EXHINITION NEWS

نمایشگاه ها

لوستر شهیدی

راهنمای خرید لوستر

لوسترها، یکی از دوست داشتنی ترین تجهیزات نورپردازی برای منزل هستند و خرید لوستر مناسب خانه بسیار مهم است زیرا لوسترها با ابهت و جذابیتی که دارند، می توانند زیبایی بیشتری به دکوراسیون داخلی خانه ببخشند. می توانید در هر فضایی که دوست دارید از لوستر استفاده کنید؛ در ورودی، اتاق خواب،  پذیرایی، غذاخوری، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حتی در آلاچیق های بیرون خانه نیز وجود یک لوستر زیبا جذابیتی مثال زدنی ایجاد می کند.

مدل لوستری که انتخاب می کنید، ابعاد آن و… تاثیر بسیار زیادی در حال و هوای داخلی فضای مورد نظرتان دارد. از طرفی لوسترها با سبک ها و مدل های بسیار متنوعی در بازار موجودند و این ممکن است انتخاب را برای شما دشوار کند. در این مطلب مواردی که حتما پیش از خرید لوستر برای هر فضایی باید مورد توجه قرار دهید را با هم بررسی می کنیم. پس در ادامه با این مطلب راهنمای خرید لوستر با ما همراه باشید.

1- سبک طراحی داخلی خانه

قبل از خرید لوستر مناسب خانه تان، باید تصمیم بگیرید که می خواهید طراحی داخلی منزلتان به چه سبکی باشد. چرا که لوسترها در سبک های مختلف (مانند سنتی، مدرن و صنعتی) طراحی می شوند؛ بنابراین بهتر است گزینه ای را انتخاب کنید که هماهنگ با حال و هوای دکوراسیون خانه تان باشد.

برای راحت تر شدن پروسه ی انتخاب، می توانید نمونه های لوسترهای به کار رفته در منزل را در مجلات طراحی داخلی ببینید و از آن ها ایده بگیرید. اما از تجربه کردن مدل ها و سبک های دیگر نترسید. گاهی اوقات ممکن است یک لوستر مدرن در اتاقی با وسایل آنتیک و قدیمی بسیار زیبا به نظر برسد.

راهنمای خرید لوستر مناسب برای خانه

2- تناسب لوستر با فضای اتاق

در انتخاب لوستر، علاوه بر کاربری فضا، باید به وسعت آن هم توجه کنید. در اتاقی با ابعاد وسیع، یک لوستر بزرگ بیشتر خودش را نشان می دهد و تناسب بیشتری با فضا دارد. اگر به تجهیزات نوری کوچکتری احتیاج دارید، می توانید به جای لوستر از چراغ آویز استفاده کنید.

برای اینکه مطمئن شوید لوستر مورد نظرتان قطر مناسبی دارد، یک قاعده ساده وجود دارد. اندازه طول و عرض اتاق را در واحد فوت (هر فوت معادل حدود 30 سانتی متر است) با هم جمع کنید و حاصل آن را به واحد اینچ برگردانید. این عدد در واحد اینچ مساوی با قطر لوستر است.

برای مثال برای اتاقی به ابعاد 10در 15 به واحد فوت، نیاز به لوستری با قطر 25 اینچ می باشد:

تناسب لوستر با اتاق

قطر مناسب برای لوستر با توجه به ابعاد اتاق

10(عرض اتاق در واحد فوت)+15(طول اتاق در واحد فوت)= 25 فوت

۲۵فوت—> ۲۵ اینچ (قطر لوستر)

۲۵ اینچ= ۶۳ سانتی متر   (هر اینچ= ۲.۵ سانتی متر)

توجه داشته باشید که لوستر مناسب خانه ی شما باید با مبلمان منزلتان هماهنگ باشد. برای مثال اگر تصمیم دارید لوستر را بالای میز غذاخوری نصب کنید، توجه داشتن به شکل و ابعاد میز به خصوص نقطه وسط آن اهمیت بسیار دارد. لوستر و میز نباید حالتی غالب بر یکدیگر داشته باشند و باید متناسب به نظر برسند. در این حالت قطر لوستر باید حداقل 30 سانتی متر از عرض میز کمتر باشد و حداقل 120 سانتی متر از دیوار های اتاق فاصله داشته باشد. علاوه بر این نقطه ی وسط آن باید با نقطه ی وسط میز در یک محور قرار بگیرد.

