نمایشگاه ها به ترتیب موضوعی:

پترولاتوم ایرانول نیاز کشور را از واردات این محصول مرتفع می‌کند

محمد حسین رزاقی، مدیر عامل شرکت ایرانول در گفت و گو با نشریه اقتصاد و نمایشگاه مطرح کرد: پترولاتوم ایرانول نیاز کشور را از واردات این محصول مرتفع می‌کند

شرکت نفت ایرانول به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت تولید کننده روانکار و تولید کننده انحصاری محصول برایت استاک و پترولاتوم در ایران شناخته می‌شود. این شرکت‌ از شرکت های کلیدی درتولید انواع روغن پایه کشور محسوب می‌شود .

به مناسبت بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی نفت گفت و گویی با محمد حسین رزاقی، مدیر عامل شرکت ایرانول داشته‌ایم که در ادامه می‌خوانید:

شرکت شما درعرصه تولید و صادرات چه دستاوردهایی داشته است؟

ایرانول طی نه ماهه سال جاری و طبق آماری که در کدال منتشر شده است نسبت به سایر شرکت‌های فعال در این حوزه بیشترین میزان جهش تولید و فروش از لحاظ مقداری و حجمی را داشته است و از این لحاظ رتبه ی اول را کسب کرده است.

ایرانول خوشبختانه با 265 درصد رشد سود خالص  و ثبت رکورد 810میلیارد تومانی سود آوری خالص نسبت به سال گذشته شاهد افزایش رشد چهار برابری شود و در واقع ایرانول بهترین سال خود را از جهت سود آوری ، تولید و فروش داشته است و امیدواریم همین مسیر را تا پایان سال ادامه دهیم.

چه برنامه‌هایی برای گسترش فعالیت شرکت دارید؟

یکی از جدی‌ترین بحث‌ها، بحث افزایش راندمان واحد MEK(حلال شویی یا فیلتراسیون باحلال پروپال و MEK (است.

این واحد می تواند ظرفیت تولید در مجموع پالایشگاه تهران را سی درصد افزایش دهد و این موضوع جدّی ترین و مهّم ترین پروژه ما است. در کنار این موضوع دو حوزه ی تکمیل زنجیره تامین و ساخته بشکه سازی و تولید و تامین ظروف پلاستیکی را دنبال می کنیم تا بتوانیم سهم ایرانول را در بازار افرایش دهیم.

در زمینه اشتغال‌زایی چه اقداماتی انجام داده اید ؟

ایرانول با راه اندازی این واحد های بشکه سازی در آبادان و ظرف سازی در منطقه باقر شهر تهران قصد دارد با توجه به این موضوع که این واحدها در مناطق محروم مثل جنوب تهران و آبادان قرار دارد به افزایش اشتغالزایی در کشور کمک کند.

محصولات شرکت ایرانول چه مزیت‌های منحصر به فرد و چه ویژگی‌های متمایزی نسبت به شرکت‌های مشابه دارد؟

شرکت نفت ایرانول تنها دارنده واحد پروپا آسفالتین در کشور است. این واحد به صورت انحصاری در مجموعه پالایشگاه تهران قرار دارد. خروجی این واحد روغن پایه ارزشمندی به نام برایت استاک است که کاربرد فراوانی در محصولات صنعتی دارد و می توان به جرأت ادعا کرد که کیفیت محصولات صنعتی ایرانول به دلیل این مزیت نسبت به رقبا بالاتر است . جدای از آن پترولاتوم (petrolatum )که برای تولید وازلین استفاده می‌شود نیاز کشور را به طور کامل مرتفع می‌کند.

محصول انحصاری دیگر ایرانول روغن سنگین پایه 600 است که روغن بسیار مرغوبی محسوب می‌شود. این موضوع به ما این امکان را می دهدکه به نوعی لیدر این بازار شویم. همچنین ما در گرید های مختلف محصولات پر فروشی را در بازار عرضه می‌کنیم..

ایرانول با چه دغدغه و مشکلاتی روبرو است؟ و چه برنامه‌ای برای حل آن ها دارید؟

جدی ترین مشکلی که نه تنها ایرانول بلکه صنعت روغن های موتور دارند؛ قیمت گذاری دستوری سازمان حمایت بر روی محصولات نهایی است. شما نمی توانید در فضایی کهمحصول نهایی سازمان حمایت با قیمت ثابت طی سال ها تعیین می کند، رقابت کنید. به این دلیل که مواد اولیه تابع قیمت های جهانی مثل، قیمت ارز و نفت است که شدیدا نوسان دارد. این موضوع سوددهی شرکت تهدید می‌کند و تنها راه حل آن آزاد سازی قیمت گذاری بر مبنای گرید تولید است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تیم پشتیبانی ما آماده است تا پاسخگوی سوالات شما باشد
Scroll to Top