نمایشگاه ها

مطالبات قطعه‌ سازان پرداخت خواهد شد

بهمن حسین‌زاده، عضو  هیات مدیره گروه خودروسازی سایپا در حاشیه نخستین روز از نمایشگاه قطعات، لوازم و مجموعه‌های خودرو اظهار کرد: امسال نمایشگاه بسیار وسیع برگزار شده است. با توجه به حائز اهمیت دانستن این نمایشگاه توسط گروه خودروسازی سایپا، از دو ماه پیش، در هیات مدیره مطرح شد تا بصورت قوی در نمایشگاه حاضر شویم. 

وی با بیان اینکه گروه خودروسازی سایپا متعهد به تولید بیش از ۶۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال جاری شده است، گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، اقدامات بزرگی انجام شده که از جمله آن می‌توان به صفر شدن خودروهای ناقص از خرداد ماه اشاره کرد و تعداد خودروهای کامل رو به افزایش است. تیراژ تولید در روندی افزایشی قرار دارد و قیمت تمام شده نیز در حال کاهش است. گروه صنعتی ایران‌خودرو نیز برنامه‌های خاص خود را پیش می‌برد.

این مقام مسئول تصریح کرد: بنابراین به هر میزان که صنعت خودرو رونق داشته باشد، قطعه‌سازان نیز توسعه و رونق خواهند داشت. صفر شدن خودروهای ناقص هر دو خودروساز و تحقق خودروهای کامل نشان از رونق صنعت خودرو علیرغم فشار تحریم‌ها، دارد. 

حسین‌زاده ضمن اشاره به قطعات تقلبی و قاچاق در بازار خاطرنشان کرد: خوشبختانه با همت وزارت صمت و با تأکید مدیرعامل سایپا، اقدامات خوبی در این زمینه شکل گرفت. ضمن اینکه در همین نمایشگاه، روش‌های تشخیص اصالت قطعات یدکی اصلی و تقلبی در قالب کارگاه آموزشی برای بازدیدکنندگان تشریح خواهد شد. با توجه به پیشتازی سایپا یدک در رابطه با مبارزه با توزیع قطعات یدکی تقلبی و قاچاق، قطعات یدکی اصل، با بسته‌بندی ویژه سایپا در معرض نمایش گذاشته خواهد شده است. 

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه صنعت خودرو، صنعتی اشتغال‌زا است و ارزش افزوده بسیاری دارد، قطعا رونق صنعت قطعه‌سازی و بررسی و نمایش دستاوردهای این صنعت با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان، کمک بزرگی به رونق و پیشرفت صنعت خودرو کشور خواهد بود. 

وی در رابطه با میزان مطالبات قطعه‌سازان از گروه خودروسازی سایپا و اقدامات این گروه خودروسازی در این راستا، اظهار کرد: گروه سایپا به توافق خوبی با قطعه‌سازان رسیده و تقریباً مشکلات به حداقل رسیده است. زمانبندی‌هایی صورت گرفته، قطعه‌سازان و تامین‌کنندگان مطالبات خود را دریافت خواهند کرد.