نمایشگاه ها

سمیه رفیعی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس

سمیه رفیعی عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس: تامین ارز مشکل اصلی تولیدکنندگان محصولات کشاورزی و صنایع غذایی است – نشریه اقتصاد و نمایشگاه

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند با توجه به تولید دانش بومی، وابستگی کشور به واردات را به صورت کامل قطع کنند.

سمیه رفیعی عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، در خصوص بازدید از نمایشگاه محصولات کشاورزی و صنایع وابسته، گفت: شرکت‌های تولیدکننده محصولات کشاورزی، صنایع فرآوری و سازندگان تجهیزات پیشرو در نمایشگاه محصولات کشاورزی و صنایع وابسته حضور داشتند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه توان کشور در حوزه تولید محصولات کشاورزی در نمایشگاه قابل مشاهده بود، ادامه داد: در نمایشگاه محصولات کشاورزی و صنایع وابسته شرکت‌های دانش بنیان در زمینه نوآوری، خلاقیت در محصولات و رفع چالش‌های مرتبط با این حوزه بسیار پیشرو بودند و محصولات خوبی برای ارائه داشتند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در نمایشگاه محصولات کشاورزی و صنایع وابسته دو شرکت دانش بنیان فعال در حوزه تولید کودهای آلی حاضر بودند که توان تامین نیاز داخلی به کود در حوزه زراعی و باغی را داشتند، عنوان کرد: شرکت‌های دانش بنیان فعال در حوزه کشاورزی نیاز به توجه مداوم دارند اما متاسفانه مدیریت اجرایی کشور در حال واردات کودهای شیمیایی است.

وی با بیان اینکه می‌توان نگاه ویژه‌ای به تولیدکنندگان داخلی داشت تا از خروج ارز از کشور جلوگیری کنیم، گفت: شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند با توجه به تولید دانش بومی وابستگی کشور به واردات را به صورت کامل قطع کنند.

رفیعی با تاکید بر اینکه عمده مشکلات تولیدکنندگان، واردکنندگان و صادرکنندگان محصولات کشاورزی و صنایع وابسته تامین ارز بود، عنوان کرد: متاسفانه دولت نتوانسته است به تولیدکنندگان، واردکنندگان و صادرکنندگان محصولات کشاورزی کمک کند و سیاست‌های بانک مرکزی توان آنها را گرفته است، از سوی دیگر این شرکت‌ها در زمینه واردات برخی مواد اولیه که از پیش نیازهای تولید محصولات کشاورزی هستند در حوزه گمرکات و تامین ارز مشکل دارند .

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه واردکنندگان نهاده‌های تولید محصولات کشاورزی اذعان داشتند مجلس ورود خوبی به این حوزه داشته است اما دولت همچنان آنها را بازی می‌دهد، خاطرنشان کرد: در مجلس قطعا تا دست یافتن به نتیجه مطلوب، پیگیری و نظارت خود را داریم و برای حل مشکلات این بخش به شکل مبنایی به عنوان پایه اقتصادی کشور اقدامات لازم را انجام می‌دهیم