نمایشگاه ها

رویکرد نمایشگاه 1401 صنعت شیشه، بلور و کریستال توسعه صادرات و تولید داخلی محصولات است

ادریس مازندرانی مدیرعامل شرکت آوای موفق ایرانیان: رویکرد نمایشگاه 1401 صنعت شیشه، بلور و کریستال توسعه صادرات و تولید داخلی محصولات است

پنجمین نمایشگاه بین المللی شیشه، بلور، کریستال، ماشین آلات و صنایع وابسته  که از  5 تا 8 تیر 1401 برگزار می شود، نسبت به دوسال قبل که با شیوع کرونا و رکود نسبی صنعت نمایشگاهی مواجه بود، با رشد قابل توجه تعداد شرکت کنندگان، فضای نمایشگاهی، و استقبال قابل توجه بازدیدکنندگان همراه است. در این رابطه با آقای ادریس مازندرانی مدیرعامل شرکت آوای موفق ایرانیان گفت وگویی انجام داده ایم و در مورد دستاوردها و کم و کیف نمایشگاه امسال سوال کردیم.

پنجمین نمایشگاه بین المللی شیشه، بلور، کریستال، ماشین آلات و صنایع وابسته امسال در چه سطحی برگزار شده است؟

پنجمین نمایشگاه بین المللی شیشه، بلور، کریستال، ماشین آلات و صنایع وابسته در فضای بالغ بر ۶۰۰۰ متر مربع در سالن b ۳۸ با حضور بیش از ۵۰ شرکت برگزار می‌شود. در این نمایشگاه شرکت های تولید کننده دانش بنیان و  شرکت های خارجی حضور دارند.

لطفا بفرمایید این نمایشگاه با چه رویکرد و هدفی برگزار می‌شود ؟ و صنعت شیشه ایران از چه جایگاهی برخوردار است؟

ما در صنعت شیشه ایران سالانه بیش از 1.8 میلیون تن تولید شیشه فلت داریم و در این زمینه صادرات خوبی داریم با توجه به مواد اولیه شامل  معادن سیلیس و کربنات سدیم که ما در ایران داریم این صنعت هرچه به روز تر شود و نو سازی صنایع علمی از لحاظ ماشین آلات، سخت افزار و نرم افزار در این صنعت انجام شود ظرفیت اشتغال زایی  و صادرات بسیار خوبی را به همراه خواهد داشت و رویکرد ما در این صنعت هم توسعه صادرات و توسعه کیفیت و تنوع محصولات در بخش صنعت شیشه، بلور و کریستال کشور است.

اقای مازندرانی  ما شاهد بودیم که شما نمایشگاه موفق ایران هلث را برگزار کردید که با استقبال خیلی زیاد بازدیدکنندگان همراه شد، دست آورد های شرکت آوای موفقیت ایرانیان شرح دهید، در سال جدید چه برنامه هایی در دست اقدام دارید ؟

شرکت آوای موفق ایرانیان در سال جدید 7 عنوان نمایشگاهی در سایت  بین‌المللی تهران برگزار می کند و سعی می کند که با نهایت استانداردهایی که در دنیا برای برگزاری  نمایشگاه ها رعایت می شود این نمایشگاه ها را برگزار کند. ما به ارتقاء کیفی نمایشگاه ها حساس هستیم و مایل هستیم که مشارکت کنندگان و بازدیدکنندگان وارد نمایشگاه شوند و بهره کافی را از نمایشگاهها ببرند .

ما نمایشگاه شیشه را در دست برگزاری داریم که پنجمین دوره این نمایشگاه در حال برگزاری است. پس از آن در آخر مرداد نمایشگاه صنایع دستی را خواهیم داشت که سی و ششمین دوره این نمایشگاه ملی در نمایشگاه بین المللی برگزار می شود و بعد از نمایشگاه صنایع دستی ما پنجمین دوره نمایشگاه بسیار بزرگ«توانمندی روستاییان و عشایر کشور» را خواهیم داشت که با همکاری حوزه معاون اول ریاست جمهوری برگزار می شود و بعد از این نمایشگاه، نمایشگاه ایران ژئو را خواهیم داشت ؛ ژئو یکی از علوم جدیدی است که جلوه بسیار زیادی در ایران دارد و  دستاوردهای جدیدی را به نمایش می گذارد. این  نمایشگاه بسیار تخصصی و علمی  خواهد بود. پس از آن نمایشگاه گردشگری را  برگزار خواهیم کرد و انشالله سالی پر از امید برای عناوین تخصصی  در بخش صنعت آرزو می کنم‌.

ما دوران همه گیری کرونا را سپری کردیم که دوره رکود نمایشگاهی بود. لطفا بفرمایید نمایشگاه شیشه چه تفاوتی با نمایشگاه سالهای دوران کرونا دارد و سوال بعدی اینکه آیا رویداد جانبی یا برنامه خاصی در حاشیه این نمایشگاه خواهید داشت؟

قطعا نمایشگاه شیشه و هر نمایشگاهی که شرکت آوای موفق ایرانیان افتخار برگزاری آن را دارد بدون رویداد جانبی نخواهد بود و نمایشگاه شیشه هم از این مسئله مستثنی نیست. ما کارگاه های آموزشی را داریم که در راستای سیاست گذاری های انجمن صنعت شیشه کشور و توسعه آموزش  برگزار میکنیم. در زمان شیوع همه گیری کرونا نیز این نمایشگاه را برگزار کردیم و شرکت‌ها در آن زمان با پروتکل های بهداشتی حضور داشتند اما مقداری حضور شرکت ها تامل برانگیز بود و با احتیاط و با حداقل امکانات برگزار شد. ولی امسال این محدودیت ها  مرتفع شده و قطعاً با این رویکردی که اتخاذ کردیم در سال های آینده شاهد رشد بسیار خوبی در  نمایشگاه صنعت شیشه خواهیم بود .

من تشکر میکنم از شما که همیشه یار و یاور ما هستید در برگزاری نمایشگاه ها و از متخصصین، کارشناسان و عموم مردم ایران تقاضا میکنم که با رعایت پروتکل های بهداشتی کرونا تشریف بیاورند و از این نمایشگاه بازدید کنند.