EXHIBITIONS NEWS

نمایشگاه ها

امید عظیمی

تامین سیزده هزار شیر آلات کنترل نفت وگاز از سوی «رستا گروه»

امید عظیمی رئیس هیئت مدیره شرکت توسعه و تولید شیرهای صنعتی رستا گروه خبر داد
تامین سیزده هزار شیر آلات کنترل نفت وگاز از سوی «رستا گروه»

شرکت رستا گروه در تامین یکی از اقلام مهم صنعت نفت وگاز کشور یعنی شیرهای کنترلی، نقش عمده ای در خودکفایی، انتقال دانش فنی، مشارکت خارجی و تامین خدمات پس از فروش به طرح های مختلف نفت وگاز کشور داشته و با فعالیت های این شرکت، امروز شاهد تولید و عرضه خدمات بالغ بر ده هزار عدد شیر کنترل با مشارکت شریک خارجی و نیز سه هزار عدد شیر آلات کنترلی داخلی هستیم .
رستا گروه، همچنین در زمینه طراحی، تولید و تحویل و ارائه خدمات به مشتریان در صنایع انرژی اعم از استخراج نفت، صنایع پالایشگاهی صنایع پتروشیمی و نیز مجتمع های نیروگاهی فعالیت داشته و در زمینه طراحی، ساخت و خدمات پس از فروش انواع شیرآلات صنعتی پیشرفته شامل شیرآلات کنترلی، شیرآلات قطع کن و شیر آلات برقی فعال است و پرسنل متخصص آن در زمینه تدوین استانداردهای ملی این صنعت نیز فعالیت موثری داشته اند.
امید عظیمی رئیس هیئت مدیره شرکت توسعه و تولید شیرهای صنعتی رستا گروه در گفت وگو با خبرنگار ما، در مورد دستاوردهای این شرکت توضیحاتی را ارائه کرده است:

لطفا ضمن معرفی خودتان بفرمایید که شرکت توسعه و تولید شیرهای صنعتی رستا گروه، چه فعالیت ها و دستاوردهایی داشته است؟
امید عظیمی رئیس هیئت مدیره شرکت توسعه و تولید شیرهای صنعتی رستا گروه هستم، که پس از از اتمام تحصیلات، در شرکت رنگ های صنعتی و دریایی قشم از زیر مجموعه های شرکت رستا گروه در سال ۱۳۷۸ مشغول به کار شدم. همچنین به عنوان مدیر اجرایی شرکت رنگ های صنعتی و دریایی قشم با مشارکت سیگمای هلند همکاری داشته ام که با تجهیز کارخانه در منطقه آزاد قشم، شهرک صنعتی طولا، به تولید مشارکتی رنگ های صنعتی و دریایی مشغول بودیم. طی مدت ۵ سال توانستیم قراردادهای مناسبی را در منطقه جنوب ایران از طریق شرکت مشارکتی داشته باشیم که از جمله می‌توان به تامین رنگهای صنعتی فازهای ۲ و ۳ و ۴ و ۵ بخش خشکی و فاز یک، دو و سه ،چهار و پنج، شش و هفت و هشت بخش دریا، واحد الفین پتروشیمی مارون، پلی پروپیلن پتروشیمی امیر کبیر و مارون، PTA پتروشیمی شهید تند گویان وهمچنین رنگهای دریایی مورد نیاز مجتمع کشتی سازی خلیج فارس اشاره کرد.
از سال ۱۳۸۳ عنوان مدیرعامل رستا گروه قشم ادامه کار دادم که در زمینه طراحی و تامین قطعات ایستگاه های تقلیل فشار گاز با شریک خارجی ایتالیایی و همچنین بسته های تزریق مواد شیمیایی فعالیت داشت که همزمان در اوایل دهه ۸۰ با توافقی که با شرکت سورن گلوکون انگلستان داشتیم ابتدا در زمینه بازاریابی و سپس انتقال دانش فنی شیرآلات کنترلی برای مصارف عام و مصارف خاص ادامه فعالیت داشته ایم. این همکاری ها منجر به تشکیل شرکت توسعه و تولید شیرهای صنعتی رستا گروه شد.
چه میزان اشتغال از طریق فعالیت شرکت شما به صورت مستقیم و غیر مستقیم ایجاد شده است؟
همکاران این شرکت بالغ بر ۱۵۰ نفر استخدام رسمی و در حدود ۵۰۰ نفر پرسنل در شرکت های زنجیره تامین داخلی را شامل می شود و شغل های دیگری نیز به صورت غیر مستقیم ایجاد شده و فعالیت های گسترده ای را در تولید، ارائه خدمات و تامین قطعات ایجاد کرده است.
سرویس های خدمات پس از فروش و تعمیر و نگهداری در چه وضعیتی است؟
سرویس های تعمیر و نگهداری برای شیرآلات فعال است زیرا در حال حاضر دسترسی به خدمات قطعات یدکی و تعمیر و نگهداری به دلیل شرایط موجود میسر نمی باشد، و در نتیجه شرکت تلاش دارد که در زمینه تعمیرات و تامین قطعات نیز فعالیت موثری داشته باشد.
استانداردهای این صنعت و شیر آلات در چه وضعیتی است و همکاری شما با کمیته های تدوین استاندارد ملی چگونه است؟
استانداردهای شیرآلات اهمیت بسیاری دارد و لذا در تدوین و رعایت آنها باید همت و پیگیری های مختلفی مورد توجه باشد. همچنین همکاران این شرکت سهم بسزایی در تدوین، ویرایش و به روز رسانی استانداردهای ملی مرتبط با این صنعت دارند و به عنوان عضو دائم فعال کمیته های تدوین استاندارد ملی در جلسات و برنامه های استانداردسازی فعال هستند.
شرکت شما در زمینه تامین داخلی خدمات و صادرات خدمات به کشورهای دیگر چه فعالیتی دارد؟
در حال حاضر با توجه به سیاست دولت در اولویت تولیدات داخلی در پروژه های صنعتی، اولویت این شرکت پروژه های جاری داخل کشور میباشد البته نیم نگاهی به بازارهای منطقه و کشورهای همسایه در آسیای میانه، افغانستان وعراق را در دستور کار داریم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top