تناسب اندازه لوستر با اتاق

3- ارتفاع اتاق

در کنار مساحت اتاق، باید به ارتفاع آن نیز توجه داشته باشید؛ چون هرچه ارتفاع بیشتر باشد، به لوستر بزرگتر یا بلندتری احتیاج دارید. اگر لوستر منتخب شما پوششی برای لامپ ندارد (نور را مستقیم ساتع می کند)، باید نزدیک به سقف نصب شود تا از ایجاد خیرگی به وسیله نور جلوگیری شود.

در فضای خانه، لوستر باید طوری نصب شود که پایین ترین نقطه آن در ارتفاع 210 سانتی متری از کف قرار بگیرد. همچنین در اتاق غذاخوری بین میز و لوستر باید فاصله ای در حدود 70 ت 90 سانتی متر در نظر بگیرید. اگر سقف دو طبقه می باشد، بهتر است لوستر از 2 یا 3 ردیف (طبقه) چراغ تشکیل شده باشد تا نتایج بصری بهتری داشته باشد.

ارتفاع مناسب لوستر

4- جنس و رنگ لوستر

لوسترها از مواد مختلفی برای استفاده در دکوراسیون منزل یا اداره ساخته می شوند. لوستر ها با توجه به موادی که درست می شوند بازتاب متفاوتی از نور را در محیط می توانند داشته باشند به طور مثال نوع کریستالی نور بیشتری را پخش می کند و در نوع پارجه ای یا شیددار نور متمرکز به بخش خاصی از سقف و کف می شود. دسته بندی کلی آنان بر اساس جنس ماده ساخته شده به انواع زیر تقسیم می شود:

 1. لوستر کریستالی
 2. لوستر برنزی
 3. لوستر چوبی
 4. لوستر شیشه ای
 5. لوستر پارچه ای
 6. لوستر پلاستیکی
 7. لوستر آهنی
 8. لوستر آلومینیومی
 9. لوستر طلایی
 10. لوستر برنجی

در زمان انتخاب باید به اندازه کافی به جنس بدنه توجه کرد. تشخیص لوستر اصل با تجربه و دقت به نوع ساخت و وزن آن کاملا معلوم می شود. انواع کریستالی را باید از روی کریستال و میزان پخش نور در محیط بررسی کرد اما برای لوسترهای برنزی روکش و فلز ساخته شده آن و نوع اتصالات باید مورد توجه باشد.

جنس و شکل لوستر

5- تعداد لامپ های لوستر

میزان روشنایی بقیه منابع نوری را حساب کنید و سپس لوستری انتخاب کنید که تکمیل کننده آن باشد. برای مثال تامین روشنایی مناسب برای فضای ورودی، به میزان نور 200 تا 400 وات نیازمند است.

دقت داشته باشید که لوستر دارای چند لامپ است زیرا هرچه تعداد لامپ هایش بیشتر باشد، نور و روشنایی بیشتری را تولید می  کند و اگر این میزان روشنایی بیشتر از حد مورد نیاز شما برای آن فضا باشد، مجبور می شوید لامپ های بعضی از شاخه های آن را خاموش کنید که در این حالت جلوه ی نازیبایی پیدا خواهد کرد. البته می توانید از لوسترهایی که لامپ هایشان دارای پوشش است نیز استفاده کنید تا میزان نور خروجی را کنترل کنید.

لوستر ها از عناصر تزیینی هستند، پس انتظار نداشته باشید که لوستر شما، منبع نور و روشنایی اصلی اتاقتان باشد.  اگر تصمیم دارید از لوستر بیشتر به عنوان یک عنصر دکوراتیو استفاده کنید تا منبع نور، گزینه ای را پیدا کنید که لامپ های کمتری داشته باشد. به نوع لامپ های لوستر هم توجه کنید که اگر طرح یا ویژگی خاصی داشته باشند، ممکن است پرمصرف تر، گران تر و یا حتی پیدا کردنشان نیز سخت تر باشد.

در یکی از مطالب پیشین سایت در خصوص اصول نورپردازی در طراحی داخلی صحبت کرده ایم. با مطالعه ی این مطلب، با نقش لوستر در نورپردازی منزلتان بیشتر آشنا می شوید و راحت تر می توانید در مورد میزان روشنایی مورد انتظار از آن تصمیم بگیرید.

