نمایشگاه ها

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی گلستان: مجوز برپایی ۴ نمایشگاه تخصصی اقتصادی در گلستان صادر شد – اخبار نمایشگاه ها

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی گلستان گفت که به تازگی مجوز برپایی چهار نمایشگاه تخصصی در حوزه‌های مختلف برای سه ماه پایانی سال از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت با رعایت شیوه‌ نامه‌های بهداشتی پیشگیری از شیوع ویروس کرونا با هدف جهش تولید استان صادر شد.

به گزارس ایرنا، مهرداد یزدی روز پنجشنبه در نشستی خبری اظهار داشت: این نمایشگاه‌های تخصصی شامل مبل و دکوراسیون داخلی، فرش دستباف، لوازم خانگی و خودرو، موتورسیکلت و لوازم یدکی است.

وی اضافه کرد: در برپایی نمایشگاه های مزبور تمامی زیرساخت های مورد نیاز پیشگیری از شیوع ویروس کرونا از جمله ایجاد ایستگاه سلامت، تب سنجی هنگام ورود بازدید کننده به سالن، دستگاه ضدعفونی دست در محل نمایشگاه را برای حضور تولید کنندگان و بازدید کنندگان مرتبط  پیگیری و فراهم کرده و برای تجهیز بیشتر همچنان تلاش داریم.

به گفته وی علاوه بر این تغییر ساعت کاری نمایشگاه ها متناسب با نظر ستاد کرونا و تعداد غرفه های نمایشگاه را به نصف در شرایط عادی سال قبل کاهش داده تا فاصله گذاری اجتماعی در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا نیز رعایت شود.

وی اضافه کرد: زمان برگزاری هر نمایشگاه تخصصی بین چهار تا پنج روز کاری است.

شرکت نمایشگاه های بین المللی گلستان از ۶ هزار متر مربع فضا بهره‌مند می‌باشد که سه هزار و ۵۰۰ متر مربع آن مفید برای برگزاری نمایشگاه تخصصی در حوزه‌های مختلف است.

امسال مطابق تقویم مصوبه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی گلستان، شرکت نمایشگاهها برگزاری ۳۴ عنوان در ۱۷ نمایشگاه و یک سمینار روز مهندس را تدارک دیده است که به گفته مسوولان آن، به دلیل شیوع ویروس کرونا تعداد سه نمایشگاه در حوزه های تخصصی ماشین آلات کشاورزی (ابتدای مهرماه)، دام، طیور و شیلات (سی ام مهرماه) و صنعت ساختمان (۲۷ آبان ماه) براساس مجوز ستاد استانی کرونا برگزار شده است.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی گلستان با بیان اینکه اهداف عمده فعالیت این شرکت در استان فراهم کردن فرصت اقتصادی، جذب سرمایه گذار، معرفی تولید کنندگان و  برقراری ارتباط و تبادل تجربیات، توسعه صنعت، تثبیت بازارهای صادراتی و ارتقای بهره وری در بخش های مختلف صنعتی است، گفت: اکنون این شرکت تا عادی شدن شرایط استان از وجود شیوع ویروس کرونا، همکاری خود را با نظارت ستاد استانی کرونا انجام خواهد داد.

یزدی برگزاری نمایشگاه مبل و دکوراسیون داخلی از ۹ دی ماه با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در گلستان را مورد اشاره قرار داد و افزود: اکنون در مرحله آماده سازی شرایط برگزاری هستیم.

نمایشگاه بین المللی استان گلستان در کیلومتر ۵ جاده گرگان – آق قلا واقع است و هر ساله نمایشگاه‌هایی در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعت، معدن، تجارت و غیره با حضور تولید کنندگانی از سراسر کشور در آن دایر می‌شود.