نمایشگاه ها

راهنمای خرید سررسید

راهنمای خرید سررسید

ابتدای این مقاله را با این سوال آغاز می کنم، چرا سررسید ها بهترین هدیه تبلیغاتی برای مشتریان شرکت ها هستند؟ سررسید به دلیل مورد استفاده قرار گرفتن در یکسال و به صورت روزانه ،باعث به یاد آوری مکرر برند شما در ذهن مشتری و نفوذ در ناخودآگاه مخاطبان خواهد شد.
در این مقاله به  راهنما و نکات سفارش و خرید سررسید، انواع آن، به همراه معرفی برندهای عرضه کننده با کاتولوگ محصولاتشان می پردازیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید:

سررسید چیست؟

دفترچه یا دفتر یادداشت روزانه است که تاریخ و وقایع مهم سال را شامل میشود. بسیاری از شرکت ها برای معرفی خود و محصولاتشان از سررسید استفاده می کنند در ادامه به بررسی انواع سررسید  می پردازیم.

تاریخ در سررسید

طبقه بندی سررسید بر اساس تاریخ

روز شمار، دو روز شمار، هفته شمار، ماه شمار

 

سلفونی

نوع جلد

چرم طبیعی یا مصنوعی، سلفونی(گلاسه با روکش سلفون مات یا براق)، گالینگور، ترمو،چرم

طبقه بندی بر اساس صحافی سررسید ها

 

ته دوخت

ته دوخت

نوعی صحافی که در آن برگه ها به تفکیک 8، 16 و 32 عددی دوخته شده و به دلیل نوع آن ماندگاری زیادی دارند.

 

سیمی

سیمی

در این نوع سررسید برگه ها با استاندارد های خاصی پانچ و فنری از میان آنها عبور می دهند.

 

کلاسوری

کلاسوری

نوع سالنامه به دلیل اینکه می توان برگه های آن را در صورت شروع سال جدید خریداری کرد و مجددا استفاده کرد، محبوبیت بیشتری میان مخاطبان دارد.

 

ته چسب

ته چسب

یکی دیگر از انواع صحافی سر رسید ها است سرعت بالا و هزینه‌ی کم از مزایای این سررسید است.

طبقه بندی های سررسید ها بر اساس سایز

 

وزیری

سررسید وزیری

محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین نوع سررسید وزیری می‌باشد این سررسید ها در ابعاد 16/5 × 23 سانتی متر چاپ می شوند.
از مزایای این سررسید جادار بودن، و مناسب برای یادداشت های روزانه است.

 

رحلی

رحلی ( مدیران )

اندازه آن نسبت به دیگر سالنامه ها بزرگتر بوده و حدودا 21 × 28 سانتی متر است. این نوع سالنامه به دلیل ابعاد بزرگ و قیمت بالا توسط اشخاص کمتری استفاده می شود اندازه این نوع سالنامه به برگه های A4 نزدیک است. نوعی رحلی بزرگ نیز چاپ می شود که ابعادی حدود 24 × 34 سانتی متر دارد.

 

رقعی

سررسید رقعی

این سررسیدها در ابعاد21×15 سانتی‌متر، تقریباً هم‌اندازه کاغذ A5 چاپ می‌شوند و به نسبت سررسیدهای وزیری خوش‌دست‌تر می‌باشند.

 

جیبی

جیبی

اندازه این نوع سررسید به ابعاد 10 × 14/5 سانتی متر بوده و جیبی است. اگر به دنبال سالنامه ای هستید که همیشه همراه شما باشد تا از تاریخ ها مطلع باشید و برنامه های خود را در آن یادداشت کنید، بهترین انتخاب برای شما سررسید جیبی است.

 

خشتی

سررسید خشتی

این نوع سررسید به صورت مربعی تولید و عرضه می شود و ابعاد پیش‌فرض متنوعی دارد ولی اکثراً در ابعاد 16*16 و 17*17 تولید می‌شود. ولی تولیدکنندگان معمولاً این سایز را به‌صورت اختصاصی و در تیراژ بالا تولید می‌کنند. به دلیل قیمت بالا و سختی طراحی محتوای صفحات محبوبیت زیادی ندارد.

 

پالتویی

سررسید پالتویی

ابعاد این سررسید پالتویی بین 10*17و 12*17 سانتیمتر است. ازآنجایی‌که این نوع سررسید ابعاد کوچک‌تری نسبت به سایر قطع‌ها دارد، به‌راحتی در جیب یا کیف جا می‌شود و حمل آسانی دارد ولی فضای کمتری برای یادداشت در اختیار کاربر خود قرار می‌دهد. ازاین‌جهت، سررسید پالتویی معمولاً برای مشاهده تاریخ و یا نوشتن مطالب کوتاه کاربرد دارد.این قطع، به جهت ابعاد کوچک‌تری که دارد، ارزان‌ترین قطع بین سررسیدها به شمار می‌رود و برای کسانی که قصد دارند با بودجه کم، تعداد زیادی سررسید خریداری نمایند، هدایای به‌صرفه و مناسبی می‌باشد.