تعداد لامپ لوستر

6- نگهداری و تمیز کردن لوستر

لوسترها جاذب گرد و غبار هستند، به خصوص اگر طرح و فرمی پیچیده و ظریفکاری شده داشته باشند. بهتر است لوستر را هر فصل یک بار تمیز کنید، این کار به افزایش عمر با کیفیت آن کمک می کند. اگر به دنبال گزینه ای هستید که نیاز کمتری به نگهداری و نظافت داشته باشد، طرحی ساده تر انتخاب کنید تا به طور مرتب و به راحتی بتوانید آن را تمیز کنید.

نگهداری و تمیز کردن لوستر

7- سیستم سیم کشی خانه

نکته ای که اغلب هنگام خرید لوستر فراموش می شود، توجه به تعداد سیم های موجود در سقف برای نصب می باشد. بعضی از لوسترها به همراه خود دستور عمل نصب دارند و شما را در اتصال اجزای لوستر و نصب سیم کشی راهنمایی می کنند. از فروشنده بپرسید که لوستر به چه مقدار انرژی الکتریکی برای کار کردن نیاز دارد تا نصبی ایمن و صحیح داشته باشید.

نکته ی مهم: حتما به وزن لوستر توجه کنید. لوستر سنگین تر از 23 کیلوگرم نیاز دارد تا با سازه خانه نگه داشته شود.

چگونه برای خانه لوستر انتخاب کنیم

8- ضمانت نامه

هنگام خرید، بهتر است لوستری را انتخاب کنید که دارای گارانتی باشد. علاوه بر این، به مدت زمان ضمانت نامه توجه کنید که در صورت نیاز به تعمیرات و تعویض، بتوانید راحت و سریع اقدام کنید. گاهی فروشگاه این اجازه را به شما می دهد تا لوستر را به خانه ببرید و امتحانش کنید و اگر مناسب نبود آن را برگردانید. حتما از فروشنده در مورد این امکان بپرسید تا بتوانید با خیال راحت  خرید کنید.

راهنمای انتخاب لوستر مناسب برای منزل

9.سبک یا مدل انواع لوستر

مدل لوستر می تواند بر اساس شکل ظاهری یا سبک آن باشد. شکل های آنان معمولا به چند نوع قفسه ای، خطی، شاخه ای (شعله ای)، کاسه ای، نامتقارن و غیره تقسیم می شوند. تفاوت شان به غیر از انواع مدل‎ های آن، سایز آن‎ هاست که متراژ خانه و فضای آن در انتخاب شما تاثیر مستقیم دارد. برای محیط هایی با سقف بلند می توانید از نوع بزرگ و حتی چند طبقه استفاده کرد اما اگر برای سقف های کوتاه باید لوستر مناسب برای سقف کوتاه را انتخاب کنید. این نکات را هنگام خرید لوستر در نظر داشته باشید.

 1. لوستر کلاسیک (آنتیک)
 2. لوستر مدرن
 3. لوستر فانتزی
 4. لوستر سقفی
 5. لوستر دیواری
 6. لوستر شعله ای
 7. لوستر شاخه ای
 8. لوستر کاسه ای
 9. لوستر آویز

خرید لوستر و وسایل روشنایی مثل آباژور برای فضای دکوراسیون نیاز به هارمونی و هماهنگی بین دیگر اجزای دکوراسیون مثل مبلمان، رنگ دیوارها، پرده، گچ بری های سقف و سبک و سیاق محیط دارد. حتی نیاز است به رنگ فرش و جنس کف نیز توجه شود تا زیبایی داخلی چند برابر گردد.

.

فعالان بازار لوستر ایران

حال شما را با بعضی از فعالان بازار لوستر ایران آشنا میکنیم که برای خرید لوستر میتوانید به آنها مراجعه کنید.

محصولات این شرکت در دسته‌بندی کاپ، در طوقه، شاخه، شاخک‌ها، زنبق‌ها، پایه‌ها، سرویس چینی و سرامیک ارائه میشود که برخی از محصولات آنها به قرار زیر است.

