نمایشگاه ها

نمایشگاه در خدمت توسعه روابط اقتصادی و سیاسی ایران و ازبکستان

19 تا 21 آذر در تاشکند برپا می‌شود

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران گفت: نمایشگاه ایران در ازبکستان به پیوند دو کشور کمک می کند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ج.ا.ایران، بهمن حسین زاده مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران در نشست آشنایی با بازار ازبکستان که با حضور سفیر ازبکستان در ایران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران برگزار شد، گفت: ستادی برای برگزاری نمایشگاه تخصصی ایران در تاشکند ازبکستان تشکیل شد و مجوز نمایشگاه را از «تی‌پی‌او» دریافت کردیم.

وی با یادآوری اینکه سال گذشته در نمایشگاه ازبیل ازبکستان حضور یافتیم، افزود: استقبال بازدیدکنندگان ازبکی از این نمایشگاه بسیار چشمگیر بود و توجه خاصی به تولیدات ایرانی صورت گرفت و قراردادهای بسیار خوبی نیز بین صادرکنندگان ایرانی و مشتریان ازبکی به امضا رسید.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: براساس تفاهم نامه ای که با شرکت نمایشگاهی ازبکستان داشته ایم امور مربوط به نمایشگاه تخصصی ایران در تاشکند در حال پیگیری است و تلاش‌ها برای برگزاری نمایشگاهی در خور شان جمهوری اسلامی ایران انجام می شود.

وی همچنین به روابط تاریخی بین دو کشور اشاره کرد و گفت: برگزاری این نمایشگاه به تقویت روابط اقتصادی و سیاسی بین ایران و ازبکستان کمک شایانی خواهد کرد.

گفتنی است، نمایشگاه اختصاصی-تخصصی جمهوری اسلامی ایران و سیزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک ج.ا.ایران و جمهوری ازبکستان از ۱۹ تا ۲۱ آذر در تاشکند ازبکستان برگزار می شود.