 

سررسید اروپایی

اروپایی

اروپایی که نوعی قطع برای اندازه سررسید هاست نیز اندازه ای متغیر دارد که می توان گفت در ابعادی از 10 × 14 سانتی متر تا حدود 12 × 21 سانتی متر چاپ می شوند. این نوع سررسید ابعاد مناسبی دارد و به دلیل خوش دستی قطع آن، مورد توجه همگان قرار گرفته است.

مدل سررسید ها

تقویم دیواری

تقویم دیواری

این مدل سررسید بروی دیوار نصب می شود و  تقویم ها تک برگ، 4 برگ و 12 برگ چاپ شده و به دست مخاطب می رسند.

تقویم رومیزی

تقویم رومیزی

تقویم های رومیزی برای قرار دادن روی میز تولید می شوند، این تقویم نیز مانند تقویم دیواری به صورت تک برگ، فصلی یا 12 برگ برای همه ماه های سال چاپ و عرضه می شوند. تقویم رومیزی به دلیل اینکه در نزدیکی شما قرار می گیرد نیاز به ابعاد بزرگ ندارد، بنابراین اکثر تقویم های رومیزی در ابعاد A5 تولید می شوند.

فرم صحافی

فرم صحافی سررسید به دونوع عمودی و افقی تقسیم می شود. در نوع عمودی سررسید از راست یا چپ باز می شود که دلیل آن بخاطر نوع هجری شمسی یا میلادی است و در نوع افقی سررسید از بالا باز می شود.

سررسید را می توان به عنوان یکی از بهترین هدایای تبلیغاتی به شمار آورد. چراکه با خرید سررسید، با کمترین هزینه می توان یک هدیه زیبا، خاص، کارآمد و ماندگار ارائه کرد. همچنین شرکت ها و برندهای مختلف از شعار، برند تجاری یا لوگو خود برروی سالنامه ها استفاده می کنند تا به این طریق، حداقل برای مدت زمان 1 سال در چشم مخاطبان خود بدرخشند.

نکات خرید سررسید

نکات مهم در خرید سررسید

لیست زیر نکات مهمی است که برای خرید سررسید باید به ان ها توجه کنید:

انتخاب جلد مرغوب سررسید

انتخاب جلد مرغوب برای سررسید اولین نکته ای مهمی است که باید رعایت کنید، جلد نما و نشان دهنده کیفیت کلی سررسید است.

در سررسید از جلدهای مختلفی استفاده می شود. این جلدها شامل چرم طبیعی یا مصنوعی، سلفونی(گلاسه با روکش سلفون مات یا براق)، گالینگور، ترمو،چرم می شود.

از انواع پرطرفدار آن می توان به چرم مصنوعی، سلفون و ترمو اشاره کرد. جلد سلفونی اگرچه از لحاظ قیمتی در بازه پایین تری قرار دارد، اما مطمئنا از لحاظ کیفیت با چرم مصنوعی قابل مقایسه نیست، اما اگر به دنبال گزینه ای ارزان قیمت هستید، می توانید از این نوع جلد استفاده کنید. همچنین اگر قصد دارید لوگو، محصول خاص، شعار تبلیغاتی یا هرگونه اطلاعات دیگر را بر روی جلد سالنامه خود حک کنید، می توانید از این نوع جلد استفاده کنید.

جلد ترمو از لحاظ ظاهری تقریبا نزدیک به چرم مصنوعی است. تفاوت آن در ضخامت کمتر این نوع جلد، کیفیت بیشتر و در نهایت قیمت بسیار بیشتر آن می باشد.

انتخاب کاغذ باکیفیت سالنامه

مناسب ترین و مرغوب ترین کاغذی که می توان در یک سالنامه مورد استفاده قرار داد، کاغذ 70 گرم اندونزی است. این نوع کاغذ ضخامن کافی را دارا بوده، به راحتی پاره یا پر پر نمی شود. کاغذهای استفاده شده در سررسید نیز در 2 رنگ سفید و کرم ارائه می گردد. به طور معمول، کاغذ کرم قیمت بیشتری نسبت به سفید دارد.

انتخاب نوع صحافی

صحافی به روش های مختلفی انجام می شود. از انواع صحافی سالنامه می توان به صحافی ته دوخت، فنری، چسبی و کلاسوری اشاره کرد. در بین تمامی این روش ها، صحافی ته دوخت بیشترین دوام را به سالنامه می دهد. پس اگر به دنیال یک سررسید باکیفیت هستید که پس از مدتی ورق های آن از هم جدا نشوند، حتما سررسیدی با صحافی ته دوخت انتخاب کنید.

