نمایشگاه ها

اقتصاد و نمایشگاه: رونمایی از پاگانی جدید در نمایشگاه ژنو ۲۰۲۰

به گزارش پایگاه خبری اخبار نمایشگاه ها پاگانی ماه آینده در نمایشگاه خودرو ژنو به‌طور رسمی از ابرخودروی هوایرا ایمولا رونمایی خواهد کرد که قیمتی حدود ۵ و نیم میلیون دلار خواهد داشت.

به‌دنبال نسخه‌های مختلفی که پاگانی برای ابرخودرو هوایرا عرضه کرد، ایمولا (Imola) ابتدا در سپتامبر سال ۲۰۱۹ معرفی و به نخستین مالک قانونی خود تحویل داده شد. نام ایمولا برای یادبود پیست معروف Autodromo Internazionale Enzo e Dino Ferrari واقع در شهر ایمولا ایتالیا انتخاب شده است و تیراژ این مدل فوق‌العاده محدود به تنها پنج دستگاه خواهد بود که همه‌ی آنها پیش‌فروش شده‌اند.

مشخصات فنی

مشخصات فنی هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد، اما پاگانی اکنون برخی از جزییات جالب این ابرخودرو به‌همراه چند تصویر رسمی منتشر کرده است. پیشرانه ۶ لیتری V۱۲ مجهز به توربوشارژر که توسط مرسدس AMG و به‌صورت اختصاصی برای پاگانی ساخته شده است، ۸۲۷ اسب‌بخار قدرت و ۱، ۱۰۰ نیوتن‌متر گشتاور را از طریق جعبه‌دنده خودکار هفت سرعته به چرخ‌ها منتقل می‌کند. بنابراین ایمولا دارای ۳۶ اسب‌بخار قدرت و ۵۰ نیوتن‌متر گشتاور بیشتر نسبت به پاگانی هوایرا BC رودستر است.

هوایرا ایمولا علاوه بر بهره‌گیری از پیشرانه‌ی پیشرفته‌ی مرسدس بنز، از قطعات آیرودینامیکی بهتری بهره‌مند می‌شود. به بال بسیار بزرگ در عقب این خودرو و دیفیوزر حتی تهاجمی‌تر از نمونه‌ی نصب شده در پاگانی هوایرا BC به‌نظر می‌رسد. نمای جانبی این کوپه نیز مورد بازبینی قرار گرفته است، زیرا متوجه ورودی‌های هوای بیشتری نسبت به گذشته می‌شویم؛ ورودی هوای سقفی به نمونه‌ی مورد استفاده در مدل زوندا شباهت دارد. گفتنی است که پاگانی هوایرا ایمولا تنها دارای ۱، ۲۴۶ کیلوگرم وزن است.

قیمت پاگانی هوایرا BC

باتوجه به اینکه پاگانی هوایرا BC دارای قیمت ۲/۵ میلیون دلار بود، می‌توان تصور کرد که ایمولا از آن گران‌قیمت‌تر است. پاگانی تاکنون حدود ۴۰ دستگاه از ابرخودروی هوایرا BC رودستر تولید کرده، ولی مدل جدید ایمولا منحصربفردتر است و قدرت بیشتری نیز دارد. بنابراین با قیمت ۵/۴۱ میلیون دلار به فروش خواهد رسید. پاگانی هوایرا ایمولا به‌صورت رسمی در نمایشگاه خودرو ژنو رونمایی خواهد شد.