نمایشگاه ها

برنامه‌های شرکت سهامی نمایشگاه‌ها برای ایجاد رونق در اقتصاد هنر

جشنواره هنرهای تجسمی فجر در نمایشگاه بین‌المللی ایران برگزار می‌شود

در تفاهمی بین معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران، جشنواره هنرهای تجسمی فجر در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی ج.ا.ایران، روز ۴ آذر ماه جاری، تفاهمی بین معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران انجام شد که براساس آن جشنواره هنرهای تجسمی فجر امسال در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی ایران برگزار می‌‌شود.

در این نشست، حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: طرح برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران به دلیل ایجاد رونق در اقتصاد هنر مطرح شده است.

وی با بیان این که آرزوی همه هنرمندان تجسمی این بوده که در نمایشگاه بین‌المللی عرض اندام داشته باشند که موفق نشده اند، افزود: در سراسر دنیا یکی از نمایشگاه های موفق نمایشگاه‌های هنری است که برای اولین بار در ایران هم قرار است به زودی با شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران همکاری داشته باشیم.

حسینی همچنین یادآور شد: طرح برگزاری جشنواره همه رشته‌های مختلف هنری فجر در سال آینده در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران نیز آماده است که به زودی به شرکت سهامی نمایشگاه های بین‌المللی ایران ارائه خواهد شد.

در بخش دیگری از این نشست، بهمن حسین زاده مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران، گفت: امسال با رشد قابل ملاحظه ای در نمایشگاه های کشور مواجه شده ایم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در همین مسیر هم تلاش می شود که نمایشگاه ها به صورت تخصصی برگزار شود و بازدید کنندگان به صورت تخصصی باشند.

وی به همکاری شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: در همین مسیر به وزارت ارشاد پیشنهاد داده‌ایم که نمایشگاه هایی در خصوص رشته‌های هنری مانند موسیقی، تئاتر، هنرهای تجسمی، سینما و … به همراه صنایع وابسته و ابزارهای هنری آن ها در طول سال در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران برگزار شود.

وی با اشاره به فرصت مناسب اکسپو ۲۰۲۰ دبی به منظور معرفی هنر ایرانی به جهانیان خاطرنشان کرد: انتظار می رود که معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی زمینه ای برای هنرمندان ایرانی جهت حضور در اکسپو ۲۰۲۰ دبی فراهم کند.