نمایشگاه ها به ترتیب موضوعی:

دکتر حسن وفایی

تجهیزات صنایع نفت بزرگترین تولید کننده انواع شیرآلات سرچاهی و اتصالات فولادی در کشور است

دکتر حسن وفایی مدیرعامل صنایع تجهیزات نفت: شرکت تجهیزات صنایع نفت بزرگترین تولید کننده انواع شیرآلات سرچاهی و اتصالات فولادی در کشور است

شرکت تجهیزات صنایع نفت با سه دهه سابقه در زمینه ساخت انواع شیرآلات سرچاهی، اتصالات فولادی و… در حال حاضر بزرگترین تولید کننده این محصولات در کشور شناخته می شود. نشریه اقتصاد و نمایشگاه با دکتر حسن وفایی مدیرعامل صنایع تجهیزات نفت گفت و گویی انجام داده است که در ادامه می خوانید:

شرکت صنایع تجهیزات نفت در چه سالی تاسیس شد و در چه زمینه ای فعالیت دارد؟
شرکت صنایع تجهیزات نفت Petrolum Equipment Industries Companyدر سال 1370 هجری شمسی بمنظور ساخت انواع شیرآلات سرچاهی و Ball Valve ،Gate،Glob ، Check Valve و همچنین ساخت انواع اتصالات فولادی تاسیس شد و بازار این شرکت صنایع حوزه نفت ، گاز ، پتروشیمی و نیروگاهی بوده است و در حال حاضر بزرگترین تولید کننده این محصولات در کشور شناخته می شود.
صنایع تجهیزات نفت چه دستاوردهایی را کسب کرده است؟
در دو سال اخیر موفق شدییم تا برای اولین بار در کشور طراحی و ساخت شیرآلات کنترلی ، تجهیزات سرچاهی با فشار psi 1500 ، شیرآلات توپی با سایز 56 اینچ و همچنین اتصالات فلزی با سایز «36 اینچ با متریال WPHY را ساخته و به کارفرمایان حوزه نفت و گاز تحویل دهیم. قطعا با ورود به این مرحله سهم تولیدات داخلی را افزایش می دهیم و موجبات رشد و شکوفایی کشور را رقم می می زنیم.
در زمینه صادرات چه اقداماتی انجام داده اید؟
شرکت ما سابقه صادرات شیرآلات به پالایشگاه حمص سوریه را دارد و با تلاش بسیار و عبور از مراحل فنی و بازرسی طولانی و پیچیده در لیست تامین کنندگان مجاز (AVL) وزارت نفت در کشور عراق و سوریه ثبت شده است . با انجام این اقدامات ، امیدواریم صادرات تجهیزات ساخت داخل صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی آغاز شده و برگه زرین دیگری به موفقیت های شرکت صنایع تجهیزات نفت افزوده شود.
چه برنامه های توسعه ای در دست اقدام دارید؟
این شرکت در راستای برنامه های توسعه ای خود ، موافقت نامه اولیه ای را با یک شرکت اروپایی برای انجام تولید مشترک اتصالات فلزی خاص و Stainless Steel (استنلس استیل) امضاء کرده و اکنون بدنبال اخذ زمین در سواحل و بنادر جنوبی کشور است تا نه تنها بازار داخل کشور را پوشش دهد بلکه بازار صادراتی کشورهای منطقه را نیز رصد نماید.
چه اهدافی از حضور در نمایشگاه بیست و پنجم صنعت نفت دنبال می کنید؟
رونمایی از محصولات جدید شرکت در نمایشگاه امسال نه تنها موجبات افتخار ملی برای این شرکت و کلیه دست اندرکاران حوزه صنعت کشور را فراهم می کند بلکه این اطمینان را برای مدیران کشور و کارفرمایان ایجاد می کند که سازندگان داخلی در سال جهش تولید ، افتخار دیگری رقم زده و چه از لحاظ تکمیل کمی سبد محصول در جهت ارتقاء کیفی قدم برداشته و محصولات قابل اطمینان و با کیفیت را روانه بازار می کنند.این رشد کمی و کیفی در محصولات تولیدی شرکت ، باعث افزایش اشتغال و بکارگیری نیروهای نخبه دانشگاهی نیز شده است و شرکت صنایع تجهیزات نفت همزمان برداشتن گام های اساسی جهت افزایش میزان تولیدات و تکمیل سبد محصولات ، به مسئولیت اجتماعی خود در ایجاد اشتغال و کمک به حل مشکلات بیکاری جوانان تحصیلکرده نیز تمرکز می کند و امیدواریم با همکاری کارفرمایان محترم حوزه نفت ، گاز و پتروشیمی و واگذاری قراردادهای بیشتر به این شرکت ، نه تنها ظرفیت خالی تولیدات شرکت را تکمیل کنیم بلکه در رفع و حل مشکل بیکاری نیز سهیم شویم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تیم پشتیبانی ما آماده است تا پاسخگوی سوالات شما باشد
Scroll to Top