شاخک لوستر قصر رزینپایه لوستر قصر زرین

نورسازان

مجنمع تولیدی، صنعتی و بازرگانی “نورسازان” در سال ۱۳۷۰ با نام “نورریزان” به صورت رسمی فعالیت خود را در صنعت لوستر و چراغ‌های تزئینی آغاز نمود. در سال ۱۳۸۱ با باور ایجاد تحول در صنعت لوستر و متفاوت از رقبا، “نورریزان” به “نورسازان” تغییر نام داد. نتیجه این باور، تبدیل زودهنگام نورسازان به عنوان یک قطب و پیشرو در این زمینه بود.

نوآوری به عنوان یکی از ارکان سازنده باور مجموعه، همواره در سرلوحه فعالیت‌های نورسازان قرار دارد. برخی از شاهدان این ادعا را می‌توان حذف چسب و استفاده از ترمینال و برای اولین بار رواج فرهنگ بسته‌بندی در صنعت لوستر به صورت تک کارتن و استفاده از سیم و سرپیچ استاندارد، اخذ استاندارد ملی ایران و گواهی ایزو برای اولین بار در صنعت لوستر، ارائه ضمانت‌نامه و خدمات پس از فروش برای محصولات و برقراری ارتباط مستقیم با مشتریان نام برد.

برخی از محصولات این تولیدی عبارتند از

لوستر تک شاخه نسیم
لوستر تک شاخه نسیم
لوستر تک شاخه سوگل
لوستر تک شاخه سوگل

زارعیان

صنایع لوستر زارعیان با تکیه بر تجربیات، دانش و سوابق ارزنده موسسین خود در این زمینه، ارائه خدمات مطلوب و متناسب با نیاز مشتریان را سر لوحه فعالیت های خود قرار داده است.

زمینه تولید و عرضه ی لوستر ،  باسالهاتجربه در زمینه طراحی ساخت و ارائه انواع چراغهای مدرن وبهره گیری ازکادر مجرب مدیریتی و فنی خود یکی از پیشگامان عرصه نورپردازی مدرن در کشور بشمار می آید.

لوستر زارعیان با عرضه ی طیف گسترده ای از انواع لوستر ، آویزهای سقفی ، دیواری ، کنارسالنی و آباژور مطابق با جدیدترین مدلهای روز دنیا امکان ارائه سبکهای مدرن نورپردازی جهت منازل ،مجتمعهای مسکونی، اداری و تجاری فضاهای عمومی ، هتلها و رستورانها را فراهم آورده است.

نمایشگاه های این مجموعه علاوه بر محصولات خود ، مجموعه ی کاملی از آنچه شما برای دکوراسیون منازل خود به آن نیاز دارید برای شما فراهم می آورد.

لوستر زارعیانلوستر زازعیان

گستردگی محصولات دارکار  250 مدل لوستر، آباژور، کنار سالنی، چراغ های دیواری و سقفی، ساعت دیواری و چراغ مطالعه است که دارای یکی از متنوع ترین و زیباترین محصولات با این سبک در کشور و خاورمیانه می باشد. محصولات دارکار هم مصرف خانگی دارد و هم برای صنفهای مختلف از جمله هتلها، رستورانها و اماکن عمومی قابل استفاده می باشد.

تولیدات دارکار از چوب ساخته شده و هارمونی زیبایی با وسایل مختلف خانه از جمله کابینت، مبلها و … دارد. علاوه بر این تراز منحصر به فرد قیمت مناسب محصول دارکار نیز موجب استقبال بسیار گردیده است. تولیدات دارکار مدرن و با کیفیت کار بالاست زیرا یک تیم تخصصی طراحان و بیش از یکصد تکنیسین و کارگر متبحر مجری آن هستند.

لوستر دارکار

لوستر دارکار

لوستر شهیدی

صنایع دستی و سرامیک سازی شهیدی تولید کننده انواع لوستر های چینی و سرامیکی(قطعات سفارشی انواع لوستر) با بیش از دو دهه سابقه توانسته است با .تلفیق صنعت و هنر دستی ایرانی محصولات جدیدی در خور سلیقه مشتریان به بازار عرضه نماید و در این راستا در بازارهای داخلی و خارجی درخشش هنر .ایرانی را به نمایش بگذارد

این شرکت مفتخر است که کلیه تولیدات به روش دستی از ابتدا تا انتها به دست هنرمندان با تجربه و متخصص این صنعت .با رعایت استانداردهای لازم و زیست‌محیطی تولید و عرضه نماید

لوستر شهیدی

لوستر شهیدی

منابع

منبع 1، منبع 2

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top