نمایشگاه ها

Search
Close this search box.

برگزاری پانزدهمین نمایشگاه «زنان و تولید ملی» از 6 تا 15 شهریور/مناسب سازی فضای نمایشگاه برای تردد افراد کم توان

سرپرست اداره کل بانوان شهرداری تهران از برگزاری پانزدهیمن دوره نمایشگاه زنان و تولید ملی از تاریخ 6 تا 15 شهریورماه خبر داد و گفت: در نمایشگاه امسال برای اولین بار زنان در بخشی با نام «فرصت ها» با فرصت های اشتغال و کارآفرینی آشنا شده و به این عرصه وارد می شوند. 
زهرا بهروز آذر ، با اعلام این خبر گفت: این نمایشگاه در جهت توانمندسازی زنان در حوزه های اقتصادی برگزار می شود و دو مخاطب خاص دارد؛ یک گروه زنان سرپرست خانوار و زنانی که اشتغال خانگی دارند و به صورت فردی کار می کنند و گروه دیگر شرکت هایی که شرایط اشتغال و استخدام زنان سرپرست خانوار را فراهم می کنند. 
وی با اشاره به اینکه تلاش می کنیم از طریق این نمایشگاه فرصت های مناسبی برای حضور زنان در بازار فراهم کنیم، افزود: از شرکت هایی که 30 درصد از ظرفیت اشتغال آن ها به زنان سرپرست خانوار اختصاص داده شده است، برای حضور در این نمایشگاه دعوت می کنیم. 
سرپرست اداره کل بانوان شهرداری تهران در خصوص تغییرات دوره چهاردهم و پانزدهم این نمایشگاه تصریح کرد: در دوره چهاردهم برای اولین بار جایزه «کارآفرینی اجتماعی» را اهدا کردیم؛کارآفرینان اجتماعی کسانی هستند که برای حل مشکلات اجتماعی از رویکرد نوآوری کسب و کار استفاده می کنند و به این بهانه کارآفرینی اجتماعی زنان را مطرح می کنیم. 
بهروز آذر ادامه داد: امسال علاوه بر اهدای این جایزه، نمایشگاه از یک رویداد اقتصادی به یک رویداد فرهنگی و اقتصادی تبدیل شده است. امسال برای اولین بار بخشی با نام «فرصت ها» را داریم؛ در این بخش زنان با فرصت های اشتغال و کارآفرینی آشنا شده و به این عرصه وارد می شوند به طور مثال، آموزش می بینند چطور توسط «دیجیتال مارکتینگ» درآمدزایی کنند. 
وی «حسینه کودک» را از دیگر امکانات نمایشگاه امسال عنوان کرد و گفت: برگزاری نمایشگاه امسال هم زمان با ماه محرم است. به همین منظور در حسینه کودک برنامه های فرهنگی برای آشنایی بیشتر و بهتر کودکان با مفهوم عاشورا و ارزش های آن در نظر گرفته شده است. همچنین آموزش هایی برای والدین برگزار خواهیم کرد تا بهتر بتوانند فرزندان شان را با مراسم مذهبی آشنا کنند.
سرپرست اداره کل بانوان شهرداری تهران با بیان اینکه امسال آموزش های مرتبط با صنایع پوشاک و صنایع دستی ارائه می شود، تصریح کرد: غرفه هایی برای بهزیستی و تعاونی های اداره کار در نظر گرفته ایم، همچنین، در نمایشگاه امسال برای آثار هنری معلولین هم فضایی را اختصاص می دهیم.
وی از مناسب سازی فضای نمایشگاه برای تردد افراد کم توان خبر داد و گفت: چیدمان غرفه ها به صورتی انجام می شود که افراد کم توان، سالمندان و خانم هایی که کالسکه همراه دارند به راحتی امکان تردد داشته باشند.