نمایشگاه ها

Search
Close this search box.
راهنمای خرید سرد خانه های صنعتی

سردخانه های صنعتی

امروزه استفاده از سردخانه‌ها در صنایع مختلف و به‌ویژه صنایع غذایی و ذخیره و نگهداری محصولات کشاورزی گسترش یافته است. در این مطلب پایگاه خبری اخبار نمایشگاه ها، به بررسی خرید سردخانه صنعتی و نکات کلیدی هنگام خرید سردخانه پرداخته است، چناچه قصد خرید سردخانه را دارید تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

 

نگاهی به انواع سرد خانه های صنعتی

سردخانه چیست؟

محلی که در آن سرما تولید شده و از سرمای تولیدی برای نگهداری شامل مواد غذایی، محصولات کشاورزی و پروتئینی و محصولات دارویی استفاده می‌شود.

کاربردهای سردخانه

سردخانه ها جهت، حفظ و نگهداری انواع داروها، نگهداری انواع میوه و سبزیجات، نگهداری مواد غذایی و استفاده در بخش کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند.

بررسی سردخانه های صنعتی

سردخانه های صنعتی در متراژهای بزرگ به‌طور گسترده‌ای برای سرد سازی مواد فاسد پذیر و محصولات کشاورزی و انبار کردن آن ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سردخانه ها به دو صورت ثابت و قابل حمل (کانتینر) طراحی می شوند.

انواع سردخانه

سردخانه ها به چهار دسته تقسیم می شوند که عبارت اند از: سردخانه‌های خانگی (یخچال‌ و فریزر) سردخانه‌های فروشگاهی (یخچال‌های فروشگاهی) سردخانه‌های تجاری در فروشگاه‌ها و رستوران‌های بزرگ و سردخانه‌های صنعتی

به طور کلی سردخانه‌های صنعتی از نظر محدوده دمایی به دو دسته سردخانه‌ صنعتی بالای صفر و سردخانه‌های صنعتی زیر صفر تقسیم‌بندی می‌شوند.

 

سردخانه های بالای صفر

سردخانه صنعتی بالای صفر

به دلیل خواص فیزیکی و شیمیایی برخی محصولات خوراکی و دارویی این مواد باید در محدوده دمایی بالای صفر نگهداری شوند. محدوده دمایی سردخانه‌های بالای صفر بین مثبت یک درجه تا مثبت پانزده درجه سانتی‌گراد است. از این سردخانه برای نگهداری در کوتاه مدت محصولاتی مثل میوه و سبریجات، مواد لبنیاتی و پروتئینی و دارویی استفاده می شود.

 

سردخانه های زیر صفر

 سردخانه صنعتی زیر صفر

از این سردخانه برای انجمد کردن محصولات خوراکی، کشاورزی نظیر انواع گوشت حیوانات مختلف و صیفی‌جات منجمد برای طولانی مدت استفاده می شود. محدوده دمایی سردخانه‌های زیر صفر می‌تواند بین منفی ۵ تا منفی ۴۵ درجه باشد.

 

یخچال های دو مداره

 سردخانه صنعتی دو مداره

به جای خرید دو سردخانه می توان از این نوع سردخانه برای استفاده از سرمایش زیر صفر و بالای صفر بهره برد.

آشنایی با سردخانه فریونی و آمونیاکی و مزایای آن ها

 

سرد خانه آمونیاکی

سردخانه آمونیاکی

این نوع سردخانه به دلیل نیاز به فضای بزرگ بیشتر در سردخانه های ثابت استفاده می شود. مزایای آن شامل: مناسب برای سردخانه صنعتی بزرگ، دارای اثر خنک کنندگی بیشتر و ضریب عملکرد بالایی، بسیار ارزان بودن گاز آمونیاک، طول عمر بالا و امکان استفاده از یک موتورخانه مرکزی است.
معایب آن نیز شامل:  وجود گاز NH3 که درصورت استشمام منجر به مسمومیت افراد می شود. بوی بسیار تند، اشک آور و سمی دارد.

 

سرد خانه فریونی

سردخانه فریونی

معمولا فریونی در سیستم‌های تهویه مطبوع و سردخانه های کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد.
مزیت عمده فریونی،  غیرسمی و غیرقابل اشتعال بودن است و عیب آن نیز عدم تشخیص نشست به دلیل بی بودن گاز، عمر کوتاه و بالا بودن قیمت نسبت به نوع آمونیاک است.

 

کمپرسور سرد خانه

بخش های اصلی سردخانه صنعتی

یک سردخانه صنعتی از بخش های کمپرسور سردخانه به عنوان مهترین جزء (کمپرسور پیستونی، اسکرال و اسکرو متداولترین کمپرسورها در صنعت سردخانه) دمنده‌ها و کندانسور سردخانه تشکیل شده است.

