نمایشگاه ها

بازدید نماینده اردبیل از نمایشگاه آگروفود

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی : ضرورت توجه به توسعه اقتصاد غیرنفتی و رونق صادرات – نشریه اقتصاد و نمایشگاه 

نماینده اردبیل در مجلس شورای اسلامی در جریان بازدید از بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی و مواد غذایی گفت : شناسایی نیازهای بازار داخلی و خارجی و رفع موانع بر سر راه رونق صادرات مخصوصا در زمینه تامین بازار پر مصرف کشورهای همسایه از مهمترین راهکارها برای فعال سازی بنگاه های تولیدی در شرایط تحریم محسوب می شود

سیدکاظم موسوی با تاکیدبر ضرورت حمایت از برگزاری نمایشگاه های تخصصی تقاضا محور که منجر به هدفمند سازی تولید و تقویت بخش خصوصی می شود، گفت: توسعه کارآفرینی و ایجاد بازار های جدید متناسب با نیاز ها  و تنوع گسترده در صادرات محصولات کشاورزی و غذایی از ظرفیت های ایران در این حوزه است.

وی با اشاره به همجواری استان  اردبیل با کشور آذربایجان و اینکه این استان قطب کشاورزی است، خاطرنشان کرد: ایران در تولید اکثر محصولات باغی در رتبه خوبی قرار گرفته است و لازم است تا با ظهور شرکت های دانش بنیان نسبت به ایجاد زیر ساخت های علمی و تخصصی در صنعت مواد و غذا توجه بیشتری شود.

رییس مجمع نمایندگان استان اردبیل افزود: علاوه بر این قشر عظیمی از جوانان خلاق می توانند با حمایت های لازم تحول جدیدی را با تکیه بر تخصص و تعهد به وجود آورند.

نایب رئیس کمسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد:  شناسایی فرصت ها و بهره گیری از نتایج تحقیق ها، به کارگیری نیروی انسانی غنی کار آمد و ماشین آلات مدرن می تواند به بهبود و توسعه صنایع غذایی کمک شایانی کند و علاوه بر این باعث رشد و توسعه اقتصادی کشور و کمرنگ کردن وابستگی به درآمد های نفتی شود.

موسوی در پایان گفت:   شرکت در نمایشگاه ها به عنوان ویترینی برای نمایش توانمندی های صنعت و ظرفیت های داخلی از اهمیت بالای برخوردار است. و اقدامات شایسته و مهمی برای صنعت نمایشگاهی صورت گرفته است که مورد حمایت جدی مجلس می باشد.