نمایشگاه ها به ترتیب موضوعی:

محمد مهدی مظفر

معرفی قراردادهای جدید گروه گسترش انرژی پاسارگاد در نمایشگاه امسال

محمد مهدی مظفر معاون ارشد استراتژی و مدیریت پورتفولیو گروه گسترش انرژی پاسارگاد خبر داد: معرفی قراردادهای جدید گروه گسترش انرژی پاسارگاد در نمایشگاه امسال

گروه گسترش انرژی پاسارگاد در نمایشگاه امسال، ضمن معرفی نیازمندی‌ها و انتظارات خود از جامعه صنعتی، مهندسی و اجرایی نفت و گاز کشور برای تأمین کالا و خدمات تخصصی مورد نیاز گروه در راستای پیشبرد اهداف سرمایه‌گذاری، برنامه اعلام عملیات اجرایی توسعه میادین نفتی سپهر و جفیر در قالب مدل جدید قراردادهای نفتی ایران، توسعه میدان سیاهمکان در قالب قراردادهای یکپارچه EPD، عملیات اجرایی مجتمع پتروشیمی سینا و نیروگاه 320 مگاواتی قشم را در دستور کار خود قرار داده است.
محمد مهدی مظفر معاون ارشد استراتژی و مدیریت پورتفولیو گروه گسترش انرژی پاسارگاد در گفت وگو با خبرنگار ما، به فعالیت ها و دستاوردهای این گروه اشاره کرده است:

لطفا ضمن معرفی خودتان، بفرمایید گروه گسترش انرژی پاسارگاد در چه زمینه هایی در صنعت نفت وگاز فعالیت دارد؟
محمد مهدی مظفر معاون ارشد استراتژی و مدیریت پورتفولیو گروه گسترش انرژی پاسارگاد هستم که فعالیت حرفه ای خود را از سال 1383 در حوزه انرژی آغاز و در شرکتهای مختلفی در زنجیره ارزش انرژی در بخش خصوصی فعالیت کرده ام. تحصیلات اینجانب در حوزه برق، مدیریت و استراتژی بوده و در این خصوص از تجربیات خبرگان همکار خود در این صنعت بهره برده ام.
در راستای جامه عمل پوشاندن به هدف حضور در بازارهای داخلی و بین‌المللی انرژی و به ویژه به منظور توسعه بخش انرژی ایران، گروه گسترش انرژی پاسارگاد (PEDC) با تکیه بر دانش و تخصص جمع برگزیده‌ای از متخصصان و مدیران این عرصه شکل گرفت. هسته اصلی کسب و کار این شرکت کشف و توسعه منابع هیدروکربنی، پالایش و پتروشیمی، تولید برق و یوتیلیتی را شامل می‌شود که در ضمن آن‌ها بنیان تلاش‌های PEDC دستیابی به توسعه پایدار با تأکید بر ملاحظات زیست محیطی است.
این گروه از چه زمانی فعالیت خود را آغاز کرده و چه خدماتی را به صنعت نفت وگاز کشور ارائه می دهد؟
این گروه با ارائه محصولات و خدمات با کیفیت، پیشروی در پایداری انرژی، دسترسی به تکنولوژی پیشرفته و رشد بازار انرژی در ایران بر اقتصاد کشور و جامعه اثرگذار است. شرکت گسترش انرژی پاسارگاد اولین شرکت خصوصی فعال در زمینه‌های مشترک برق، یوتیلیتی، نفت، گاز، پتروشیمی و پالایشگاه است که فعالیت خود را در اردیبهشت ماه سال ١٣٨٧ با هدف توسعه و سرمایه‌گذاری در بخش انرژی و حوزه‌های بالادستی نفت و گاز (اکتشاف، توسعه و تولید و خدمات حفاری)، پایین دستی نفت وگاز (پتروشیمی و پالایش، انتقال خط لوله و مخازن، ساخت و بهره‌برداری از اسکله و پایانه‌های نفتی، بازاریابی و تجارت (مواد خام و محصولات) و برق، یوتیلیتی و انرژی‌های تجدیدپذیر (تولید، توزیع، فروش برق در داخل و خارج ازکشور و خدمات بهره‌برداری و نگهداری نیروگاه‌ها و پروژه‌های یوتیلیتی) اغاز نموده است.
جایگاه و ویژگی های گروه گسترش انرژی پاسارگاد نسبت به سایر شرکت ها و وضعیت بازار صنایع نفت وگاز چیست؟
گروه گسترش انرژی پاسارگاد جزء معدود هولدینگ‌های سرمایه‌گذاری ایران است که سرتاسر زنجیره ارزش انرژی را پوشش داده و فعالیت‌های سرمایه‌گذاری و بهره‌برداری آن در سراسر کشور گسترده است. این هولدینگ به عنوان عضوی موفق از خانواده قدرتمند مالی پاسارگاد ظرفیت کم نظیری برای تلفیق عناصر مؤثر و مهم تحقق یک سرمایه‌گذاری موفق اعم از تأمین مالی، تجربه حرفه‌ای و تخصصی، نخبگان و خبرگان صنعت و مدیریت خوشنام برای ورود به عرصه مگاپروژه‌های ملی را در اختیار دارد.
در نمایشگاه امسال چه برنامه هایی دارید؟
در نمایشگاه امسال بر آنیم تا با استفاده از ظرفیت کم نظیر نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی نسبت به معرفی دستاوردهای خود طی 20 ماه اخیر به رغم تشدید شرایط تحریمی بپردازیم و با افتخار اعلام نماییم که به حول و قوه الهی توفیق نسبی در تکمیل طرح‌های در دست اجرا به ویژه در حوزه پایین دستی نفت و گاز و برق و یوتیلیتی داشته‌ایم و مفتخریم تا آغاز عملیات اجرایی توسعه میادین نفتی سپهر و جفیر در قالب مدل جدید قراردادهای نفتی ایران، توسعه میدان سیاهمکان در قالب قراردادهای یکپارچه EPD، عملیات اجرایی مجتمع پتروشیمی سینا و نیروگاه 320 مگاواتی قشم را اعلام نماییم.
یکی دیگر از اهداف ما از حضور در این نمایشگاه معرفی نیازمندی‌ها و انتظارات گروه معظم گسترش انرژی پاسارگاد از جامعه صنعتی ، مهندسی و اجرایی نفت و گاز کشور برای تأمین کالا و خدمات تخصصی مورد نیاز گروه در راستای پیشبرد اهداف سرمایه‌گذاری است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تیم پشتیبانی ما آماده است تا پاسخگوی سوالات شما باشد
Scroll to Top