نکات خرید سردخانه صنعتی

برای تاسیس یک سردخانه صنعتی از مشاوره کارشناسان و متخصصان استفاده کنید تا از هزینه های اضافی و ضررهای مالی جلوگیری کنید.

برای خرید سردخانه صنعتی نوع کاربری از اهمیت بالایی برخوردار است. بر اساس نوع کاربری، محدوده دمایی ، نوع جَو هوایی، ابعاد و حجم می توانید سردخانه مورد نظر خود را خیداری کنید.

خرید سردخانه بر اساس دما

سردخانه بالای صفر حهت نگهداری محصول کشاورزی، داروها و مواد لبنی و سردخانه زیر صفر اغلب برای نگهداری گوشت سفید و قرمز از جمله، مرغ و ماهی و گوشت گوسفند استفاده می‌شود.

همچنین به‌منظور سرد کردن سریع مواد غذایی از تونل اجماد و برای نگهداری بستنی از سردخانه بستنی استفاده می شود.

 

راهنمای خرید یخچال های صنعتی

اندازه

برای نگهداری و ذخیره مواد خوراکی و کشاورزی، دارو و مواد فساد پذیر در حجم زیاد ازسردخانه بزرگ صنعتی استفاده می شود.

سردخانه کانکسی گزینه مناسب برای استفاده از سردخانه در یک مکان باز است.

سردخانه اتاقکی برای  نگهداری از اغذیه و مواد خوراکی برای مراکز تفریحی مث هتل ها استفاده می شود.

خرید سیستم سردکننده بر اساس نوع جو

برای ذخیره برخی مواد که نیاز به شرایط ویژه اتمسفری دارند از سردخانه کنترل جو استفاده می شود.

سردخانه معمولی برای نگهداری مواد خوراکی و کنترل رطوبت هوا و دمای محیطی از سردخانه های معمولی استفاده می شود.

قیمت سردخانه

آگاهی از هزینه‌های نسبی و قیمت سردخانه می‌تواند در زمینه خرید سردخانه مناسب کمک فراوانی به شما کنند عوامل متعددی نظیر ابعاد سردخانه، دمای نگهداری، نوع و برند کمپرسور سردخانه، برق مصرفی، تابلو برق، سایز و نوع درب سردخانه، برند دمنده و کندانسور و دقت و کیفیت نصب و راه‌اندازی در قیمت نهایی سردخانه تاثیر گذار هستند.

 

هزینه ساخت سر دخانه صنعتی

برآورد هزینه های ساخت سردخانه صنعتی

به طور کلی هزینه تجهیزات سردخانه زیر صفر بیشتر از بالای صفر می شود.
برای ساخت سردخانه صنعتی ثابت نیاز به زمین، محوطه سازی، احداث سوله سردخانه، خرید و نصب تجهیزات سردخانه ای و وسایل آزمایشگاهی، وسایل حمل و نقل در سردخانه، تجهیزات اداری و کارگاهی و هزینه های تامین نیروی انسانی را دارید.
یه صورت نمونه بر این اساس برآورد کارشناسان ما از میزان هزینه هایی که در بالا فهرست شد برای ساخت سردخانه صنعتی 1000 تنی  در شهریور ماه 99 حدود 3 میلیارد تومان شده است.
لازم به ذکر است که هزینه ها براساس نوع فعالیت و مکان راه اندازی، خرید یا اجاره ملک بسیار متغیر خواهد شد.

 

 

شرکت سرماسازان زاگرس

معرفی برند شاخص سازنده سردخانه صنعتی شرکت سرماسازان زاگرس 

این شرکت با بهره گیری از آخرین تکنولوژی های روز دنیا، سازنده انواع یخچال های صنعتی در ظرفیت های مختلف، فریزرهای صنعتی، سردخانه های متحرک و ثابت با بالاترین کیفیت برندی نام آشنا در بازار محسوب می شود.

یکی از نکات مهم در هنگام خرید محصولات، ارائه خدمات پس از فروش و پشتیبانی مناسب از محصول خریداری شده است. گروه صنعتی سرماسازان زاگرس در زمینه پشتیبانی و خدمات پس از فروش به مشتریان خود موفق عمل کرده است. از سوی دیگر محصولات سرما سازان زاگرس به لحاظ کیفی و قیمتی در بازار گزینه مطلوبی برای مشتریانی است که به دنبال خریداری یخچال های صنعتی باکیفیت و مطلوب هستند.

 

 

 

 

 

 

1 دیدگاه دربارهٔ «سردخانه های صنعتی»

  1. سلام . اگر کسی بخواهد در کار تولید سردخانه وارد شود پیشنهاد می کنید ؟

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.