نمایشگاه ها

نقش تعیین کننده‌ی ستاره خلیج فارس در معادلات بازار

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس ضمن اشاره به توفیقات اخیر بزرگ‌ترین پالایشگاه میعانات گازی جهان به تشریح نقش تعیین کننده‌ی این ابرپالایشگاه در معادلات بورس انرژی پرداخت.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس، «محمدعلی دادور» سطح بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی را علی رغم حاکم شدن شرایط ویژه به تبع شیوع ویروس کرونا، خوب ارزیابی کرد و افزود: در این نمایشگاه سعی کردیم تا ضمن برپایی غرفه‌ای اختصاصی، گروهی از مدیران شرکت نفت ستاره خلیج فارس نیز در راستای برگزاری نشست‌های مشترک، رایزنی با تامین کنندگان و تولیدکنندگان داخلی، استفاده از توان شرکت‌های دانش بنیان و ارزیابی ظرفیت‌های موجود در نمایشگاه حضور یابند و بهره‌ی حداکثری از این رویداد مهم محقق شود.

وی در ادامه ضمن عرض خدا قوت به تمام مدیران، مهندسان، کارگران و کارکنان شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس که با همت و تلاش، استمرار ایمن عملیات تولید را در بزرگ‌ترین پالایشگاه میعانات گازی جهان ممکن کرده‌اند، گفت: این دستاورد بدون همراهی تک‌تک اعضای خانواده‌ی بزرگ ستاره خلیج‌فارس ممکن نبود و من به‌نوبه‌ی خودم از همسران و فرزندان کارکنان کمال تقدیر و تشکر را دارم.

دادور حراست از پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس به‌عنوان سرمایه‌ای ملی را مورد تأکید قرار داد و افزود: اهتمام و تلاش شبانه‌روزی همکاران گران‌قدرم سبب مصون‌سازی زیرساخت‌ها و مراکز ثقل بزرگ‌ترین پالایشگاه میعانات گازی جهان در برابر تهدیدات خصمانه دشمن در شرایط اضطرار شده و انتخاب به‌عنوان دستگاه برتر در حوزه پدافند غیرعامل نیز برجسته کننده‌ی همین موضوع است.

دادور در ادامه به نقش‌آفرینی ویژه‌ی این پالایشگاه در بازار بورس انرژی اشاره کرد و گفت: شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس به سبب مقیاس تولید و تنوع فرآورده نقشی تعیین کننده در بازار دارد و در فصل پاییز تنها در یک عرضه، 140 هزار متریک-تن نفتای سبک عرضه شد و روزی تاریخی در بورس کشور رقم خورد.

وی افزود: تابه‌حال این حجم از فرآورده در رینگ داخلی به فروش نرسیده بود و امیدواریم همچنان با تلاش کارکنان خدوم و زحمتکش این پالایشگاه شاهد درخشش‌های بیشتر ستاره خلیج‌فارس در آسمان صنعت پالایشی کشور باشیم.

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس در تشریح اهمیت این عرضه‌ی تاریخی بیان داشت: این عرضه‌ی در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ایجاد ارزش‌افزوده‌ی بیشتر و جلوگیری از خام فروشی صورت پذیرفت چراکه نفتای سبک خوراک پتروشیمی‌های کشور است و می‌تواند به تأمین خوراک صنایع پایین‌دستی و ایجاد جهش تولید در کشور کمک کند.

وی دستاوردهای صادراتی شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس را سبب کمرنگ‌تر جلوه دادن اثرات ناشی از تحریم‌ها دانست و افزود: با توجه به حجم تولید فرآورده استراتژیک بنزین این پالایشگاه و عرضه آن از سوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، کشور نه‌تنها از واردات این فرآورده بی‌نیاز شده و به خودکفایی رسیده بلکه به بزرگ‌ترین صادرکننده بنزین در منطقه مبدل شده و این موضوع کمک شایانی به کشور در دستیابی به اهداف صادراتی داشته است.

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس در پایان جلوگیری از خام‌فروشی را ترفندی برای عملی کردن منویات مقام معظم رهبری دانست و گفت: در پی صادرات فرآورده‌ها، ارزش‌افزوده‌ی بیشتری ایجاد می‌شود که موجب ارزآوری بیشتر و بهبود شرایط اقتصادی کشور خواهد شد.