بهترین روش برای تبلیغ روی سررسید ها

برای اینکه بتوانید تبلیغ برند یا محصول خود را روی سررسیدها انجام دهید می توانید از روش های مختلفی استفاده کنید.

لت گلاسه

لت های گلاسه در واقع برگه هایی از جنس گلاسه هستند که در ابتدا، وسط یا انتهای سررسید قرار می گیرند. این صفحات، بهترین گزینه برای نمایش محصولات یا خدمات شما می باشد.

ترام صفحات

به چاپ لوگو یا جمله یا شعار تبلیغاتی روی هر صفحه از سررسید، اصطلاحا ترام گفته می شود. با استفاده از ترام می توانید برند خود را به نهمایش گذارید. اگر لوگو یا شعار شما روی تمام صفحات سررسید چاپ شود، تاثیر به شدت بیشتری خواهد داشت.

پلاک فلزی

روش دیگر برای نمایش لوگو روی سررسید، استفاده از پلاک فلزی است. پلاک فلزی معمولا روی جلد سررسید قرار می گیرد و لوگو یا شماره تلفن شما می تواند با لیزر روی آن حک گردد. این پلاک با چسب مخصوص به سررسید چسبانده می شود.

آستر بدرقه آستر بدرقه در واقع کاغذی است که در قسمت ابتدا و انتهایی سالنامه قرار می گیرد و صفحات داخلی را به جلد متصل می کند. برای آستر بدرقه از کاغذ فانتزی های ضخیم، کاغذ گلاسه یا تحریر سنگین استفاده می شود.

روبان سررسید

بر روی این روبان نیز می توان لوگو مجموعه یا شعار خاص تبلیغاتی را قرار داد.

معرفی برندهای سازنده سررسید ها

برای سفارش سالنامه و سررسید خود گزینه های مطرح زیادی در بازار وجود دارد ما در اینجا به شما برند سررسیده آزاده را پیشنهاد می کنیم.

 

سررسید ازاده

سررسید آزاده

آزاده با بیش از 30 سال تجربه، تولید کننده و ارائه دهنده انواع سررسید و سالنامه 1400 و ست مدیریتی 1400 و تقویم رومیزی با بیش از 70 مدل مفتخر است اعلام نماید که برای سی و یکمین سال همراهی با شما عزیزان محصولات خود را به بالاترین کیفیت، بهترین چاپ و جذاب ترین طراحی ها را ارائه می نماید.

چرا آزاده؟؟؟

آزاده دارای خصوصیاتی میباشد که باعث ( تمایز) آن نسبت به محصولات مشابه و محصولات رقبا میشود.

وجوه تمایز سررسیدهای آزاده:
1-مجهز بودن به (QR کد)
2-بالای بودن کیفیت متریال تولید در تولید ( سررسیدهای آزاده) به خصوص کیفیت ( کاغذ )مصرفی
3-تنوع در طراحی ( جلد)
4- تنوع در رنگ بندی
5-بالا بود کیفیت ( رنگ) و (چاپ) صفحات داخلی سررسید
6-بالا بودن (صحافی) سررسید آزاده
7-اکثرا (روزشمار) هستند.
8-تولید (سررسیدهای لاکچری) و خاص ، مناسب با برندینگ شما با عنوان (سررسید اختصاصی)

کاتالوگ محصولات سررسید آزاده

 

سالنامه پژواک قطع وزیری اروپایی صحافی ته دوخت - سررسید روزشمار جلد چرم خاویاری

سالنامه پژواک قطع وزیری اروپایی صحافی ته دوخت – سررسید روزشمار جلد چرم خاویاری

 

سالنامه آرامان - قطع وزیری - صحافی ته دوخت - سررسید روزشمار - جلد چرم حصیری پلاکدار

سالنامه آرامان – قطع وزیری – صحافی ته دوخت – سررسید روزشمار – جلد چرم حصیری پلاکدار

 

سالنامه سیروان - قطع رقعی اروپایی - صحافی ته دوخت - سررسید روزشمار - جلد پارچه ای سالنامه سیروان – قطع رقعی اروپایی – صحافی ته دوخت – سررسید روزشمار – جلد پارچه ای

 

سالنامه مارین - قطع پالتویی - صحافی ته دوخت - سررسید روزشمار - جلد چرم گلدار پلاکدار

سالنامه مارین – قطع پالتویی – صحافی ته دوخت – سررسید روزشمار – جلد چرم گلدار پلاکدار

 

سالنامه میلان - دور طلا- قطع وزیری اروپایی - صحافی ته دوخت - سررسید روزشمار - جلد پوست ماری پلاکدار

سالنامه میلان – دور طلا- قطع وزیری اروپایی – صحافی ته دوخت – سررسید روزشمار – جلد پوست ماری پلاکدار

راهنمای خرید کابل برق

راهنمای خرید تابلو برق

راهنمای خرید باتری ماشین

منابع: سررسید آزاده، پاپکو، مهرسام چاپ، فرارو