندارد برسانیم و اکثر بزرگان صنعت را دور هم جمع کنیم. مهمترین دستاورد این نمایشگاه خودکفایی و ارتقای سطح تولیدات ملی است چرا که زمانی اکثر محصولات این حوزه از کشورهای ترکیه و چین وارد می شد ولی در این سالها تولید کنندگان داخلی توانسته اند  بسیار پیشرفت کرده و توانمند شوند و نیاز داخلی را تامین کنند.

وی در پاسخ به این سوال که چه برنامه های جانبی در این نمایشگاه برگزار می شود گفت: درباره برنامه جانبی این نمایشگاه میتوانم بگویم با همکاری انجمن های صنفی و تشکل های صنفی این صنعت، کارگاه های متعدد و کارگاه آموزشی خوبی را در ایام برگزاری نمایشگاه ها خواهیم داشت. هیئت های تجاری را از کشورهای آذربایجان، ترکیه و عراق هماهنگ کرده ایم تا از این نمایشگاه بازدید کنند و امیدواریم جلسات  خوب B2B بین تجار خارجی و تولیدکنندگان داخلی شکل بگیرد.

رئیس هیات مدیره شرکت نمایشگاهی چیستا تاکید کرد: بعد از دو سال رکود به علت شرایط پاندمی کرونا و مسائل اقتصادی،  برگزاری این رویداد می تواند  کمک شایانی به سطح رشد کمی و کیفی صنعت درب و پنجره نماید نباید فراموش کرد صنعت ساخت و ساز طی این سال ها آسیب جدی دیده و  برگزاری این رویداد ها می تواند برای توسعه و رشد صنعت ساختمان و به تبع آن شکوفایی اقتصاد کشور کمکی شایانی کند.

وی با اشاره به سوابق شرکت شرکت نمایشگاهی چیستا در برگزاری نمایشگاه های داخلی و خارجی افزود:  ما با دو دهه فعالیت در عرصه برگزاری نمایشگاه تخصصی در سطح داخلی و بین المللی توانسته ایم بیش از ۴۰۰ عنوان نمایشگاه را در شهر ها و مناطق مختلف کشور و منطقه اجرا کند.

طیبی نژاد افزود: شرکت نمایشگاهی چیستا سعی کرده است در این سال ها  در حوزه های تخصصی صنعت فعالیت کرده و نمایشگاه های ویژه را برگزار نماید.  نمایشگاه ها در حوزه صنایع چوب، صنعت، لوازم خانگی و نمایشگاه لوله و اتصالات از جمله نمایشگاه‌هایی بوده که طی این دو دهه  به صورت تخصصی توسط شرکت نمایشگاهی چیستا در شهرهای مختلف برگزار شده است.

وی ادامه داد: شرکت نمایشگاهی چیستا جزو معدود شرکت هایی است که در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران، محل نمایشگاه های شهر آفتاب و در شهرهای بزرگ کشور از جمله اصفهان، شیراز، تبریز، مشهد و سایر شهرها نمایشگاه تخصصی را برگزار می‌کند. در حوزه خارجی هم نماینده چندین شرکت نمایشگاه‌های معتبر آسیایی و اروپایی است و با وجود دفاتر تخصصی در کشورهای دیگر از جمله ترکیه، آلمان و کانادا موفق شده ایم در شرایطی که تحریم ها هنوز گسترده نشده بود در عرصه جذب شرکت خارجی بسیار خوب عمل کنیم .

وی در پایان گفت: دفتر مرکزی شرکت نمایشگاهی چیستا در  تهران واقع شده است و یک شعبه در اصفهان و دفاتری در کشورهای کانادا، آلمان و ترکیه و همچنین 2 دفتر نمایندگی در چین داریم و در انگلستان و ایتالیا نیز همکارانی وجود  دارند که با ما همکاری میکنند.