EXHIBITIONS NEWS

نمایشگاه ها

hegmataneh

پتروشیمی هگمتانه پیشتاز گرانول های پزشکی در خاورمیانه

ناصر شمخانی مدیر عامل شرکت “صنایع پتروشیمی هگمتانه” مطرح کرد: پتروشیمی هگمتانه پیشتاز گرانول های پزشکی در خاورمیانه

شرکت صنایع پتروشیمی هگمتانه در زمینه تولید انواع محصولات شیمیایی و پتروشیمی فعالیت دارد، محصولات این شرکت دارای گرید پزشکی است و برای اولین بار در کشور و خاورمیانه تولید خواهد شد به مناسبت برگزاری بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت، گاز پالایش و پتروشیمی با ناصر شمخانی عضو هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی هگمتانه گفت و گویی درباره فعالیت های این شرکت داشته ایم که در ادامه می خوانید:

خودتان را معرفی کرده و سوابق اجرایی خود را در صنعت انرژی کشور شرح دهید؟

ناصر شمخانی عضو هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی هگمتانه هستم و بالغ بر 16 سال سوابق اجرائی و مدیریتی در پتروشیمی را دارم.

پتروشیمی هگمتانه  در چه سالی فعالیت خود را آغاز کرد؟

شرکت صنایع پتروشیمی هگمتانه با هدف تولید انواع محصولات شیمیایی و پتروشیمی در استان همدان تاسیس شد. این شرکت در زمینی به مساحت 15 هکتار با سرمایه گذاری بالغ بر 38 میلیون یورو با هدف تولید سالیانه 45 هزار تن پودر PVC با گرید پزشکی استاندارد ( k57 الی k71) و انواع گرانول پزشکی، با اشتغال زایی 250 نفر به صورت مستقیم و 2000 نفر به صورت غیر مستقیم، در تاریخ 4 دی ماه سال 1399 توسط ریاست محترم جمهور رسما افتتاح شد.

شرکت شما چه محصولاتی در بازار ارائه می کند؟

محصولات تولیدی ما شامل پودر PVC S65، PVC S70،  PVC S70 Medical و انواع گرانول پزشکی همین محصولات  می شود. همچنین  ما دارای گرید پزشکی است و برای اولین بار در کشور و خاورمیانه تولید خواهد شد. پلاستیک های گرید پزشکی از PVC در برابر درجه حرارت، خوردگی و اثرات مواد شیمیایی مقاوم هستند. برآورد می شود که PVC گرید پزشکی ماده اولیه نزدیک به یک سوم از این محصولات است. دوام، تطبیق پذیری، ایمنی در کاربرد، استفاده انواع مواد پلیمری گرید پزشکی به ویژه PVC را در صنایع تجهیزات پزشکی به شدت رواج داده است. برای ساخت بسیاری از ظروف، مواد و وسایل یک بار مصرف پزشکی، انواع لوله ها و کیسه های پلاستیکی،  ظروف سرم، تجهیزات جراحی و بسیاری از موارد دیگر مورد استفاده در سیستم بهداشت و درمان از پلاستیک های گرید پزشکی استفاده می شود. در حال حاظر به دلیل عدم ساخت در داخل کشور، سازندگان تجهیزات پزشکی مواد اولیه (PVC Medical) مورد نیاز خود را از طریق واردات، تامین می کنند که با بهره برداری از این مجموعه نه تنها نیاز داخل مرتفع می شود بلکه به یکی از تامین کنندگان اصلی PVC گرید پزشکی در سطح منطقه و خاورمیانه تبدیل می شویم.

چه برنامه ای برای نمایشگاه امسال دارید؟

با توجه به راه اندازی واحد در تاریخ 4 دی ماه 99 توسط ریاست محترم جمهور، برنامه این شرکت معرفی توانمندی ها و محصولات تولیدی می باشد.

سخن آخر؟

با موارد ذکر شده و لحاظ کردن این موضوع که دولت ها به صورت روز افزون بهداشت و سلامت افراد جامعه را در اولویت قرار می دهند، اهمیت استراتژیک کالای PVC گرید پزشکی نمایان می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top